Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A 14 éves fiamnak szeretnék...

A 14 éves fiamnak szeretnék venni egy okostelefont. Mire figyeljek vásárláskor, esetleg milyet tudtok ajánlani ami elfogadható árban is és teljesítményben is?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 21:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
jó az a huawei, csak pár samsung bu...-nak ez lett az új "játékszerük"
2013. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mennyit szánna a telefonra?
2013. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
a hosszú vagyok (talán a második) RAM-ról azért nem írtam, mert nem akartam túlbonyolítani a dolgokat, de valóban fontos szegmens az is. És a kevésebb néha több. Az 1gb kicsit rúlzás szerintem, kivétel, ha tényeg fullHD játékokkal akar játszani, de én minden szívemnek kedves játékkal tudtam játszani 320MB-al. Huawei-ekkel pedig nem vagyok jóban, nekem egy G300-asom volt, kb. 4 hónapig bírta, aztán nemrég megadta magát, de már az elsô 2 hónapban felfedeztem, hogy nem lesz ez így jó. ( talán ezért is lesz Caterpillar B15-öm) de az se volt egy izom telefon, csak tudni kellett bánni vele, nekem tökéletesen és gyorsan ment, a soványka 320MB ramjával és az 1Ghz procijával, minden ment rajta ami kelett, de ez úgy kezdôdôtt, hogy letöröltem róla a facebook appot, és Operát (még a régit) használtam a legtöbb internetes tevékenységre (pl. megírni ezt). Szócal minden telefon lehet jó telefon, csak tudni kell bánni vele, nem kell megtömni az agyát Facebook-kal, Twitter-rel, Instagram(for android)-mal, Nagy gyereknév gyûjteménnyel és társaival, mozgó hátterekkel, Rahedli widgettel, és felesleges, háttérben futó, soha be nem záródó alkalmazásokkal, és akkor még bôven sok is az az 512MB RAM. persze nem mondom, hogy ezek a dolgok fúj rossz csúnyák (mert én pl. Widget függô vagyok, persze nem azt raktam ki, hogy milyen virágnév született aznap.) de ezek a RAM foglaló cuccok. Persze ennyire nem akartam belemenni a témába, csak olyan dolgokat akartam leírni, amik mondjuk egy Telenor katalógusban a jellemzôk között az FM-Rádió és a Bépített Facebook (mint jellemzôk) mellett esetlegesen fel vannak tüntetve, de elvihettem volna akár a GPU-ig is a témát, csak minél érthetôbben akartam fogalmazni. :)
2013. júl. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

igy zárójelben kérdezem, miért akarjátok ezt a zavaros, katyvaszos androidot erőltetni midnenhol? egy 14 éves gyereknek lesz HAHÓ..annak a lényeg pedig: ne fagyjon,könnyen kezelhető legyen,sokáig birja az akksi, lőjön jó képeket,minden mostani technológiát kielégitö kapcsolattartási eszköz és opció benne legyen (wifi bluetooth lte stb, bár ez felhasználúfüggö)

és ezen kritériumoknak pedig egy Lumia felel meg (lumia 620,720,820 teszem azt) mivel árat nemtudok mennyiből kell gazdálkodni így most mondtam 3at ami 50,70 és 80ba kerül.okostelefonból, unblock telefonból sem ajánlatos pár tizezer forintos vackot venni, mert abból csak cumi van..legalábbis a talicskával szervizbe visszacipelt huawei és samsung csodáim (utóbbi föleg) erről tanuskodnak...úgyhogy én a helyedben, ha egy elfogadható jól összerakott strapabíró könnyen kezelhető és minden igényt kielégitő telefont akarnék venni egy 14 évesnek, akkor az Lumia lenne...

2013. júl. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
meg most komolyan, azon van a magyarázkodás hogy 2 meg kell, nem, 20 mag kell , nem, 1 giga ram kell úristen.ami fél-1 év múlva elavult f.s lesz android berkekben. elöre sajnálom szegény tizenévest.. minő meglepetés, lumia telefonon ilyenprobléma nincs..512 mb rammal, 820tól felfele 1 gigával minden úgy megy mint az álom..és probléma megoldva.. fullhd játék nembiromh.. (és ezek a kommentek nem trollkodásnak vagy uszitásnak lettek szánva,hanem használjuk már a józan eszünket, hogy kinek lesz ez a telefon véve és mire,valamint a saját tapasztalatomat tükrözi.)
2013. júl. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egy gyerek jobban kihasználja a mobilját mint egy felnőt. Valószinű tele lesz neki játékokkal,appokal. Lumia meg ebből a szempontból nulla. Lumiát idősebbeknek vagy analfabétáknak ajánlom akik csak hivnak a mobilukról és néha valami appot kipróbálnak.
2013. júl. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sony Xperia P-t vennék a helyébe, ha ez drága, akkor Hauwei Y300-at,vagy Sony Xperia U - t. Ezek jó készülékek, itt a gyakorin csak jókat olvastam róluk. Nekem U van, ezzel csak az a gond, hogy kevésnek tartják a tárhelyét, kicsinek a kijelzőjét. Ezért tényleg jó lenne tudni mire használná.
2013. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha kaphatnánk végre arra választ, hogy mennyi a max árban az jó lenne, mert így sorolhatom, hogy iPhone 5, SGS4, Lumia 920, stb. Árral sokkal könnyebb lenne egy olyan telefont találni a fiának ami megfelel arra a célra is amire használná. :)
2013. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mindenki ismeri a WP operációs rendszert. és valljuk be, abszolút analfa bétuszoknak való. Már demó módban, amikor gyakorlatilag semmi dolga sincs úgy akadozik, mint egy viharvert mini. Persze ez nem a rendszer hibája, hanem a szokásos Nokia logika, amivel már egy pár OS-nek keresztbe tett azzal, hogy gyenge lovat ad a rendszer alá, mert hülye felhasználó, úgyse használja ki. A WP arra lett kialakítva, hogy a felhasználó a rendkívül fontos facebookozását és egyéb közösségi idôtöltését kielégítse, azon feûl pedig három komolyabb apotól megfekszik. WP-re (jelenleg!!) nincs akkora támogatás és választék mint egy Androidra vagy iOS-re. jelenleg egy kicsit jobban támogatott, mint anno az S60 volt vagy inkább a teljes Symbian család. Mivel a designen kívül a WP semmi olyat nem vonultat fel amit az Android, vagy iOS ne tudna (az igaz hogy a Bada-t a BlackBerry-t a MeeGO-t a hamarosan kijövô FirefoxOS-t és a rég elfeledett Symbiant lekapja, de ezek nem olyan populistás rendszerek mint a többi) éppen ezért az is egy a lehetôségek közül, és mivel az elônyeit ragyogóan ismertetted, ezért közölném a gyengepontjait is.

- kis választék a market place-n (és ez így van)

- olcsóbbaknál gyengusz hardver a drágák túl drágák

- fizetôs rendszer, azaz a olcsó verziók is drágák( az android ingyenes, Bill Geats meg szuper gazdag)

- nincs home screen, csak menü és lezáró képernyô ( ami annyira nem is baj, de van akiket ez zaklat)

- csak a Nokia gyártja WP-vel szerelve a mobiljait (nagy kiszerelésben, amugy a HTC-nek is van pl.) ez annak rosz aki nem szereti a nokiát, hanem mondjuk Samsung fan

- zárt rendszer ( tudom, hogy a gyerek csak 14 ) azaz ha dislike-olja a WP-t akkor is azt kell nézegetnie. Androidon (példának okáért) eggyes modelleken garancia vesztés nélkül is lecserélheti akár a rendszert egy neki tetszôre ( nem egy másik androidra, azaz valami cunstrom ROM-ra, hanem akár Ubuntu Touch OS-ra vagy FirefoxOS-ra is) vagy ha elég erôs a hardware akkor egy teljes desktop OS-t is nyomathat rá, míg WP-n ez csak sok pénzekért, garancia vesztéssel és nagy kockázattal oldható meg, és akkor is csak egy másik WP-t tudunk rá felhúzni, másik OS-t még csak emulálva se.

- a file-jaidat nem éred el közvetlenül, csak a használhatatla Zune-al

- a készülék választék is kicsi, csak néhány Lumia modell futtat WP-t (meg még egy pár gyártó ballépése) ezzel szemben Androidot több ezer mobil használ, így a WP elég sznob rendszer, és ha a havernak olyan van, meg a haver haverjának olyan van, nekem mé ne lehgyen

- Internet Explorer !!!!!!!

- eggyes modellekbôl kimaradt a bluetooth (hopsz)

- fent említett Nokia logik


tudom, hogy ezekkel együtt a WP mind szép és jó, sôt rendkívül stabil rendszer, és van egy-két hasznos funkciója, de ha jót akar belôle az ember az nem kíméli a pénz tárcát. De egy 14 évesnek inkább adjunk androidot, ha úgy is mindegy, legalább a tárcát kíméli. Ha meg nem akkor ott a széles közösség hozzá, és ha nagy modder a gyerek (enyi idôsen én is az voltam) legalább meglehet az az érzése is, hogy igen az én telefonom jobb mint a tietek, vagy jobb mint a Janikáé, akinek ugyan ilyen van, mert mondjuk ki van pörgetve a CPU-ja, vagy Cyanogen mod van rajta, vagy csak rootolt, és ezért ki tudta venni az idegesítô kamera hangot.


összegezve az iOS-t nem is ajánlom mert nagyon drága. a WP tökéletes, ha nem akarod kihasználni a telefonod minden adottságát de egy jó, stabil rendszer kell. Az Android meg az a rendszer, ami gyakorlatilag bármire képes, mégis egy google termék és megfizethetô a jobb verzió is

2013. júl. 18. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!