Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 820 vagy Sony...

Nokia Lumia 820 vagy Sony Xperia SP?

Figyelt kérdés
Miert?
2013. aug. 14. 22:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
65%

Értem-értem-értem, nem a mag számít, sem a hd kijelző... akkor a 825 miért 4 magos lesz 1 giga (2 talán) rammal, adreno 305-tel? :S Ez egy full androidos konfig... mégis mi történik? WP8-nak talán gyenge a hardver? o.O


hogy miért lesz ez, azt az előző válaszomban részben leírtam. történetesen már az 1020ban is 2 giga ram van,az ms még csak nem is beszélt róla mert csak azért lett belerakva hogy az 5-8-38 megapixeles képek kezelését véletlen se akassza meg semmi,de ezentúl konkrétan semmi értelme nincs.a gdr3-as frissitésnek 2 oka van ezenfelül

1.a Nokia szájbaverte a microsoftot,hogy nem tudnak csak kamerára és ugyanarra gyúrni több éven át

2.ha a nép (60%) azt látja hogy ebbe ennyi van és akkora ebböl és abból,akkor azt veszi.marketing.de ez a hardver téma wp-s körökben, megnézed az 520at és az 1020at.. ugyanúgy megy rajta a rendszer pontosan, felbontástól és nagyságtól mindentől függetlenül.valamint mivel most phabletet és tabletet is ki akar adni a nokia,azért is kell már azért a nagyobb felbontás (meg valami szoftveres témát babrálni akar a nokia, lévén legnagyobb wp szállítóként joggal hőzöng).


Jah és valószínűéeg full hd-s lesz a következő Nokia, biztos rájöttek, milyen ocsmány recés kijelzőket raknak a tróger telefonjaikba.

dedó effekt megint befigyel,nézd meg ki szállitja a paneleket a sonynak,samsungnak,nokiának.(ocsmány kijelzőről sonyk esetében hamarabb beszélnék speciel.vagy sárguló amoledekröl samuéknál)


te most 2 kijelzöt hasonlitottál össze a tmobilba, egy 40.000 és egy 80.000ftos panelt és telefont.bravo.

de ha azt se tudod melyikel hasonlitod össze az sp-d akkor ez igy elég laikusnak hangzik. "valami 2 magos neemtoom öö"...


de összehasonlitom akkor itt mind a 3at,520,620,sp.:


lumia 520: IPS LCD,16M colors

Size 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)-magyarán egy pofonegyszerü panel,fakó feketével,ez tény,de a pixelsürüség még igyis nagyobb mint a 820 esetében.és itt még clear black sincs,tehát nem valami gyönyörüség


lumia 620 TFT capacitive touchscreen, 16M colors

Size 480 x 800 pixels, 3.8 inches (~246 ppi pixel density)ez épp egy fokkal jobb ,még magasabb ppivel, clearblackel és tapasztalatom szerint nem nevezik épp mosléknak a megjelenítő minőségét


SP:TFT capacitive touchscreen, 16M colors

Size 720 x 1280 pixels, 4.6 inches (~319 ppi pixel density) ungyanaz a tipusu panel nagyobb területen nagyobb felbontással, magyarán innentöl a bravia engine szabja a szaturációt és a szineket,a feketéket.furcsamód, most fórumon utánaolvastam a sony paneleknek és nem csak a tft a ludas,mert a feketék fakók (nem szerintem[némelyiken szerintem is])szóval én nem tudom ott mit ügyködnek dehát.

de ez már ott értelmetlen hogy egy 520at hasonlitani egy sphez full értelmetlen.ez mondjuk megint már a szubjektivitást súrolja, ismét elvakultságot érzek mondjuk kicsit, de mivel ez már annyira a kérdéshez sem tartozik, és ha kispista azt mondja hogy szerinte ez meg az szebb,akkor abból az álláspontból fölösleges kirobbanani tehát ezen én sem óhajtok érvelni vitázni cáfolni, a te döntésed és véleményed melyik panel milyen szerinted.meg már csak azért sem vitázok ezen mert most megnéztem a saját telóm (820) nagyon sasolnom kell hogy egy recét meglássak rajta pedig direkt betűket figyeltem a böngészöbe.szóval ez már mind magánvélemény,ez nem téma.

ja de még annyit hozzá hogy ezekkel hasonlitottad össze, de egy 820 mellé is rakd oda, föleg szinek és feketék terén,mert az biza pariban van az spvel (kategória terén) és hiába az alacsonyabb ppi, a szinek nagyon szépek a feketék pedig olyan mélyek hogy nem látom a panel szélét. amoledböl kiindulva nem olyan mély tónusúak mint mjuk az ips,de ha nincsenek egymás mellett észre se veszed-

2013. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként ha a Nokia attól hogy kidob egy 4 magos 2 g rammos telefont nem jelenti azt hogy rájött hogy a többi szar ... rengetege oka lehet , például megnézik hogy erre mien lesz a piac .
2013. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 t-34 ***** válasza:
Valaki írta hogy az sp sokka ljobb mint hardverben mnit pixelben...1. a lumia nem pixeles te gyökér, 2. a hardvere rohadtu lnem veri a lumiát te ostoba ember. ne maz számit hogy mennyi amgos hanem ha teljesitmény. és ne is haragudj ha telepakoldo app al sonyt meg lumiát a lumia még úgyis elveri a sonyt. 3. a navigácioja sem jobb lumának van a legjobb világon mert ez az egész világon offlnie ba megy INGYEN androidnak fizets az ingyenese külföldön. Kivéve ha megveszed a faxát pénzért. 4.utca 3d nézete lumiának is van csak le kell ötlteni külön. amibe igazad volt az áruház valoban jobb a sonynak .de ebmer wp8 egy új op rendszer viszonylag mit vársz???? 2 hónap alatt 1millió app lesz .már igyis duplázodott mióta kijött. LUMIÁT vegyél.
2014. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!