Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 6-7 éve még kiröhögtél volna,...

6-7 éve még kiröhögtél volna, ha azt mondom, hogy a telómba ilyen meg olyan CPU van?

Figyelt kérdés

Most meg menőzöl, hogy hánymagos a telefonod meg hánygigahertz?


De ez tényleg megtörtént eset. 2006-2007 környékén ilyen symbianos nokiám volt ~200valahány MHz órajelű ARM alapú processzorral, és mikor megemlitettem ezt a tulajdonságát, akkor lehurrogtak, hogy TELEFONBA NINCS IS PROCESSZOR NE LEGYEK MÁR HÜLYE!


Bezzeg már akkor is menőzés tárgya volt, hogy kinek mennyi tárhely van a telefonba.


Számtekoktatás akk tényleg csak disznek van, ha nem képesek megérteni az emberek, hogy ahol memória meg programok vannak, ott kell lenni valami cpu-nak is?


2013. júl. 12. 11:50
 1/7 Salamon Bálint válasza:
Igazi zsenikkel lehetsz körülvéve.
2013. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régebben azok közé tartoztam, aki nem tudta, hogy van a telefonban proci. Sosem gondoltam bele, hogy mi is működteti, lány révén nem is érdekelt. Aztán mondták, hogy van benne, de nem röhögtem ki az illetőt érte, hanem rácsodálkoztam és elfogadtam. Az informatika órákról lehetne beszélgetni, nálunk pl egy vicc volt... :)

Mára pedig mobil megszállottként érdekel, hogy milyen is az a processzor.

2013. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az emberek 99%-a nem ért a számítástechnikához, elektronikához egyáltalán. Illetve kb az emberek 99%-a elég buta is. Így nem csoda, ha kinevetnek valamiért, ami egyébként igaz, csak ők nem tudnak róla.


6-7 éve még elég fiatal voltam, nem is értettem a telefonokhoz, de most ha azt mondja nekem valaki, hogy 6-7 év múlva már valóság lesz mondjuk a Back to the Future-os hoverboard, akkor el tudom hinni (pláne egy-két videó meg cikk alapján).

2013. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kilroy ***** válasza:

Hát igen.

Ha belegondolsz, hogy kb. 10 éve kezdtek el bejönni az országba a színes telók. Milyen nagy szám volt az!

Most meg... dual core, net alap droidon (gugli play), filmet nézhetsz rajta, pc-s játékokat játszhatsz... stb. Egy kicsi kis világ van a zsebedben.

Képzeld el mi lesz 10 év mulva?!

2013. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

butitják el a népet egyébként!


Engem például idegesit, ha minden iylen 1 kattintásos. Androidon is az alkalmazások nagy része ipari hulladék. Nagyon silányak külsőleg/belsőleg. Mármint dualcore meg gyors memória nevetséges alkalmazások futtatására? WTF?


Amig gondolkodni kellett a szoftverek használatához addig az hülyéknek volt idegesitő a használata,


Most meg, hogy lebutitották a programokat a hülyék szintjére, mostmár annak idegesitő a használat, akinek nem lenne mindegy!


Nade remélem elterjednek jobban a virusok androidon, és majd egy csomo pénzt lehuznak az emberekröl csalók meg iylesmik.

2013. júl. 12. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:

7-8 éve azon röhögtek a menőmanók, hogy Nem Nokiád meg Sony Erricson-od volt. Ma meg a nagyképernyő a gazdagság jellemzője, meg, hogy ott legyen a hátulján az alma logó vagy az a bizonyos bűvös betűkombináció (Samsung).

Anno én se értettem hozzá. Anno osztálytársam csak azért váltott telefont, mert nem volt benne pl az, hogy ha hosszan nyomsz egy gombot, akkor előjön egy adott program, mert 5MB belsőmemóriája volt és nem 6MB...meg ilyen kis apróságok...

Ma meg már 8 mag, 2 GB RAM, 64GB belsőtárhely, 2 GHz, 4G, 41 MPx....eszem megáll...hovar rohanunk.

2013. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kilroy ***** válasza:
2013. szept. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!