Telefon letiltva?

Figyelt kérdés

na szoval tegyük fel ellopnak egy telefont.. letiltatják nemtudják hazsnálni. de aki ellopta az a tiltást feltudja valahogy törni? hogy ujra használhassa SIM kártyával? és ha igen azt jelzi a szolgáltatónál/rendőrségen hogy ujra használják? vagy ha nem egy rendszeres tolvaj lopta el hanem csak egy ember akinek épp alkalma volt rá és kihasználta akkor azt szinte esélytelen hogy megtalálják?

nemértek az ilyenekhez de már a 3. telefonomat lopták el és annak ellenére hogy mindet bejelentettük szolgáltatónál és rendőrségen is semmi sem történt..



2013. aug. 4. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit csinálsz, de ha három telefont elloptak, akkor talán nem ártana jobban odafigyelni a dolgokra. Hogy történnek a lopások?

Kérdésedre válaszolva, ha letiltanak egy telefont, akkor annyit tud tenni a tolvaj, hogy átírja az IMEI számát, ekkor újra használhatóvá válik a hálózaton (ezt tiltják le). Ha ez nem lehetséges, akkor okostelefon esetén még mindig tudja használni SIM nélkül, vagy eladja alkatrésznek szürke-fekete szervizeknek.

2013. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
strandon, suliban táskából.. ezt eddig értem de az látható valahol ha ujra hazsnálni kezdik?
2013. aug. 4. 14:08
 3/6 A kérdező kommentje:
okostelefonokról van szó
2013. aug. 4. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha megváltoztatják az IMEI-t, akkor nincs az az Isten, hogy akárki távolról meg tudja határozni. Hálózat csak ennyit lát a telefonból, bejelentkezéskor ezt küldi el (SIM válaszaival együtt).

Egyébként amennyire leterhelt a rendőrség, nem sok olyan történetet hallottam (konkrétan: semmit sem), ahol ellopott (értsd: nem rablásból származó) telefon megkerült volna.

Én pont emiatt, ha strandra megyek, és tudom, hogy felügyelet nélkül maradhat a táskám, akkor egy régebbi telefonomat viszem el, amiért nem akkora kár.

2013. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

1 éve történt, hogy az egyik barátom telefonját ellopták valami házibuliban. Másnap beszéltem vele fb -n, elmesélte mi volt és megtudtam a telefon típusát. Fölmentem hardverapróra(nem a telefon miatt, csak úgy nézelődni) és LÁM LÁM, pont egy olyan típusú telefont árultak és PONT abban a városban, ahol élünk. Volt még valami kamu szöveg, hogy a felesége a nyaraláskor elhagyta a töltőt stb. Na ekkor már tudtam, hogy ez AZ a telefon amit elloptak tőle. Értesítettem, megbeszéltek egy időpontot a helyi parkban és 3 úriember társaságában lebonyolították az üzletet.


TL;DR:


Nézd az ilyen oldalakat(típusra keress rá), keresd a gyanús leírásokat, érdeklődj, hátha szerencsével jársz. Sok sikert!

2013. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
másik lehetőség a boltok. nekünk is lopták már el telefonunkat több társammal együtt. enyém nem lett meg, csak egy másik. a rendőrök megtalálták egy telós boltban. de ahogy mondták, ez a maximum. nem fogják keresni, mert nincs erre erőforrásuk, és mivel nem erőszakkal rabolták el, emellett saját példámból tanulva, szintén strandon vesztettem el, nem zárt szekrényből, így saját felelősségem is...zárt szekrényből lopni megintcsak egy magasabb fokozat, akár zárfeltörés stb, már a strand is tett volna akkor feljelentést.
2013. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!