Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez a HTC-s Beats Audio tényleg...

Ez a HTC-s Beats Audio tényleg ennyire vicc?

Figyelt kérdés

Vettem egy ilyen HTC Desire 200-at. Beats Audio logó van a hátulján, ami mondjuk gyanús, hogy le fog kopni fél éven belül.


Meg egyébként sem vagyok agymosott, hogy csak emiatt vegyek meg egy telefont.


A hangminőség teljesen átlagos, fogadni mernék rá, hogy ugyanaz a chip csinálja a hangot, mint a többi telefonban, amiben ilyen chipkészlet van.


Mivel zenélek, ezért hallom, hogyha valami bénán szól. Előző telóm egy Xperia X10 Mini volt, aminek a hangjában pl. túl sok volt a magas (EMU0404 hangkártyámhoz képest, amit azért vehetünk referenciának, mivel egy professzionális hangkártya, még ha csak belépőszintü is a maga kis 40 ezres árfekvésével).


Ezen a Desire 200-on meg csak egy Beats Audio ON/OFF beállitás van, ami a következőt csinálja:


- Beszűkül a sztereó tér

- ilyen 30-60 Hz közt csinál valami kis kiemelést+limitálást


Most ettől kellene hasra esnem? A nagy Beats Audio? Azt hittem, hogy alapból király lesz a hangminőség a telón, de ugyanugy susognak a magasak, mint bármelyik másik telefonnál...


Ja és most a használt fejhallgatót vegyük ki a számitásból. Egyébként AKG K141-et dugtam a telóra, ami azért lássuk be "nem annyira rossz" fejhallgató (professzionális fejhallgató ~30ezer forint)


Na de csak azért írom le ezeket, mert én most szembesültem a Beats Audio által elvégzett agymosással.


Most komolyan azt várod, hogy majd a telefonon van egy beállítás, amitől a Beats Audio fejhallgatód még csodálatosabban fog szólni? Mert alapból nem elég csodálatos, vagy mi?


Szívok a zenéimmel, hogy elég jól meg tudjam csinálni sztereó tért meg mindent, aztán a Beats Audio meg úgy gondolja, hogy attól lesz jó a zene, hogy majdnemhogy monóban szól? :D :D :D Nem semmi agymosás...


2013. aug. 30. 22:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Beats studiós

Nálunk ezért már kirúgtak volna hanyag munkavégzés miatt. A Beats fülesek alkalmatlanok bármi féle igényes zenei munkálatra. Kivétel a "basssszzooooooonnnnnaammééééééélllllyyy!!!!négy!!!4" típusokra. Az meg nem zene. Nem véletlenül vannak stúdióba való fülesek. A Beats nem az.

2013. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

:D


sennheiser hd25 meg AKG250 ami igy komolyan vehető studiós szinvonal. Eleve az ilyen studios cuccoknak a felvevő közönsége is sokkal kisebb. A beats az egyazegybe egy agymosásson alapuló brand.

2013. szept. 8. 20:59
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Hát az. Stúdióba meg igazából sok füles van. Ha nem is kimondottan oda tervezett fülest (fejest) használnak, az biztos, hogy a márka vagy Sennheiser, vagy AKG, vagy Beyerdynamic. Lehet mással is próbálkozni (Shure, Panasonic), de azok nem annyira bevett márkák ezen a piacon.

2013. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!