Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Első okostelefonomat venném...

Első okostelefonomat venném meg, én dolgoztam meg érte. Milyet vegyek, ha nekem elsősorban a fényképezés és a videózás számít?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első okostelefonom, 6 éve van már meg a régi Nokia Prism 7500-om. Az okostelefont nem is azért venném, hogy netezzek, meg különböző alkalmazásokat töltsek le, meg eegyéb ilyesmi, ezekhez nem is értek. Nekem az a fontos, hogy szép, éles képeket és lehetőleg nem szakadozó, éles videókat lehessen vele készíteni, akár éjjel is. Fontos még az elérhető ár 100000 Ft-nál ne nagyon legyen több, és egy kis női tenyérben a lehető legjobban elférő méret. Tudom, elég nehéz így tanácsot adni, de én annyira nem értek hozzájuk, és ahogy nézem őket, egyre drágábbakat találok. Úgy tervezem, hogy még 6 évig ezt fogom használni, úgyhogy nem ártana strapabíró (tudom, ha még gorilla glass van, akkor sem így működik), és essssssetleg egy hosszú aksi idő. Hálásan köszönöm a válaszokat, tanácsokat előre is.

2013. aug. 5. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Samsung Galaxy Camera a nekedvaló akkor.


http://www.youtube.com/watch?v=OuzF0hCBCiA

2013. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Nexus 4

Google referencia telefonja akié az android és aki fejleszti az androidot!


Mielött jön valaki a Nokia Lumina 1020-as 41 megapixeles kamerájával akkor lelombozom hogy az nem valódi 41 megapixel valósan csak 8 vagy 10 és trükközve van megoldva a 41 megapixel amit a Nokia be is vallot!

2013. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"Mielött jön valaki a Nokia Lumina 1020-as 41 megapixeles kamerájával akkor lelombozom hogy az nem valódi 41 megapixel valósan csak 8 vagy 10 és trükközve van megoldva a 41 megapixel amit a Nokia be is vallot!"

vallott nem vallot . és aki lumia 1020-at ajánlana, az be van állva, mert még kb nem forgalmazzák itthon, és az nem 100ezer, hanem 2x100ezer

2013. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Ha csak a fényképezés a fontos, akkor Nokia 808 PureView.

[link]

2013. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nokia 620. Lehet rá venni bagóért színes gumitokot (akár vízállót is) jó képet csinál, és videóban is jó. Aksija elég jó, bár okostelónal a napi töltés is normális. Ami fontos: windows phone 8 van rajta, viszont offline navival!! Tehát nem droid de helyből van egy fullos navid is! Szerintem már nem is lehet túl drága. Én biztos ezt venném.
2013. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha 6 évre tervezel telefont azt jobb ha elfelejted én 2007-ben vettem meg a nokia 3110c telefonomat az még a mai napig is bírja és az 6 év volt de 3 éve vettem meg a nokia c500 ás telómat mert oké hogy a 3110c bírja még most is de akkor nekem normálisabb telefon kellett mert a 3110c az már enyhén kopott volt. Megvettem a c500 telefonomat tavaly novemberbe meghalt az egész, nem tudni mitől, egyszerűen leállt meg szét is esett egyetlen egyszer ejtettem le annyi elég is volt neki.

Akkor megint a régi nokiám használtam mert újra nem volt pénzem meg akkor még tartottam az érintős telefonoktól. Most nem rég vettem meg a samsung galaxy fame-t igaz előfizetésre de olcsó 5 megapixeles a kamerája, igaz nem nagy cucc de olyan mint egy átlagos digitális fényképezőé és amire nekem kell arra tökéletes, van rajta internet, wifi, egy valag alkalmazás, mondjuk direkt vettem okos telefont mert napi szinten vezetek 6-7 órát munkám miatt és fontos az internet a tájékozódásra.

De most azért mondom azt hogy 6 évre ne tervezz mert a gyártók direkt nem csinálnak olyan telefont ami ilyen sokáig bírná mert akkor az emberek alig vennének telefont és az nekik csőd lenne és ez rengeteg elektronikus eszközre igaz sajnos. Tehát annyi pénzt kár rá áldozni ilyenekre, én mondom neked. Egy biztos hogy a windowsos nokia és HTC telefonokat messze kerüld el mert nekem az üzletbe a tmobile üzletbe azt mondta az eladó csaj és becsülöm is benne mert neki rá kellene beszéljen telefonra és ne lebeszéljen róla azt mondta hogy azok sz@rok mert minden bajuk van. Plusz ha szerwetsz rádiót hallgatni akkor felejtsd el a nokiát mert az újabbakba nincs beépített fm rádió csak internet rádió van csak ha épp 2 város közt vagy ahol annyira nincs térerő akkor szívtad, ennyiből ratyi az egész. Bár én a samsungokat ajánlanám elsősorban azokat nagyon dicsérik és tényleg jók, mert én a samsung galaxy fame telefonommal megvagyok elégedve. Kicsivel kisebb mint egy átlagos érintős okostelefon de ez volt a cél mert én mindig zsebbe tartom és azt akarom hogy normálisan beférjen. A sony telefono is nagyon jók állítólag. Mivel irtad hogy 100 ezret is képes vagy rááldozni így megint más hogy milyet veszel, csak ne éld bele magad abba hogy az a telefon 6 év múlva is működő telefon lesz. Az aksikat napi szinten kell tölteni ha nem használod internetezésre akkor is max 2 napig ha bírja rendesen, ezek ilyenek mindegyiknél ez van, szóval ezen ne lepődj meg.

Ha egy tanácsot elfogadsz a HTC telefonokat kerüld. A szoftverük jó, kivéve a windowsos, de arra nem térek ki.

Csak ugye nem elég tartós. a nővérem is januárba vett olyat egyszer ejtette le és berepedt a kamerája plusz a képernyője is rosszalkodik, kezd elcsúszni az érintő panel, ezmellett még a töltő csatlakozója is kicsúszott amit egy haveromnak kellett újraforrasztania. Szóval azt inkább kerüld.

2013. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Sajnos túl szerteágazó, olykor egymásnak ellentmondó igényeid vannak. Jó kamerát olcsó (bocsánat, "kicsi", de gyártóknál ez már a közép/alsókategória jellemzője sajnos) telefonba nem nagyon szoktak rakni. Videóban Lumia 920 az egyik legjobb, viszont ez hatalmas, és (nappali) fényképek terén sem áll jól, valamint ára is magasabb, mint amit megszabtál. Esetleg HTC One Minit lenne érdemes megvárnod. Az is megkapja a HTC One kameráját, ezért sötétben jobb az átlagnál (L920 szintje), viszont nappali fényviszonyok esetén nem teljesít túl jól, ráadásul csak 4 megapixeles a kamerája (megapixel önmagában nem mond semmit a kép minőségéről, de ez már túl alacsony felbontású, nem tudsz belenagyítani nagyon - persze ha csak facebookra kell, tökéletes).

Ha méretről hajlandó vagy lemondani, akkor Samsung Galaxy S3 készít még tűrhető videót/fotót, csak az meg éjjel van gondban, illetve nagy:)

#2: Nexus 4 remek telefon, csak nem fotózásra/videóra, ráadásul kis női tenyérbe sem fér el (egyik oka volt, hogy eladtam, bár én férfi vagyok:D)

2013. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A hat évet lényegében csak viccből írtam, tudom hogy működnek ezek a dolgok. ;) Tényleg egymásnak ellentmondó igényeim vannak, de hogy ajánlotok dolgokat, máris olyanból tudok választani, ami jó lehet, és nem adok ki egy valag pénzt olyanra, ami lehet nem jó. Köszi, majd még gondolkozok.
2013. aug. 5. 22:13
 9/19 anonim ***** válasza:

# 3

Attól még lehet ajánlani töki!És árt nem is írtam!


[link]


[link]

2013. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd írd meg mit választottál :)
2013. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!