Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » ATAB5 vélemény? Mi az első...

ATAB5 vélemény? Mi az első benyomásotok róla?

Figyelt kérdés

Tudom jött már pár ilyen kérdés, de én biztosra akarok menni.

Ha minden igaz nemsokára ilyen telefont fogok venni, ha jó vélemények vannak főlényben ;-) .



2013. szept. 22. 21:02
 1/2 anonim válasza:

Szeirntem egy túlárazott telefon. Volt nekem is ilyenem de eladtam. Külföldről 20 környékén már rendelhetsz ilyesmit ráadásul azok már modernebbek jobb felbontással és IPS kijelzővel. Amit vettem vissza is vittem 2x 3.-ra kaptam normális telefont első dobálta le a térerőt második szét volt nyilva oldalánál alapból. Ráadásul szerintem az akcós áron a javított telefonokat csomagolják vissza és adják el. Rengeteg hibája van szervíz az nulla és a szoftver update is macerás. Szerintem olvasgasd el a fórumot amiben írják a véleményeket a telefonról.

[link]

És nézd meg az aliexpress vagy a minideal oldalát hogy MTK6577-es dual cores telefonok 512rammal mennyiért vannak már és kb ugyan annyit ér rajta a garancia :D Nekem most 2 kínai telefonom van mindkettő szuperül működik és az atab5 is ilyen csak hozza be magyarországra az Mtech...

2013. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző vagyok nos első benyomásom róla:

Lenyűgözött a mérete(igaz előtte x10 mini pro volt és egy X8-as és pár nem androidos telefon de már akkor az X8-asomon GingerXD 3.7-es rom volt custom kernellel amit én tettem fel) szóval kézbe véve hatalmas használat közben érzed a nagy méreteit például zsebbe alig fér. Télen vettem így a kabát belső zsebe épp hogy elég volt neki. Tokot rohadt nehéz hozzá szerezni rendes tok olyan 4000 forint körül van így varrattam egyet.

Akkor még azért megbámultak, hogy mivel telefonálok mivel kb a fél arcom kitakarta.

Hangja hát kicsit doboz szerű nem az a minőségi hangszóró de jó hangos és szoftveresen tovább lehet valamivel növelni a hangerejét. Hátsó hangszóró az minősíthetetlen mondjuk kihangosítva a telefonálásra megfelel. Kissé régebbi generációs mivel azért az 5" telefonon a 800x480-as felbontás igen csak nagynak látszik, kerestem hogy lehetséges a menüt magát az interfészt kisebbre állítani de sehogy max a szöveg méretét tudod szoftveresen belepiszkálva meg elmászik az egész kép. Szóval aki gyengén látó annak jól jöhet a hatalmas menü/gombok stb.

Hátlapja sima pattintós műanyag aminek a kis fülecskéire vigyázni kell mert az eladó szerint volt már hogy letörték, Mellesleg egy sima fröccsöntött műanyaglap télen attól tartottam, hogy a hidegtől elreped. Szoftvere sima ICS és szinte lehetetlenség akármi másra lefrissíteni a fentebbi linken vannak olyan postok, hogy adott nem mindegy hanyas generációs készüléked van. Amikor eladtam GEN4-nél jártak nekem GEN3-masom volt elvileg a GEN2 volt a legjobb de már azok elfogytak. ÉS ha GEN2 ROM-ot tettél GEN3-ra akkor szétfagyott a készülék, szóval szinte csak saját GEN-es romjával tudod backupolni. Rootolni egyszerű mint a többi ilyen telefont kb 2 perc alatt megvan. Ja és még egy bajom volt vele: nem mindegy milyen füléhalgatót tettél hozzá az x10 mphez adtak egy igen fasza sony headsetet nos ez úgy szólt hogy félig csatlakoztattam csak a jack aljzatba, HTC-se volt jó Nokiástól kifagyott a telefon. Amit hozzá adtak az pocsék végülis egy nyakba akasztható maxellt használtam hozzá ami úgy jó volt végül vettem egy Bluetooth headsetet és azóta azt használom minden telónál.De zavaró, hogy ha headsetet akarsz venni hozzá akkor minimum ki kell próbálnod, hogy rendesen szól-e mindkét hangszóró és működik-e megfelelően a headsetnek a gombjai(htc-s médiavezérlős volt de semmije nem működött gombokba még a hívás felvesz gomb se)

Ha még kérdésed van írj nyugodtan és bocsi ha lehúznám a telefont de ez kb a fél éves tapasztalaton és szoftveres állítgatásokon alapszik és már tudom mihez viszonyítani :P

2013. szept. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!