Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon tiltása? [Katt....

Mobiltelefon tiltása? [Katt. Bővebben lent]

Figyelt kérdés

Helló!


Egy hirdető oldalon láttam egy Samsung Galaxy S4-et elég olcsón, 90ezer körül.


A készüléket előttem hoznák ki a T-mobilból, csak attól félek, hogy le fogják tiltani.

Ezt hogyan tudnám megakadályozni?


Valamennyi biztonságot nyújt, hogy beszámítva adok egy 60e Ft értékben egy telefont, és hogyha tiltják a telefont akkor én is tiltatom, de nem tudom, hogy kártyafüggetlent lehet-e tiltani?

Mert amit én adnék az független.


Vagy milyen módja van, hogy elkerüljem, hogy letiltsák az S4-et?

Gondoltam arra is, hogy függetlenítem még a vásárlás napján, és akkor átmegyek egy másik szolgáltatóhoz, de sok helyen olvasom, hogy nem megoldás, meg azt is hogy ez a megoldás, tehát megoszlanak a vélemények.


Vagy pl. a Lidl-ös BlueMobile-hez, vagy a TescoMobile-hez megyek át, arra is gondoltam.


Kérlek segítsetek, sürgős lenne.


Köszönöm!



2013. júl. 31. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű, ne vedd meg.


IMEI alapján tiltanak, tehát utána teljesen mindegy milyen kártyát teszel bele, döglött lesz.

A független készüléket nem lehet letiltani. Nem sétálhatsz be egyik szolgáltatóhoz sem hogy xy készüléket tiltsák le. Náluk nincs nyilvántartva.

2013. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Először is, mi az hogy előtted hoznák ki a boltból? Ha az emberke akkor veszi meg ( valószínüleg részletre ), és nem fizeti, akkor szépen letiltják és te b*szhatod!. Másodszor, kártyafüggetlen telefont ugyan úgy lehet tiltatni, mint hálózat függőt, ez teljesen lényegtelen. Továbbá a függetlenítés nem megoldás, mivel a telefonokat az IMEI számuk alapján tiltják le, a függetlenítéstől ez nem változik meg, tehát lesz egy letiltott független telefonod. Másik szolgáltató amugy sem lenne megoldás, mivel a szolgáltatók évi több alkalommal is kicserélik egymás közt a letiltott telefonok adatait, így egyik hálózaton sem lehet őket használni! Úgy kerülheted el az ilyen helyzetet, hogy nem mész bele ilyen gyanúsan átverésszagú üzletbe!
2013. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De hát ha nála lesz az én telefonom, nálam az övé, akkkor ha azt amit én kaptam tiltják akkor azt ami nála van azt meg én tiltatom.

Meg elvileg kell neki most a pén , és a havi törlesztő részletet fizetné.


Hogyan lehet független készüléket tiltatni, hol?

2013. júl. 31. 15:21
 4/11 anonim válasza:
Nana hogy kell neki a penz!:) Fizetne, persze:) Ugy lehet fuggetlen telot tiltatni,hogy felhivod annak a szolgaltatonak az ugyfelszolgalatat amelyik kartyajaval hasznaltad,es az IMEI szama alapjan tiltatod. Amugy meg egy oltari nagy barom vagy,ha belemesz,de te tudod.
2013. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, sokat nem veszíthetek, mert egy S II-t adnék cserébe, + 15e Ft.

És kapok egy S4-et.


Az S II-t is jóformán csak játékokra, alkalmazásokra, fotózásra stb. használtam, mert telefonálni egy másikon szoktam (cégesen).


Úgyhogy nem veszíthetek sokat, mert attól, hogy tiltják az S4-et attól még tudok Wifin netezni, tudok fotózni, tudok játszani, tudok alkalmazásokat telepíteni.

Csak a telefon nem lesz jó rajta, de lehet hogy igen, mert lehet h nem tiltják, vagy lehet ha tiltják akkor más hálózatba attól még jó lesz.

Van egy ismerősöm aki függetlenítéssel foglalkozik, és volt már a kezében előfizetéses mobil amit tiltottak és utána jó volt másik hálózatba.


Ha meg tiltják és meguntam esetleg azt, hogy nincs telefon rajta, akkor eladom külföldre.

Szerintem 80ezer HUF-ért el lehet adni.

2013. júl. 31. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:

ahogy mulik az idö, ugy megy le a telok ára. lehet,hogy mikor te el szeretnéd adni, akkor már nem ér annyit.

de ha letiltják,és megválnál töle, keress meg. engem érdekel sok fajta tiltott telo!

2013. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jó, tudom mert kb. 1 éve vettem S II-t 140 e Ft-ért, most meg csak 90-et ér újonnan...


De ha le van tiltva a telefon akkor a telefofnáláson kívül mindenre lehet használni ugye??? (Mintha egy tablet lenne erős hardverrel)

2013. aug. 1. 06:26
 8/11 anonim ***** válasza:
igy van. de vissza lehet hozni halozatra, de azt nagyon nagyon buntetik :)))
2013. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom IMEI változtatásával.

Azt konkrétan mennyire büntetik?


Mert ha pl. egy régi telefonom IMEI számára módosítom akkor észre sem veszik, ha a régi telot nem használom.

2013. aug. 1. 17:40
 10/11 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg,hogy mire irod, hanem maga az irás cselekedete. az ami büncselekmény. irhatod te a régi telód számát is bele, vagy beleirhatod a saját telefonszámodat, azt a központ nem fogja kiszurni. csak pl,ha rajtakapnak miközbe irod, vagy bebizonyithatóan te csináltad... nah akkor már visznek... de nem kell aggodni. sima adatkábellel nem fog otthon menni ez a folyamat :)
2013. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!