Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alapból ilyenek az okostelefon...

Alapból ilyenek az okostelefonok, vagy csak az enyém merül ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy új telefont, pénteken szállították le az (LG Optimus L9). Nincs is vele sok probléma, csak egy, de az nagyon zavar: rohadt gyorsan lemerül. A használati utasításban olvastakat betartottam az első töltésnél, de így sem valami hosszú életű: ha intenzíven használom, akkor 4-5 óra alatt simán lemerül, pedig csak netezek, meg játszok 1-2 alkalmazással. Az energiagazdálkodásnál ott van, hogy az akku 50-60 %-át a képernyő szívja le, csak nem tudo, miért, mert így is 50 %-os a fényereje... szerintetek mi lehet a probléma? Előre is köszi a választ! :) (most is telefonról írok, és mialatt begépeltem a kérdést 4 %al esett visszaa töltöttség...)

2013. jún. 10. 14:20
 1/8 Osynho ***** válasza:
Az első pár töltés után áll be az akkuidő.
2013. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! És ez biztos? Mármint később javulni fog? Mert van 8 napom, hogy visszavigyem.
2013. jún. 10. 14:28
 3/8 Osynho ***** válasza:

A merülés sok minden miatt lehet. Kijelző fényereje, háttérben futó alkalmazások, 3g, gps, használata, az oprendszer optimalizálatlansága, használási szokások. Írj a topicjába a prohardveren, ott biztos segítenek, nem ismerem a telefont.


A net és a játék pl nagyon eszi az akksit.

2013. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Egy okostelefon ilyen gyorsan merül, 4-5 óra intenzív használat még jónak is számít.

És ha a legalacsonyabb szinten van a fényerő akkor is a kijelző fogja a legtöbbet fogyasztani, mert egyszerűen az fogyasztja a legtöbbet.

Majd remélhetőleg a jövőben elterjed az IGZO paneles kijelző, ami ha jól tudom 90%-kal fogyaszt kevesebbet a mostani kijelzőknél, de ha nem is 90%-kal, akkor is nagyságrendekkel kevesebbet.

2013. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy még nekem újdonság ez az okostelefon, de akit eddig megkérdeztem, annak min. 1-et simán, de akár 2-t is kibír. Akkor ez hogyhogy nem? Ha normálisan használnám, ahogy szerettem volna, akkor kb. 6-7 órát bírna kí úgy, hogy nem nyomkodom folyamatosan.
2013. jún. 10. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Ha ki van kapcsolva a wifi/3G/bluetooth/GPS, és csak néha-néha telefonszálsz, SMS-t írsz, akkor neked is bírná mondjuk 2 napot.

Intenzív használat közbe minden telefon lemerül egy nap alatt.

2013. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tesómnak xperia tipo van, és 5-6 napot bír ki, igaz csak néha telefonál, smst küld, netet max naponta 1szer ha használja. Nekem 2 androidos telefonom van (1300mA, 1950mA) a kisebbik xperia x8 2éves lesz és max 2napot bír,(magyar sim külföldön ezért mindig váltogatja a szolgáltatót) a nagy y300 egy hetes készülék az is 1 napot bír most 61%-os az akku és 23 órája megy ez az első nap h nem nyomkodtam halálra csak 1 órát beszéltem viberen, 10 percet játszottam, 10 órán keresztül volt wifin vagy mobilneten. Szerintem korrektek az értékeid. Nézd meg még azt h mennyi idő alatt megy le 100ról 99%ra úgy h minden alkalmazásból kilépve net kikapcs fényerő automatikus, és nem nyúlsz hozzá. Én azt akartam megnézni de 10óra után már nem bírtam ki és netezni keztem 10perc után 97% lett. Ha megvannak az értékeid írd meg..

Üdv

2013. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is l9-em van és elég gyorsan merül.Nincs rá gyógymód :S
2014. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!