Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges ez? (Kérdésed túl...

Lehetséges ez? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Haveromék nagyon viccesek akartak lenni és elindították a videófelvételt a Sony Xperia L típusú telefonomon, majd betették a mikróba 3 mp-re. Azóta nem működik a wifi-vevő. A mikrótól ment volna tönkre? És ilyenkor érvényes a garancia?
2013. szept. 22. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Az biztos is, hogy a mikrótól ment tönkre, a mikróhullám külső behatással minden elektromos dolgot tönkretesz, csodálkozom, hogy nem lett annyi az egész telefonnak, nagy szerencséd van!

A garanciát így nem tudom, a szervízben ne szólj az esetről, de ha a szerelő a javításnál rájön, és így ugrik a gari, fizettesd meg a haverjaiddal!

2013. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne haragúdj, hogy ezt mondom, de az ilyen emberek nem haverok. Mi a jó nekik abban, hogy szándékosan tönkreteszik a telefonod? Csinálj egy hard resetet a telefonodon és ha utána sem működik a wifi, akkor bizony hardwares a probléma, magyarul a kedves haverjaid hazavágták a mikrózással, ami egyébként teljes mértékben lehetséges, mivel ugye mindkettő hullámok alapján működik és...Ha szeretnéd akkor szívesen elmagyarázom majd a haverjaidnak, bár egy szót sem fognak belőle érteni. A garancia érvényes minden szoftveres és hardveres meghibásodásra, abban az esetben, ha a telefont rendeltetésszerűen használod. Magyarul erre nagy valószínűséggel nem fognak garanciálás javítást vállalni. Szépen menjetek be a "haverjaiddal" a számodra megfelelő szervízbe és kérdezzetek rá, hogy most mi van. Ha pedig azt mondják, hogy fizetned kell, akkor beszélgess el a haverjaiddal és fizettesd ki velük a kárt. És mellékesen megjegyzem, hogy örüljetek, hogy ennyivel megúsztátok. Ha kicsit tovább hagyjátok bent a mikróba a telefont, akkor abból súlyos baleset is lehetett volna.
2013. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy, amelyikük kitalálta, "lopd kölcsön" az övét, és cináld ugyanezt, biztos, hogy így már nem fogja viccesnek találni a helyzetet!
2013. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 hetes telefon ba@sszmeg.. a sírás kerülget..
2013. szept. 22. 13:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ha így a garancia kilőve, mennyibe fájna a javítás..?
2013. szept. 22. 13:49
 6/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok, aki a hosszú választ írta. Ne sírj, sajnos előfordul az ilyen. Amikor én voltam kisebb, akkor a barátaim kidobták a vadonatúj telefonomat az ablakon, mert azt találták poénosnak. Persze utána összedobták rá a pénzt(Gondolom nem ők, hanem a szüleik) és másnap vettek nekem egy vadonat újat. Egyébként a javítás ára változó, nem tudhatjuk sajnos, hogy mi ment tönkre a telefonba. Ha szerencséd van, akkor pár ezer forint az egész, de ha súlyos károk keletkeztek a telefonba, akkor bizony simán elkérhetnek több tízezer forintot is. Feltétlen beszélj a haverjaiddal, ne hagyd annyiba az egészet. A pofátlanság teteje lenne, ha ezek után elvárnák, hogy te intézkedj ebben az ügyben. Nyugodtan mondd el a szüleidnek, hogy mi történt és majd ők segítenek neked. Vagy pedig beszélj a haverjaid szüleivel.
2013. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jólvan. Köszönöm szépen a válaszokat. Még annyit tudnál segíteni, hogy mennyi idő kb. a javítás? Tehát elviszem a telefont, és megcsinálja 1-2 óra alatt, ha nincs más dolga éppen az illetékesnek, vagy 1-2-3 hétbe is beletelik?
2013. szept. 22. 13:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogy nagyon súlyos károk keletkeztek volna azt kétlem, mert a telefon többi része/funkciója hibátlanul működik, a 3G, a kamera, a hangszóró stb.
2013. szept. 22. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Max egy hónap, az a határidő, de nekem egy szimpla szoftverfrissítést kihúztak az utolsó napig.
2013. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem csak az Applenél és a Samsungnál vannak tapasztalataim. Szerintem ha van alkatrészük hozzá, akkor elképzelhető, hogy azt mondják, hogy sétálj 1-2 órát és már meg is szerelik.
2013. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!