Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért feltétel a Telenornál,...

Miért feltétel a Telenornál, hogyha előfizus számot szeretnék akkor kell Útlevél/Jogsi/nevemre és a címemre szóló közüzemi számla?

Figyelt kérdés
Nekem egyik sincs így nem lehet előfizum? Munkám van. Miért nem munkaszerződést kérnek? Lakásom, ilyesmim nincs, autóm jogsim sincs, külföldre meg nem járok, szóval ilyen papírokra sincs szükségem, párom lakásában élek, minden a nevén van. Ha meg mást kérek meg rá, hogy én fizetem csak adja a nevét akkor meg nélküle nem válthatok tarifacsomagot, nem vehetek másik telefont, nem intézhetek semmit, mint pl részletes telefonszámla vagy egyebek... Páromat nem kérhetem, mert Ő nagyon elfoglalt, nem tudna jönni. Még a saját telóját sincs ideje elintézni. :S

2013. aug. 14. 12:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%
én most kötöttem februárban előfizetős szerződést, de semmi ilyesmit nem kértek, csak a diákot, a személyit és a lakcímkártyát, a jogsihoz semmi közük
2013. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Azért szokták kérni, mert 2 db fényképes igazolvány kell nekik, és az egyik a személyi...

És a címedre szóló közüzemi számla kell, nem a nevedre szóló! Tehát ami a lakcímkártyádban szerepel cím, onnan kell. Az mindegy, kinek a nevére szól.

És azért nem munkaszerződést kérnek, mert az lehet kamu is, na meg holnap ki is rúghatnak... Az nem biztosíték nekik!

De menj be személyesen, és kérdezd meg, hogy hogyan vásárolhatsz.

Amúgy nem ajánlom őket, nekem Telenoros előfizetésem van, alig várom, hogy leteljen a hűség, lépek is el tőlük!

2013. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De a közüzeminek a nevemre kell szólnia. :(

Legalábbis a nő ezt mondta. De ezek minek?

1-esnek: Amúgy a diákigazolvány is fényképes azért nem kértek mást.

2013. aug. 14. 12:55
 4/23 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy kérik, ezeket, de minek? Miért nem elég a személyi.ig? Most egy dolgozó ember nem jár sehova, se kocsi se külföld akkor valakit magával kell cincálnia, mert pl netes telefont szeretne, mert sz.gépe sincsen? Nem tudom, de evvel csak elűzik a lehetséges előfizetőket.
2013. aug. 14. 13:05
 5/23 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, és tényleg menj be megkérdezni MÁSHOVA.

Nem kell a nevedre szólnia, csak a címedre.

Nálunk is a férjem nevén van minden számla, mégis vettem telefont+előfizetést...

De mégegyszer mondom, nem ajánlom őket. Ráfizetés!!!

Vodánál nem nézelődtél?

2013. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 pinkpancser ***** válasza:
Ne aggódj, voda se jobb. Volt olyan év amikor mind a 12 számla lett befizetve, mégis szóltak, hogy van elmaradásom... Illetve amikor 1,5 hónapig külföldön voltam és a telefon kikapcsolva hevert a fiókban, akkor is volt kb 20 perc hívás a számla szerint. Telenor annyiban jobb, hogy ott van reális esély, hogy felvegyék a telefont ha ügyfélszolgálatot hívsz, de azért ott is vannak szívatós dolgok.
2013. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: igen, közben rájöttem én is :)
2013. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Életeim! Párom nem ér rá velem járkálni, ha valamit intézni akarok! Dolgozik. Most van szabin ezen a héten, mert, ha hiszitek, ha nem Január 1-jétől idáig most van először szabin! Minden áldott szombaton melózott!!! Addig nem tudtam semmit csinálni telefonnal... Aztán jön a hét vége és megint ez fog menni hónapokig. És itt Vasárnap nincs nyitva a Telenor (lehet, h Bp-n van ilyen is, de itt nincsen).
2013. aug. 14. 20:52
 9/23 A kérdező kommentje:
Ma is voltam bent, nem kerültünk sorra sajnos, de az előttünk levőknek is elmondták, hogy AZ Ő NEVÉRE ÉS CÍMÉRE kelljen szólnia a közüzemi számlának! Mármint akié legyen a szám.
2013. aug. 14. 20:56
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Van itt egy kis félreértés!

"II. Magánszemély

1. Igénybevételi díjat utólag fizető (számlás) előfizetői csomag vásárlása esetén


A szükséges eredeti dokumentumok:


Kedvezményes készülék vásárlása nélkül:


Az alábbiak közül egy fényképes dokumentum bemutatása szükséges: a szerződéskötő érvényes régi típusú személyi igazolványa, vagy régi típusú személyi igazolvány és lakcímigazoló kártya, vagy új típusú személyi igazolvány (kártya) és lakcímigazoló kártya, vagy Magyarországon kiállított új típusú vezetői engedély (kártya) és lakcímigazoló kártya, vagy útlevél és lakcímigazoló kártya.


Kedvezményes készülék vásárlása esetén:


Szolgáltató minden esetben jogosult az ÁSZF 2.1. pontjában meghatározott szerződéskötési előleg és/vagy forgalmi előleg kiterhelésére.


Az alábbiak közül két fényképes dokumentum bemutatása szükséges: a szerződéskötő érvényes régi típusú személyi igazolványa, vagy régi típusú személyi igazolvány és lakcímigazoló kártya, vagy új típusú személyi igazolvány (kártya) és lakcímigazoló kártya, vagy Magyarországon kiállított új típusú vezetői engedély (kártya) és lakcímigazoló kártya, vagy régi típusú gépjárművezetői engedély, vagy útlevél és lakcímigazoló kártya.


Amennyiben az első bekezdésben felsorolt dokumentumok közül csak egy fényképes személyazonosító okmányt (valamint lakcímkártyát) mutat fel, akkor a következő feltételek valamelyikének teljesítése esetén van lehetősége a vásárlásra:


Három hónapnál nem régebbi, a fenti dokumentumok valamelyikével igazolt, belföldi lakcímre szóló, kifizetett közüzemi számla bemutatása (pl. kábel TV-számla; vonalas telefonszámla, internetszámla [havidíjas mobilinternet, vezetékes telefonvonalon nyújtott internetszolgáltatás, kábel TV hálózaton nyújtott internetszolgáltatás számlája]) vagy

szerződéskötő nevére kiállított 3 hónapnál nem régebbi bankszámlakivonat bemutatása vagy

szerződéskötési előleg befizetése."


Tehát: Vagy 2 fényképes igazolvány, VAGY 1 igazolvány és egy LAKCÍMRE szóló közüzemi számla!


Amúgy innen szedtem:

[link]

2013. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!