Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S4 (i9500) vs....

Samsung Galaxy S4 (i9500) vs. HTC One?

Figyelt kérdés
Szeretném a segítségeteket kérni, mert a Galaxy S4-ben nagyon jól hangzik a nyolcmagos processzor, de a HTC-nek is rengeteg tulajdonsága van ami miatt el tudnám képzelni, hogy egy olyat használok. Megéri csak a magok száma miatt választani az S4-et vagy összességében a HTC a nyerő?

2013. júl. 19. 22:23
1 2
 1/11 Osynho ***** válasza:
Az 4+4 mag és nem is biztos, hogy az a modell jön hozzánk (majd aki biztosra tudja, leírja). Én a kijelző, az anyaghasználat, a design és a Sense felület miatt a One-t venném.
2013. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Frank Enstein válasza:
Az S4 az octa procival verhetetlen, érdemes inkább arra beruházni, mert ha ne adj' Isten lefagyna vagy az SIV vagy a HTC, az SIV-nek ki tudod venni az akksiját, a htc-t meg nézheted..
2013. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Osynho ***** válasza:
ja, az octa procival is akadozik itt ott :-) az akksit miert kellene kivenni? one s-em van, 1 ev alatt nem volt ra szuksegem. erdemes a ket tekefont egyszerre kezbe venni, ha van ra lehetoseg. szerintem az tobbet mond minden szonal. :-)
2013. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem a HTC-t vedd meg. van a családban, nagyon gyors, a kamerája is jó(ahoz képest, h csak 4 mp-es), az üzeimdejében nem fogsz csalódni...
2013. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Xperia.floyd ***** válasza:
Én HTC-t vennék ... Egyedül az zavar , hogy nem annyira szép a nappal készült képei. Az S4-et nem tudom , mert lehozták , hogy a 4+4 maggal sem jobb az üzemideje. A 4+4 mag nem teljesítményben fogja hozni , hanem üzemidőben kellett volna , de azt írják semmiben nem különbözik a sima 4 magos üzemidejétől. (Egyébként a 8 mag sosem fog egyszerre menni , csak váltogatja az energiaigényesebb folyamatokhoz :) )
2013. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Frank Enstein válasza:
Sose lehet tudni.. Egy rossz alkalmazás bármelyik telefont befagyaszthatja.. Ezért nem veszek soha unibody cuccot.. Haveromnak HTC One van és 1x lefagyott, és várhatott míg lemerült.. Meg én fogtam kézben mind2 telót, és az SIV jobb. Szebb a felülete, jobb a felhasználói élmény, és egyértelműen több eye candy faktor van benne.
2013. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Osynho ***** válasza:

Van billentyűkombináció, amivel ki lehet kapcsolni. Vagy, ha nem sikerül, akkor évente 1x kibírom, bár mondom, a One S-emnél 1x sem jött elő.


Fogtad mind a kettőt kézben, és jobbnak tűnt a felhasználói élmény? De miben? A felület akadozik az S4-en egy ilyen hardverrel, nem durván, de vannak laggok. Ez több, mint gáz egy ilyen telefontól. Oké, biztos szoftveres a dolog és javítani fogják, de ilyet nekem ne csináljon egy csúcs telefon. Az új Sense felület egyedi kinézetű és innovatív, nem tucat táccsvizz, mint a Samsunggé, bár ez lehet szubjektív megítélés kérdése. A formaterv is tipikus Samsung szappantartó, ez is tetszhet sok embernek, nem vitás, de annyi egyediség van benne, mint egy lakótelepen álló panelháznak. Tényleg egy mérnöki bravúr hogy egy ekkora kijelzőt beletettek egy ekkora házba, és még kisebb is lett, mint az S3, de aki nem ért hozzá meg se tudja őket különböztetni. :)


Eye candy faktor? Az eldobható pohár műanyag ház vs aluminium unibody ház? Vagy a már középkategóriában is ciki pentile mátrix kijelző vs Super LCD 3? :)


Amiben mindenképpen jobb a Samsung, az a garanciális ügyintézés, illetve a szoftveres támogatottság. Mondjuk a One is megkapta már a 4.2-t szóval ezzel nincs gond.

2013. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ, és ezekkel egy kicsit közelebb jutottam a megoldáshoz :D
2013. júl. 22. 02:09
 9/11 Frank Enstein válasza:
Kinek a pap, kinek a paplan :D Kérdezőnek pedg. Menj el egy t-mobile-hoz (vagy pannonhoz, vodához, teljesen mindegy) és tapogasd meg mind a kettőt. Pici bökkenő, hogy kis hazánkba "csak" a 4magos S4 (I9505) érkezik, azonban ezeknek magasabb az órajele. Szóval ne mi győzzünk meg, hogy melyik a jobb, hanem döntsd el Te magad egy tapizás után! :)
2013. júl. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 peti831214 ***** válasza:

Pár dolgot leírnék én is akkor, pró és kontra!

(Most S4-et használok, octa procis függetlent, de előtte 1 hónapig egy T-s One volt nálam)


Kezdem a külsővel!

Anyaghasználatban tényleg az One jobb a fém miatt, de össze szerelés minőségben voltak gondok vele! És a fekete festéssel is! Pl volt,h a fém szegélynél sorját fedeztem fel amiről a fekete festék szépen le is pattant! Nem volt feltűnő, de hát kérem azért mégis csak 170-ezres telefon! Valamint a fém miatt a melegedése a kütyünek sokkal jobban érezhető, mint a műanyag készülékeknél! Külsőre a Samu nekem jobban bejön, mert igaz,h műanyag, de ez az összeszerelés minőségében kárpótol, ugyanis egyáltalán nem gagyi kinézetre, sőt az oldalsó fém csík nagyon sokat dob rajta! A kijelzőben nem hirdetnék győztest! Csodaszép mindkettő! Igaz a HTC max fényereje mintha kicsivel világosabb lenne! Bár ez lehet azért, mert az IPS LCD panellnél a fehér tényleg fehér, míg a Super Amoled még mindig nem tökéletes! Fekete színeknél, viszont az Amoled a befutó, HTC inkább sötét szürke! Pixel sűrűségbeni különbség pedig szemmel nem érzékelhető! Tűéles mindkettő!


Tudásban és erőben gyakorlatban nem vettem észre különbséget! Mindkettő piszok gyorsan hajtja végre a parancsokat, fagyást egyiknél sem tapasztaltam! AnTuTu Benchmark pontok ezek voltak: HTC 24672, S4 27610! A gyári launcherekről nem tudok írni, mert én mindkettőt a Nova Prime Launcherrel használtam!


Üzemidőben sem vettem észre nagy különbséget! De mivel a Super Amoled kevesebbet eszik, meg 500 mAh kapacításabb aksija van így azért minimálisan az S4 jobban bírja!

Az octa procik miatti kevesebb fogyasztáról nem tudok írni, mert nagyon nem izzasztottam meg a telefonokat, mert játékra egyáltalán nem használom! Az elve az,h amikor kell a kraft (pl játék) akkor az erősebb 1,6-os erősebb procit használja, amikor visszafogotabban használod akkor meg az ,2-es gyengébbet! Ennek kellene üzemidő javulást eredményeznie!


Kameráról is írnék pár gondolatot!

Ebben egyértelműen az S4 a nyerő! 6 megapixel 16:9-ben fotózok vele, tehát két megapixellel többel, mint a HTC esetében! Mégis számottevő a különbség! És ez nem a HTC hibája, hanem egyszerűen a Samsung csúnyán oda tette magát ezen a téren! HTC szép képeket csinál ez nem vitás, de a Samut nem tudja megverni! Egyszerűen, szebb, élesebb, valósághűbb! Valamint osztom azt a véleményt,h a megapixel nem minden! Ha csak simán nézegeted akkor ez igaz is, de ha már nagyítod a képet, mert közelebbről akarsz megvizsgálni a képen egy dolgot, ott már kijön a megapixel hiány! Sötétben nem használtam egyiket sem, szal erről nincs tapasztalatom!


Összegezve tehát nincs nagy különbség a két gép között, de valahogy engem a Samsung jobban megfogott! Az a rengeteg haszontalannak vélt gesztus meg egyszerűen remek! Eleinte én is hülyeségnem gondoltam őket, de ahogy kiismertem a telefont úgy vált eggyé velem! Gyerekek ez a telefon él, lélegzik és gondolkodik! Abszolút igaz a szlogen,h "Társ a minden napokban"! Szal, ha rám hallgatsz Samsungot veszel! Remélem segítettem!

2013. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!