Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple iPhone 3GS 16GB vagy...

Merg Ádám kérdése:

Apple iPhone 3GS 16GB vagy Samsung Galaxy Ace?

Figyelt kérdés
melyik telefon jobb? , váltanék ace-ről
2013. aug. 25. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem inkább ne válts: az iphone 16GB memóriája nem bővíthető, a Samsungba viszont 32GB memóriakártya is tehető, ezenkívül a Samsungnak gyorsabb a processzora, 2x akkora a ram-ja, nagyobb a kamera felbontása és vakuja is van és DLNA-támogatás. CSAK a nagyobb videófelbontás miatt nem éri meg az iPhone, ráadásul az már csak használtan kapható, az Ace viszont újonann még most is!


[link]

2013. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
igen, ezek meg papíradatok. cserélbe az ace már új korában is egy gyenge hulladék volt ezzel a hardverrel, és az iPhone-t csak most vették le a támogatásról hivatalosan, ace az meg mit is kapott meg utoljára? 2.3.6-ot? (Y) arról inkább had ne is beszéljünk, hogy a kamera felbontása semmit nem befolyásol, ha mind2 érzékelője közel azonos...szoftveresen akár lehetne 12 megapixel, akkor is hulladék képet csinálna egy 2-3 megapixeles érzékelő...iOS-hez az 512 ram is elég, de még 256 megával is elmegy...én konkrétan ha csak simán váltani akarsz, megérné, de konkrétan én nem vennék már 3GS-t sem. minimum egy 4-et.
2013. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 b95 ***** válasza:
100%

Én nem teljesen értek egyet az előttem szólóval.

Igaz, hogy az Ace-nek erősebb a processzora, de két teljesen eltérő operációs rendszerről beszélünk, teljesen eltérő hardverigénnyel és teljesen eltérő optimalizációval.

A DLNA támogatás nem hiszem, hogy olyan rendkívül fontos lenne. A 16 GB-ot szintén nem feltétlen szükséges tovább bővíteni. A 2x akkora RAM megint csak nem feltétlen előny, mivel az androidnak (főleg TouchWiz-zel) sokkal nagyobb a RAM igénye, mint az iOS-nek.

A kamera felbontása az egy dolog, de az nem feltétlen jelent jobb minőséget.

Az iPhone nagyságrendekkel stabilabban működik, mint egy ilyen kacat csámcsung. (it nem feltétlen az össz. létező samura gondolok, hanem az alsóbb kategóriára!)


(Ja és mielőtt kikiáltanál apple fan-nak, csak szólok, hogy Windows Phone-t illetve Androidot használok (Optimus 7 & HTC One S))


Mindent összevetve jobb az iPhone 3GS, mint az Ace, de jobbat is tudsz venni.

2013. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 b95 ***** válasza:
javítás: nem az előttem szólóval nem értek egyett, hanem az azelőttivel, csak közben más is hozzászólt! :-)
2013. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok! 512 MB RAM valóban elegendő, de 256 MB inkább szánalmasan gyenge!
2013. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 b95 ***** válasza:
ehhez képest az iPod touch 4-em kb. azt a szintet hozta, mint most a One S-em, aminek 1 GB RAM-ja van...
2013. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első egy nagy marha.


'Ace-t újonnan is lehet kapni' - aha, mennyiért is? 50.000? vagy mostmár lement 40re? khm.


'2x annyi RAM van benne' - nem tudom feltűnt e, hogy az egyik Android, a másik iOS. egyébként 2x256 nem egyenlő 384-gyel


'Az iPhone nem bővíthető, az Ace bővíthető 32 GB-ig' - aha, ha veszel egy 8k-s memóriakártyát bele. merthogy 384 MB ROM lószarra se elég. az iPhone-ban alapból van 16 GB, nem tudom, mire ne lenne elég.


'gyorsabb a processzora' - nem tudom, hol gyorsabb egy Armv6 architektúrájú processzor egy Cortex A8-asnál. csak az órajelet nézed, vagy mi a szar? most már ott tartunk, hogy a hardverben és a szoftverben is mind veri az Ace-t az iPhone


a kamerás adottságokkal nem vitatkozom


azt persze nem írtad, hogy kijelzőben (320x480 vs 320x240), GPU-ban (PowerVR SXG535 vs Adreno 200) mind odaver az iPhone


ülj le, egyes.


kérdező: válts mihamarabb.

2013. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 b95 ***** válasza:

nem kötekedésképp, de az Ace-nek is 320*480-as a kijelzője. :-)

Amúgy teljesen egyetértek veled.

2013. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 b95 ***** válasza:
illetve a GSMArena tesztje alapján az Ace kamerája egy kicsit jobbnak tűnik: [link]
2013. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#b95


basszus, mindig sikerül valamit félreírnom. és igen, azt írtam, hogy a kamerát nem vitatom

2013. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!