Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a különbség a mobiltelefon...

Mi a különbség a mobiltelefon unlock és a függetlenítés között?

Figyelt kérdés
Szóval az unlock az arra vonatkozik,ha nem fizetés miatt a szolgáltató letiltaná a telefont? Mert mindkettőnél számítógépre dugják,csak a függetlenítik,attól még nem lesz feloldva a tiltás?
2013. szept. 9. 20:21
1 2
 1/15 anonim válasza:

Semmi különbség sincs a kettő között.

Unlock angolul = függetlenítés magyarul.

A függetlenítés azt jelenti, hogy más szolgáltató SIM kártyájával is működik a telefon.

A tiltás az adott szolgáltatónál akkor lesz feloldva, ha kifizetik a tartozást.

2013. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam,hogy ugyan az,viszont egy web oldalon így volt írva: software frissítés, unlock, függetlenítés

Szóval ezért megzavart.

A külföldi tiltott telefonokat is tudják már feloldani,csak nehezebb elintézni,de nem csak a szolgáltató tudja.Nem tudom milyen árba megy a dolog....

2013. szept. 9. 20:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Ami külföldön van tiltva az nálunk működik. Ne keverd a függetlenitéssel.
2013. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor,ha Angliába letiltják a telefont,nem fizetés miatt,akkor elég Magyarországon egy sim függetlenítés és mehet is bele a kártya?
2013. szept. 9. 21:14
 5/15 anonim ***** válasza:
Elvileg.
2013. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Csak a tisztánlátás kedvéért:


- a függetlenítés a telefonra vonatkozik (hogy más szolgáltatónál is lehessen használni)

- a letiltás a SIM-kártyára (előfizetésre) vonatkozik (hogy az adott szolgáltatónál ne tudj telefonálni, mert tartozol neki).


Függetlenítés után másik szolgáltató SIM-kártyájával elvileg működni fog.

2013. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A letiltás imeire szól...
2013. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen én az IMEI tiltásról beszélek,mert ha nincs fizetve,akkor azt tiltják le,és bár bűncselekmény,attól még vannak akik foglalkoznak vele. A füves cigi is bűncselekmény,meg sok minden más....

Milyen árban mennek ezek a "feloldások",ha oda kerülne a sor,ha valaki tudja kérem írja meg?

2013. szept. 9. 21:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyennel senki sem foglalkozik.
2013. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Igen, IMEI letiltás is létezik. Azt Magyarországon csak a telefon ellopása esetén szokták alkalmazni, de akkor is elég bonyolult elintézni. (Nem a szolgáltatónál kell kérni, hanem az üzletben, ahol vetted a telefont. Kivéve, ha ugyanott vetted a telefont is.) Ez elvileg azt jelenti, hogy a világon egyetlen szolgáltató hálózatában sem lehet az IMEI letiltott telefont használni.


[link]


Ha Angliában IMEI letiltást csináltak, akkor kicsit gáz a helyzet, mert lehet, hogy Magyarországon is csak új IMEI számmal lehet majd a telefont használni. Ezt azért jó lenne tisztázni.

2013. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!