Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IMEI szám alapján meglehet...

IMEI szám alapján meglehet találni?

Figyelt kérdés

Hollandiából jöttek rokonomék ide hozzánk nyaralni.

Rokonom egy jól sikerült éjszaka után elhagyta a samsung galasy s2, vagy s3 telóját(nem tudom, hogy melyik volt neki)

Én azt hallottam, hogy imei számot nemzetközileg nem keresnek, szóval mivel neki holland telefonja van, ezért állítólag nem keresnék itt MO-n. Ez igaz? Ők már hazamentek, mert másnap menniük kellett, de mondta, hogy ott bejelenti, hogy eltűnt, és hátha megtalálják...

Azóta nem beszéltünk, és érdekel a dolog, hogy van rá esély, hogy ő neki még visszajut a telefon? Hogy megtalálják a megtalálót/ellopót?

Illetve, ha az ő sim kártyáját eldobják, és tesznek bele újat akkor tényleg könnyebb megtalálni? Szóval, ha sim kártyát cserélnek benne, úgy értem. Vagy ha más bekacsolja a telót tényleg úgy van, mint a filmekben, hogy jelzi egy monitor, hogy hol jár az, akinél a telefon van?


Bocsi a sok kérdésért, de annyira nem vagyok ezekben a dolgokban benne, és olyan rossz érzés, hogy az utolsó éjszaka, és nappal így telt el, míg itt voltak. Amúgy se jönnek hozzánk sűrűn,2-3 évente, és most ilyen emlékkel mentek haza, azért érdekelne nagyon, hogy van-e esély arra, hogy az a telefon még valaha is meglegyen?

(itthon nem lett bejelentve a rendőrségre se, mert nem volt rá idő)



2013. júl. 7. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy elhagyta/ismeretlen körülmények között eltűnt a telefonja, nem tartozik a rendőrség hatáskörébe. A rendőrség az egyedi IMEI szám segítségével jogosult híváslistát stb. bekérni, a telefont ha ellopták a gyártási szám alapján a tárgykörözésben szerepeltetni. (Külföldön lehet hogy máshogy van). De csak ha bűncselekmény történt. Vannak olyan prg-ok, amik képesek pozíciót, vagy az előlapi kamerával készült fotót küldeni a használóról, de ennek az - általában előfizetéses - programnak fent kellett volna ahhoz lennie a telefonon. Vannak IMEI keresők az interneten, de azok max a telefon típusát tudják megmondani..
2013. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rendőrség olyan esetekkel foglalkozik amikor bűncselekmény, szabálysértés vagy más egyéb esemény kerül szóba ami a törvénnyel szemben áll.

Elveszíteni valamit nem tiltja sem hazai, sem holland törvény ha jól tudom.

Viszont a megtalálás már más dolog.

A megtalált dologra külön törvény rendelkezik, a megtaláló a rendőrségre be kell szolgáltassa. Ha nem így tesz akkor törvényt sért.

Mivel a rendőrség nem tudja hogy a telefon elveszett és illetéktelen kézbe került, így azt be kell jelenteni, főleg ha viszont szeretné látni a gazdája. A rendőrségen kapott jegyzőkönyvvel a mobilszolgáltatónál kell jelentkezni, ott megteszik az elveszítéskor szükséges lépéseket. Többek között akár azt is ellenőrzik hogy működik-e, használják, idegen SIM került-e bele, stb. Ezeket az információkat mérlegelve a rendőrség vagy nyomozást indít, vagy egy idő után értesítést küld hogy semmi gyanúsat nem talált és lezárja az ügyet.

2013. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Hát, akkor valaki szerintem nagyon jól járt, mivel ők hazamentek, így bejelentve se lesz, mivel nem az én értéktárgyamról van szó...:/
2013. júl. 7. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:
A nevében tehetsz bejelentést. A tulaj és a telefon adatai és az eset körülményei (hely, idő) szükségesek. Lehet hogy épp valaki becsületes és meg is találta.
2013. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!