Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 820 vagy Sony...

Nokia Lumia 820 vagy Sony Xperia SP?

Figyelt kérdés
Miert?
2013. aug. 14. 22:26
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
attól függ hogy szétakarod hackelni, vagy megelégszel egy zártabb rendszerrel
2013. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nokia Lumia 820!
2013. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
lumia 820
2013. aug. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

hát itt már tényleg az dönti el a dolgot hogy melyik rendszert szereted és mennyire akarod buherálni.de mivel itt megkérdezted gondolom nem értesz annyira hozzá hogy nagyon buheráld.az spnek nagyobb felbontású a kijelzője,igaz ez egy f..s mezei tft, és más hardverrel üzemel az eltérő rendszer miatt,erős filózásba kezdtem én is melyik érné meg jobban, de ahogy itt látom hány sonys kérdés jön állandóan hogy fagy,és mikor lesz frissités, és tralala,én nem azt választanám. persze én csak azért is nokiát vennék mert én fotózni,multimédiára navigációra használom a 820am,ami ingyen is van ugye, és frissitések hada jön rá állandó jelleggel, zsáknyi sony ericcson telóm volt, és egy xpria U,hát nincs isten hogy megint sonyt vegyek (unblock androidot se, ez ugyanugy döglassú lett mint az s advancem,a lg 3Dm 5perc (!!) mig bekapcsol kb)

de most hogy ránéztem a specifikációkra a kijelzöfelbontástól és néhány apróságtól eltekintve semmilyen különbséget nem látok, ráadásul abból a felbontásból laikus nemsokat vesz észre (én nem vettem egy 800x480as L820 és egy 1280x768as L920 közt) meg hát irdatlan gyors azért a wp8, nekem ez is számit, ez az én véleményem tükrözi,és nem objektiv,objektiven gyakorikérdéseken fölösleges vitatkozni,a fenti érvek alapján én 820at vennék.

2013. aug. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Lumia
2013. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%

A kettőt nem lehet összehasonlítani. Mind hardverben, szoftverben, teljesítményben magasan veri az SP a 820-as Lumiát (meg úgy az összes Nokiát, nem véletlen csődöl be). Az SP-nek HD a kijelzője nem egy alacsony felbontású pixeles szar, mint a Lumiának, na meg az csak egy WP. Alig van rá alkalmazás, nem jó semmire konkrétan...


Az SP szupergyors, gördülékeny, sosem akad meg, sosem fagy.


Amint látható az első válaszoló k*vára nem ért a dolgokhoz, az androidot nem lehet "széthackelni", vele nem foglalkozom. Az előttem szóló szintén gyenge ismeretekkel rendelkezik telefonok terén, sajnos. Nekem is van Xperia U-m, az SP mellett, 1,5 éves a kicsike, egyszer sem fagyott ki, lehet az én készülékem csodatelefon. :D


WP-t akkor vegyél, ha az ég világon nem akarsz semmit sem csinálni a telefonoddal, csak "navigálni", esetleg játszani (bár ezzel a csöves 820-assal azt se tudsz... adreno 225 1 éves gpu).


Mellesleg navigálásban is jobb az android, mert nálunk van még utcai nézet is +3d nézet, szintén ingyen. ;) :DDD


Az SP perpill 76 ezerért bestbuy, szinte felsőkategóriás telefont kapsz érte, brutális teljesítménnyel. A 820-as se mrossz, csak elavult az SP-hez képest.

2013. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Lumia , sokkal nagyobb a Finnségi mutatója :D .
2013. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

A kettőt nem lehet összehasonlítani.

-De össze lehet, egyazon kategória speciel.

Mind hardverben, szoftverben, teljesítményben magasan veri az SP a 820-as Lumiát (meg úgy az összes Nokiát, nem véletlen csődöl be).

-hardverben nem releváns összehasonlitani mivel a 2 rendszer más igényekkel rendelkezik, a Lumia 820 hardveres képessége kb 2x gyorsabb mint amit megkövetel a WP.Így teljesítményben is fölösleges összehasonlitani,az ember nem antutura vesz egy telefont.történetesen itt sem venném biztosra az SP győzelmét.Szoftverben sem mondanám hogy agyonveri,ugyanis a Nokia az egyetlen gyártó ami ilyen tárházú minőségi támogatással rendelkezik mind navigáció,mind testreszabás mind kameraalkalmazások terén.Emellett ha megint a windowsmarketplace hiányosságaira asszociálnál leírok pár tényt:

-nem kell ugyanazon alkalmazásból 4-5 fingós játék is minden baromság a minőség rovására

-nincs ember aki 170.000 alkalmazásból nem találja meg a kedvére valót

-Androiddal ellentétben egy komoly rostán kerülnek át a programok nagyobb eséllyel elkerülve a virusokat és kártevőket,emelve a minőség szinvonalát és megakadályozva,hogy kispista leüljön szerkesszen egy pislogásszámlálót,majd feltöltse

-a legnépszerübb 50 alkalmazás a konkurens gyártóknál ugyanúgy megtalálható akárcsak a windows phoneon.

-a játékok és alkalmazások 90%a kipróbálható,az összes AE játék ingyenes,a Nokia szoftvereinek nagy része ingyenes,amellett hogy az én telefonomon 55 alkalmazás van,egyikért sem fizettem,ami jelent azért valamit.Történetesen a Sony nagyobb visszaviteli rátával rendelkezik mint a Lumia telefon,itt is, a sony hivatalos fórumán IS és mivel én telefonszaküzletben dolgozom látom is,hogy nálunk a sony készülékeket is nagyobb számban hozzák vissza fagyással,frissitési hibával és társaival.A Lumia telefonok eladási mennyisége pedig egy negyedév alatt 112%ot nőtt.Gyakorlatban sem lehet még szó sem soha csődről,már csak a Nokia kezében lévő több mint 11.000 szabadalom miatt sem,amit a drága sonyd licenszel élén a gsm hálózattal,szóval hülyeségeket ne okoskodjunk már..


Az SP-nek HD a kijelzője nem egy alacsony felbontású pixeles szar, mint a Lumiának,

(ahogy haladok lefelé a válaszadással egyre inkább azt hiszem hogy kevesebb eszed van ehhez.)

Az Sp Hd felbontású panelje 4,6colon terül el 319es ppi értéket generálva, mig a lumia 820 4,3colon ad vissza 480x800 pixelt kb 217-es ppi értékkel ahogy számolok fejbe.Ez, lényegében jelentéktelen ha szem előtt tartjuk hogy az átlagtávolságtól függöen a telefontól az emberi szem nem érzékeli a 300ppi fölötti értéket(azaz minél távolabb van a telefonod a szemedtöl annál kevésbé veszel észre részleteket)magyarán ekkora felbontás már csak rutinszinten van egy telefonban,konkrét értelme nincs,a 220-as ppi érték pedig bőven az elfogadható kategóriában van,mint mondottam vala,laikus szem azonos távolságból ugyanazon fotón például semmilyen különbséget nem fog észrevenni rajta.persze aki poénból ezt vizslatja nagyitóval,az lehet..


na meg az csak egy WP. Alig van rá alkalmazás, nem jó semmire konkrétan...

-alkalmazás témát már kiveséztük,ez a rendszer képzeld annyira sz.r hogy már a 3. legnagyobb szoftvergyártó ami már az összes BB-t is kipaterolta az üzleti piacról,ez egy olyan sz.r rendszer hogy a szoftveres problmáinak 90%át egy gyári visszaállitás megoldja,az esetek nagy részében sohasem akad, és egész konkrétan alig különbözteti meg a fentieket figyelembe véve az androidtól.jó hogy nem az jön hogy nem tetszik a csempe szine..."semmire nem jó konkrétan" ekkora hülyeséget is, ez szubjektiv, neked nem jó semmire..bár a válaszodból kiindulva mit is vártam...



Az SP szupergyors, gördülékeny, sosem akad meg, sosem fagy.

-Lol, szhupergyors,az a szupergyors hogy én egyszerre futtatok 5 telepitést,5 letöltést és böngészek közbe miközben a menü ugyanolyan flottul megy mintha semmi nem lenne.az a gyors..nem akad, ez hazugság, még én ahogy kipróbáltam az offline csupasz sp-t még úgy is volt hogy belaggolt az UI és az OS miatt...(ahogy pl az s4 is de ezt nem is mondom már..)fagyni meg majd fog..előbb..vagy utóbb..


Amint látható az első válaszoló k*vára nem ért a dolgokhoz,

-te annyit se

az androidot nem lehet "széthackelni", vele nem foglalkozom.

-darabokra lehet szedni az egészet, szétfőzni húzni feltörni azt csinálsz vele amit akarsz...

Az előttem szóló szintén gyenge ismeretekkel rendelkezik telefonok terén, sajnos.

-ha te definiálod a szakértőt telefonok terén akkor Európa elveszett..erre a szakértő"izmus"ra még visszatérnék..


Nekem is van Xperia U-m, az SP mellett, 1,5 éves a kicsike, egyszer sem fagyott ki, lehet az én készülékem csodatelefon. :D

-Igen,lehet az nem fagyott ki,igen, lehet az müködik ahogy neki kell.de a tényszerű statisztikát és használati adatokat nem a te telefonod(jaid) fogják megcáfolni.

a válaszodból én eröteljesen érzek egy elvakultságot az sp iránt (is)igy nem meglepö hogy rohantál azonnal ide megcáfolni***mindenkit.az U pedig a hivatalos melótelefon a vodafonenál, pár másik készülék mellett, kész vicc amit a dolgozók összeszenvednek vele mert még egy video is szaggat..modemként használják kb max..meg telefonálásra.


WP-t akkor vegyél, ha az ég világon nem akarsz semmit sem csinálni a telefonoddal, csak "navigálni", esetleg játszani (bár ezzel a csöves 820-assal azt se tudsz... adreno 225 1 éves gpu).Ez már-már a minősithetetlen tudatlanságot is idiotizmust súrolja kb.,visszatérve amit fent emlitettem ,csak android berkekben trendi havonta újabb 4 maggal telepakolni a rendszert hogy normálisan menjen, a lumia 820 2magos snapdragon procija és 1 giga ramja olyan rendszersebességet és optimalizáltságot ad vissza amit soha-egy androidos telefon sem fog tudni,hála a nyiltságának és hogy minden gyártó belepiszkál.ezt még egy hülye is tudja.jóhogy már nem egy 7990 chipset van benne brahiból hogy fusson 4,6 colon a crysis 25. része..isstenem....


Mellesleg navigálásban is jobb az android,(ez már fáj,bocs.) mert nálunk van még utcai nézet is +3d nézet(a nokia navigáció alapból 3d-s), szintén ingyen. ;) :DDD

android telefonon olyan teljeskörü navigáció amely ingyenes, egyszerüen nem létezik ami egy teljes részlegnyi nokia navigációs fejlesztést le tud pipálni, ezt még a hülye hülyegyereke is tudja..


Az SP perpill 76 ezerért bestbuy,(ez nem igaz) szinte felsőkategóriás telefont kapsz érte,(ez meg aztán föleg nem igaz, a hardvere kis eltéréssel egy s4 mini lebutitva,de amúgy, a lumia 820al majdhogy megegyezik a hardver, gondolom megnézted,ez alapján szerinted az sp ultrafudjeó a lumia meg nem, érdekes..) brutális teljesítménnyel.(itt megint magad cáfoltad) A 820-as se mrossz, csak elavult az SP-hez képest.(és harmadjára is..xd)


utóiratnak ehhez még annyit hogy attól hogy neked most van egy sp telefonod 1, senkit nem érdekel 2, nem az a lényeg neked milyen hanem a kérdezőnek és az ő igényeit kell kielégiteni nem a tiéd 3, nem te mondod ki mennyire ért a telefonhoz és ki mit vegyen és mi az ami régi és elavult vagy nem, ezzel is csak saját nevedben nyilatkozhatsz,és 4, ahelyett hogy itt okoskodsz menj egy mobilarena fórumra ,talán jól helyrepakolnak ,igy gondolom a tizenéves fejeddel, hogy ilyen egetrengetően elvakult baromságokat azért ne irkáljunk már, mi ez óvoda?! nálunk van utcanézetes navigáció úúú" b..meg:D az iq-m 20-at esett a kommentedtöl kb.. ennyi volt még amit úgy hozzáfűztem volna...

ha ez nem lenne elég szakértői" válasz akkor menj homokozni ide: [link] tedd fel ezt a kérdést, kultúráltan melyik a jobb és miért, és ha bemásolod azt a választ amit irtál, Kenyáig fognak röhögni. persze ez nem fog megtörténni szerintem mert a tudatlanságod az elvakult sonyfétiseddel karöltve,ha ilyen válaszokat szül, értelmetlen lenne hozzáértők véleményét kikérned...

2013. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
na és ezt csak kihagytam az utóiratból:a % a válaszaid alatt, hogy milyen arányban hasznosak,az azért elég sok mindent elárul...de ez a komment is magáért beszélt .
2013. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Köszönjük a részletes, ámde téves információktól hemzsegő hozzászólásod.


Itt senki nem mondta, hogy "eszedbe ne jusson Sony-t venni, mert szar", veled ellentétben csak elmondtuk, hogy a kettő közül melyiket választanánk. Hogy most kinek hány %-ban érkezett eddig hasznos válasza, az egy elég relatív dolog, de aki ez alapján következtet...

2013. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!