Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kaphatok valamit!? Lopott!?...

Kaphatok valamit!? Lopott!? Telefon birtoklásáért?

Figyelt kérdés
Szóval vettem egy Alcatel Ot-995-öt használtan volt hozzá egy két papir: használati útmutató ... meg még vmi fsz* ság ami jelllegtelen , és doboz a dobozon ugye van IMEI szám és az egyezik a telefonban lévővel szval ha "lopták" dobozosan lopták.A telefon független gyárilag,de most jön a hab a tortára mert beküldtem szervizbe (GSM-be és ők elküldték szervizbe) és aztmondta az egyik ismerősöm ,hogy ha lopott azt elvileg valahogy letudják nyomozni "IP-cim " alapján én nem hallottam még semmiféle IP" cimről telefon 'ugyben'na szerintetek? És ha valóban lopott ugye a sün-ök nemtudják bebizonyitani ,hogy lopott mivel vettem ,de ezt meg én csak üzenetekkel tudom bizonyitani h mikor találkoztunk meg ,h mit irtunk egymasnak stb... Szval milyen büntetést kaphstok legrosszabb esetben ? :D Köszi a válaszokat és bocsi a rövid 'i'-k miatt mert nem jó a hosszu 'i'-m :)

2013. júl. 11. 08:53
 1/5 anonim válasza:

Van róla bármilyen szerődésed akár egy kézzel írt fecni, hogy vetted? Ha van akkor minden okés.


Legroszabb esetben lefoglalják. Ha esetleg többett vettél akkor meggyanusíthatnak orgazdaságért.

2013. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az IMEI szám alapján tudják lenyomozni. Ezt ugyanis minden esetben elküldi a telefon, amikor a hálózatra feljelentkezik. Azzal tudod bizonyítani, hogy nem te loptad, hogy van adásvételi szerződés. Üzenetet bárki tudhat generálni.
2013. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát értem köszi :/ És akkor a legrosszabb az lehet ,h lefoglalják? 1et vettem. És akkor pénzbüntetés lehet sajnos nemirtunk adás vételit .. Ebböl lhet bajom ?Esetleg utolag irhatok(persze hivatalosan nem de elfogadják )?
2013. júl. 11. 09:40
 4/5 pinkpancser ***** válasza:
Ha kiderül, hogy jóhiszeműen vásároltad, akkor lefoglalják és nem leszel orgazda. Ilyenkor perelheted az eladót, ha van kedved még időt és pénzt szánni arra, hogy visszakapd a pénzed.
2013. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de a GSM szervizbe ezt ,hogy tudhatják meg ? Egyaltalán szólnalk a rendőröknek vagy mi?
2013. júl. 11. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!