Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell akkumulátort...

Hogyan kell akkumulátort kalibrálni? Hányszor lehet kalibrálni mondjuk egy hónapban?

Figyelt kérdés
A sony xperia p-m nem sokat bír ezért kalibráltam.Feltöltöttem a telefonomat 100%-ra és utánna megnyomtam a battery calibration programba lévő calibrate gombot.Lemerítettem teljesen a telefont és utánna újra 100% töltöttem bekapcsolt állapotba.Nem tudom,hogy így kell-e,mert mindenhol mást írtak.

2013. júl. 30. 04:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmit nem kell csinálni vele. Feltöltöd, használod, töltöd. Kb ennyi. H tovább bírja a felesleges vackokat ne futtasd a háttérbe. Csak egy példa, ha nem vagy wifi közelbe kapcsold ki, ha nem használod a helymeghatározást ne fusson, vagy a bluetooth se csak ha kell. Ha nincs a közeledbe fix 3g hálózat használd az alapot, s nem keresi folyton a jelet ezzel is merítve. Így tovább bírja majd, de ne várj napokat. Ezek a telek nem a régi 3310 es nokiák, h heti egyszer töltöd. Fölös progikat lődd ki, aztán a töltés ahogy épp kell. Kb mindegy az akksinak, softveres bohóckodással nem lesz jobb, csak ha ezt azt kikapcsolsz.
2013. júl. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
felesleges dolog
2013. júl. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kalibrálni. Az másra van. Pl berax egy új akkut aminek feltöltés után leesik a feszültsége. De többet nem fog bírni attól hogy ezzel szórakozol.
2013. júl. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezzel fogod tönkretenni. Kalibrálni maximum új ROM feltételekor kell.
2013. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A teljes lemerítés a mai aksiknak igazán nem tesz jót. Ezzel a kutyulással nem javítottál az aksiidőn.
2013. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de ezeket eddig is csináltam,de még így is keveset bír :S szoftverfrissítés óta
2013. júl. 30. 12:07
 7/9 anonim ***** válasza:

ha ennyire tetszik a kalibrálás, akkor csináld. a többiek ugyan jót akarnak, de nem érdekes.


egyébként ha lemeríted szándékosan, akkor az marhára melegszik...van egy tiltó automatika is (a jobb gépekben) ami nem engedi...


felesleges..sőt, káros.

2013. júl. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Épp ezért bír keveset. Nincs statisztikája a felesleges kalibrálgatások miatt. De ezek után károsodott is ám.
2013. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jönnek az újabb és újabb frissítések a telókra, és mindenki ezerrel frissít. Holott a legtöbbször tudni lehet, az újabb szoft többet eszik, mert magasabb szolgáltatásokat futtat. Van, akinek remekül bejön a frissítés, de a legtöbb embernek nem. Ezerszám lehet itt is olvasni, hogy "hogyan tudnám visszaállítani a telómat" az eredeti szoftra?"
2013. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!