Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A luxustelefonok gyártásánál...

A luxustelefonok gyártásánál (nokia 8800 sirocco gold, nokia 8600 stb..) miért csak a külsőt csinálják meg tényleg luxusosan, belülről meg nem okos a telefon?

Figyelt kérdés
ilyen luxus telefonoknak már tudnia kéne több mindent mint a másikaknak,és sokszor kevesebbet tud :) 2 megapixeles kamera hát az alap,lehetne 5 MP minimum ennyi pénzért,mer drága telefonok,tudom h csak a külsejük miatt,de belülről is tudhatnának vmit...
2008. jún. 27. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem is van egy noki telcsim, az a bicska (nm tudom a számát) 2 éve egy kisebb vagyon volt és meglepödtem hogy milyn keveset tud , de igaz nekem csak az kellet hogy jó minöegü legyen meg csajos. azóta sincs semmi bajom vele.


volt egyszer egy samsung nagyon drága telcsim és 5 évig használtam egyszer közben még full programon ki is mostam véletlen de semmi baja nem lett. vagy ezerszer leejtettem, de 5 év után az aksikat edte meg meg már tök kompott volt. de elégedett voltam vele 5 év.

2008. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki luxus telefont vesz az nem High-Tech zseni hanem gazdag:D Neki nem az a lényeg h jó h tudjon 5 megapixellel fotozni(ami sz*rt sem ér mert egy ilyen telefon 90 töl kezdödik és egy alap alap fényképezögép ami csak pár tizezer soksoksokszor jobb képet csinál). A minőség a lényeg nem az h bele legyen tuszkolva minden vacak amit nem is használsz. Meg akinek van ilyenre pénze, az pár kivételt leszámítva(pl apuci gazdag kölyke) középkorú, és ök nyilván nem arra utaznak h mennyi sz*rt tudjon a telefonjuk. Ök nem használják ezt ki, és ezt jól tudják a gyártók is. Minek tegyenek bele olyat amit ugysem használnak ki? pénzkidobás lenne...
2008. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Öt megapixeles kamera telefonba :) Ezeken olyan jókat szoktam röhögni... Esetleg optikát ne adjanak hozzá? Ja hogy akkor meg az lesz a baj, hogy túl nagy a készülék...

Sz@rt sem ér az 5 MP, az csak "parasztvakítás", hogy a trendisülők a zsebükbe nyúljanak. Mert milyen optika van hozzá... Nézz meg egy tízezer forintos fotómasinát. És hasonlítsd össze az optikákat.


Egy telefon arra való, hogy telefonáljunk vele. Esetleg ha van beépített modeme és bírja a szélessávot, akkor az "nem rossz" funkció - viszont ez hamar lestrapálja a telefont. És szélessávú modemet már 1 Ft-okért ad a szolgáltató a szolgáltatás mellé.


MP3 lejátszó. Hasonló megközelítés mint a szélessávú internet. Jó dolog, hiszen sokan használják. De ez meg öli az aksit, nem erre tervezték.


GPS navigáció. Szintén egy "telefonba erőltetett" extrafjúcsör. Ha GPS kell, akkor vegyél egy megbízható, jó minőségű GPS-t.


Még lehetne sorolni az ilyen jellegű pluszszolgáltatásokat, de itt most felesleges.


Egy okostelefon nem attól okos, hogy tele van minden sz@rral, hanem attól okostelefon, hogy azokra a dolgokra lehet használni minden "kötöttség" nélkül, amire egy telefont kell. :)

2008. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5 MPes kamera... Muhaha. Szerintem ha egy ember megengedhet magának egy 8800-át akkor már megengedhet magának egy tükörreflexes digitális gépet is, ami azért egy picit jobb...


Szerintem egy 8800-át sokkal elegánsabb elővenni, mint pármilyen N-es nokiát vagy bármilyen samsungot és ez valakinek bármennyi pénzt megért

2008. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 8800 típusú telefonom van. Nem vagyok különösebben gazdag, de nagyon nagy becsvágyat éreztem, hogy "stílusos" legyen a telefonom, ne valami tömegtelefont használjak, hanem olyat, ami nincs mindenkinek. Ráadásul üzleti megjelenéshez vettem meg.

És mivel én a telefont csak telefonálásra használom, ezért nem is hiányzik belőle a telefónia szempontjából "offtopic" funkciók arzenálja.

Ami egy luxustelefonnál számít: minőségi kidolgozás, szép, tiszta hangzás, kristálytiszta kijelző, exkluzív, limitált példányszám, stb stb. (pl Vertu)

Amit viszont én nagyon utálok benne, nem tudom kinek hogy van, hogy baromira keveset bír az akksija. Nekem az is elvárás lenne egy csúcstelótól, hogy sokáig bírja.

2008. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Aki kőgazdag, annak arra kell csak mobil hogy felvágjon vele: húú figyeld, ez rubin, na itt ez meg smaragd, a gombok szélein meg aranyberakás van. Ja, 22 karátos, persze, mi más lenne?


Nem érdeklik őket a funkciók, csak jól nézzen ki az öltöny mellett és legyen exkluzív.


Én megoldottam :) Nokia 6680 + Canon EOS450D :)

2008. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igazuk van az előttem szólóknak nem szabad összekeverni a luxusmobilokat és a multimédiás mobilokat nekem eddig csak multimédiás mobilom volt de nem ér semmit 2 hét után már semmit nem használok ki belőle csak telefonáltam + sms szal tök felesleges bele a sok kütyü.. a luxusmobil azért luxusmobil mert elegáns letisztult és nincs belőle minden jöttmentnek egy sirocco-val még mindig jobban lehet vadítani mint egy akármilyen N-es nokiával....
2009. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első "ilyen" telefonom egy Nokia 8910i volt 2003-ban. Rettenetesen imádtam. Pedig nemhogy megapixel, de fényképezőgép sem volt benne és a hangja sem volt mégcsak polifonikus sem. De a stílusa, a minősége... Öröm volt kézbe venni, nem csak használni, szeretni(!) is lehetett. Aztán elkopott a nyitómechanizmusa, sokszor spontán kinyílt, eladtam. Vettem egy műanyag samsungot, tele mindennel, amit nem használtam. Aztán valahogy utána mégis egy 8800-nál lyukadtam ki. Megvan már 3 éve és elégedett vagyok vele...
2009. szept. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!