Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagy telefonguruk segítségét...

Nagy telefonguruk segítségét kérném a következő döntést illetően: 2 telefon között vacilálok az egyik a Nokia Lumnia 520-as a másik a Sony Xperia J. Meilyekt ki mért ajánlja?

Figyelt kérdés
Tudom a két telefon már abban is merőben eltér hogy az egyik Windows Phone-os a másik Androidos már itt elakadtam a döntést illetően. A segítségeket előre is köszönöm.

2013. aug. 21. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A windows phone nagyon stabil rendszer, viszont nagyon zárt. Ha netezni, telefonálni meg alap dolgokra kell, esetleg 1,2 játékra akkor Lumia. Ha a nyílt rendszer kell, sok alkalmazással, akkor android de számolj azzal hogy a rendszer olykor nagyon instabil hogyha nem tartod karban
2013. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az xperia J egy rakás... Nagyon túlárazott mellette harmatgyenge a rendszere. Olyan 30 000 ért jó vétel de attól drágábban egy forinttal se ér többet.
2013. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket igen többnyire nekem a cél az volt hogy egy jó kamera legyen benne de én inkább kapcsolattartás szempontjából használnám mint viber és barátai programok lennék nekem elsődlegesek hogy jól fussanak rajta
2013. aug. 22. 12:42
 4/4 anonim válasza:

HÁÁáááát.... szerintem (én azt tapasztaltam)az android operációs rendszer eléggé fagy, sokkal lassabb a windows 8 platformnál, ezért mindenképpen azt ajánlom. (nekem nagyon nem vált be az Android, pedig drága telefonnal használtam, - nagyon bonyolult módon ROOT-olni kell, hogy normálisan működjön, és nehézkes is. Ráadásul a NSA-Google páros mindent tudni akar rólad, azt is közli a google-val, hogy pontosan hol tartózkodsz. (még akkor is , ha nincs bekapcsolva a GPS!! nem is szólva a feltöltött telefonszámokról,ismerősökről mailekról, ) . Szóval adatvédelmi szempontból katasztrofális OPrendszer az android. A windows phone valamivel jobb ebből a szempontból. Persze itt is jobb, ha nem a MIcrosoft tárhelyet használod. De legalább gyors, nagyon szép csempés felülete van, simán működik, nem kell állandóan újraindítani, napokat eltölteni az android rootolásával, eleve használhatóbb szinte minden funkció rajta A navigáció sokkal jobb, mint a google maps (Nokiákon biztosan)


Az Androidoknál egy csomó programot csak azért kell megvásárolnod, hogy egyáltalán próbáld normális működésre bírni a telefont (pl task killer a fagyások ellen, de mégis fagy a telefon - vagy mindenféle profil programok. Az az android operációs rendszeren ráadásul gyakran ötletszerű változások vannak - pl egy frissítéssel kiiktatták, hogy külön lehessen szabályozni az értesítések hangerejét . Napokat töltöttem el, hogy megpróbáljam visszacsinálni - sikertelenül.


A WP8 meg csak egyszerűen működik. El lehet felejteni a telefon állandó, kényszerű bütykölgetését, napi többszöri újraindítását, a fagyásokat.Hihetetlen könnyebbség a WP8 az androidhoz képest!

2013. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!