Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonok akksijat hogyan...

Okostelefonok akksijat hogyan kimelitek? Hogyan toltitek? Mindig 12-14 orat kell egyszerre?

Figyelt kérdés

most kaptam egy uj okostelot es elso ejszaka nem suttettem ki ill.hagytam a tolton 12-14 orat? Ez nagy baj? Mire figyeljek oda?

Elore is koszi a valaszokat!


2013. jún. 1. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisüttetni?:) legfeljebb olajban.:) Csak addig kell tölteni amíg fel nem tőlt 100százalékra! Ha tovább hagyod a tőltőn semmi baja nem lesz, de formázni nem kell!
2013. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
es az sem gaz, ha elso alkalommal nem 12-14 oraig toltottem? Nem lesz kevesebb elettartamu emiatt? :)
2013. jún. 1. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Használod.

2. Ha lemerül feltöltöd.

3. Ugrás az első pontra.


Mi az hogy ki kell sütni?

Feltölteni kell inkább.

És nem kell a töltőn hagyni ha épp nem muszáj (pl alszol).

2013. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"es az sem gaz, ha elso alkalommal nem 12-14 oraig toltottem? Nem lesz kevesebb elettartamu emiatt? :)"


Fogadjunk a boltban mondták.

Ha arra jársz, nyomj egy fülest az eladónak, mondd hogy a gyakoriról küldik a jótanácsért.

2013. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, valoban a boltban mondtak .:) de miert mondjak, ha nem is kell ezekszerint?
2013. jún. 1. 18:30
 6/10 anonim válasza:
Régen kellett a régi telefonoknál. Megvétel után le kellett teljesen meríteni aztán legalább 12 órára töltőre rakni, így az akksijuk jobban birta. Manapság ez már nem számít, nem kell ezzel szórakozni.
2013. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okes, megnyugtattatok, koszonom!
2013. jún. 1. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, formázni nem kell, minimum 5 éve legalább, de lehet sokkal inkább 10, csak a boltokban hozzánemértő emberek dolgoznak, és még ők terjesztik a hülyeséget.


Annyi, hogy töltőd amíg 100%-on lesz, utána le is veheted a töltőről, vagy rajta is hagyhatod, az aksinak mindegy, max a villamszámlának nem.

Amire figyelni kell, hogy ne hagyd csontra merülni, 5-10% között már inkább kapcsold ki, ha nem vagy töltőközelben.

2013. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!! :)
2013. jún. 1. 20:15
 10/10 anonim ***** válasza:
A régi akkumulátoroknak volt memóriaefektusuk (NiCd, NiMn). Ezeknél fontos volt hogy teljesen lemerüljön hogy aztán a maximumra feltölthessék. Így lehetett maximalizálni az aksi teljesítményét és élettartalmát. A legujabb akkumulátorok (Li polimer) 2 óra alatt feltölthetők. Akár 5 perc töltési idő sem gond. Nincs memóriaefektus! Az okostelefonok legnagyobb gyengéje az üzemidő rövidsége(max 1,5 nap) Ez az idő meghosszabbítható az internethozzáférés korlátozásával, és a nem használt programok időnkénti bezárásával.
2013. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!