Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltott telefon függetlenité...

Letiltott telefon függetlenitése? FONTOS!

Figyelt kérdés
Azt szeretném meg tudni, hogy egy letiltott készüléket ha kártyafüggetlenitem, akkor más szolgáltató sim kártyáját fogom tudni vele használni? Jelenleg t-mobilos, és elvileg le vagyok tiltva a hálózatból.

2013. jún. 10. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem fogod tudni, IMEI alapján tiltják.
2013. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja, nem kellett volna ellopni!
2013. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm.

Második: Arra nem is gondoltál te iq fighter szerencsecsomag, hogy valaki olyantól vettem akinek számlatartozása volt?

2013. jún. 10. 22:30
 4/20 anonim ***** válasza:
11%

Te bajod, mielőtt vásárolsz bizonyosodj meg róla, hogy nincs tartozása.

(Általában blokkal, ezen rajta van az ár és a vásárlás dátuma)


Ha függetleníted, nem fogsz attól tudni egy hálózatra se csatlakozni, az IMEI kerül feketelistára, minden szolgáltatónál, ráadásul bűncselekményt is követsz el.

Ha le van tiltva az IMEI-d a mobilszolgáltatód felviszi egy központi adatbázisba, amihez minden szolgáltató hozzáfér. Ott van a letiltás összes adata, melyik mobilszolgáltató tiltott, mikor, imei számod stb.


Amint más mobilszolgáltatóra akarsz csatlakozni, máris kapják a jelzést, hogy bűncselekményt követtél el és olyan telefonnal csatlakoztál a hálózatukhoz, amit egy másik hálózat letiltott.


"És mi van ha függetlenül vettem?"

Függetlenül nem adnak ki készüléket a telefonszolgáltatók, így erre nincs mentség.

Függetleníteni hivatalosan csak a hűségidő lejárta után lehet, nyilván feltétele,hogy ne legyen lezárva az IMEI-d.

Ha a mediamarktba(pl) vetted meg nem tilthatják le neked az IMEI-d. Egyrészt mert ott egy az egybe kifizeted (ha hitelre veszed,a bank fizeti ki neked azonnal, ha neki nem fizetsz, elveszik a házat, az autót,a csajod meg a kutyád is) tehát a bűncselekmény egyértelműen bizonyítható, így nem elég, hogy "lopsz", hiszen a kutyát se fogja érdekelni, hogy vetted-e a másik embertől, még fel is töröd a telefon hálózati korlátozását.


Ez azthiszem 3-5 évig terjedő szabadságvesztés, de lehet, hogy több :) És akkor felesleges kör volt, hiszen ettől még a telefont nem tudtad használni :)

2013. jún. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyesféle normális válaszra volt szükségem! Akkor marad az, hogy eladom valakinek alkatrészként, mást akkor sajnos nem lehet:/
2013. jún. 11. 01:14
 6/20 anonim ***** válasza:

Nemtudom pontosan milyen keszulekrol lehet amugy szo, de ha 100/150/200 ezer forintosrol, talan megerheti az imei atirasa.

Ez ugyan szinten buncselekmeny, de ha mar ugyis fuggetlenitesen gondolkodsz, akkor nincs mit veszitened :) Igaz eleg draga, tehat tenyleg csak akkor eri meg ha sokat er a keszulek is:) Raadasul mint mondtam ez kemeny 10 ezrekkel konnyiti meg a penztarcad tartalmat :) mindenesetre talan a te megoldasod ez lehet. Nem tudok rola sokat, olvass utana neten hogy lehet:)

2013. jún. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Bizony, jo lenne tudni,hogy milyen telóról van szó, de ha parázol,és nem szeretnéd leirni, akkor megpróbálok segiteni,hogy miken lehet irni imeit,hátha könnyebben döntesz:


Kizárt:

iphone

ujabb nokiák

sony

Sharp


Lehetséges:

Samsung

Sonyericsson (némelyik nem)

Motorola (némelyik nem)

Alcatel (némelyik nem)

HTC (némelyik nem)

LG

ZTE


Nem tudom:

Az összes többi ismert tipus ami nincs itt :) pl blackberry, huawei


Remélem sikerült valamennyit segitenem. persze ezeket nem én csinálom, hisz nem tudom mi az az imei szám, még telóm sincs :)

2013. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért az IMEI cserét sem javasolnám. Ha egy cellán belül 2 telefon is 1 IMEI számot jelez, akkor lesz dádá.
2013. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nyilván olyan telefon IMEI-ére kell írni, ami szintén a tied, de már csak a szekrénybe porosodik :)

Nekem legalább 20 telefon van itthon (nem viccelek) ami már 2002 óta felhalmozódott :) És van ami 2002 óta be se volt kapcsolva:)

2013. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Egy Nokia Lumia 800-as készülékről lenne szó, vaterán vásároltam, a drága eladó természetesen 99,5%-os pozitiv értékeléssel, több mint 600 adás vétel 4 hónap alatt a srácnak, letiltott készüléket kaptam tőle, pontositva miután megkaptam a telefont rá 1 hónapra tiltották le miután sim kártyát vettem bele. Üzenetbe azt irta nem tudja miért történhetett ez de küldjem vissza megnézi, ha javithatatlan akkor visszaküldi az árát... mivel elég sok a csaló aki fogja magát és lelép más pénzével miután jol átb***a azt fontolgatom, hogy személyes találkozó keretében adom neki vissza a telefont. Nem mondom azt hogy tuti biztos csaló, mert lehet végülis véletlen is, de szerintem egy használt mobilokkal kereskedő embertől ez elég nagy baki:/...
2013. jún. 11. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!