Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 520 egy feltöltéss...

Nokia Lumia 520 egy feltöltéssel mennyit bír?

Figyelt kérdés

Múlt héten vettem, az akkut teljesen feltöltöttem, majd teljesen lemerítettem, ezt megcsináltam 3x. Tudom, hogy ezeket már nem kell formázni, de ártani nem árthat. Jelenleg ki van kapcsolva az adatkapcsolat, csak 2G hálózatot használhat, minden háttéralkalmazást letiltottam és a fényerő is közepesre van belőve. Ehhez képest kb. 1, maximum 1,5 nap alatt lemerül. Ez normális?

Az Androidos Samsungom kibírt 3-4 napot is, pedig a droid sem az az akkubarát oprendszer.

Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Kérem, hogy azok válaszoljanak, akiknek tényleg van ilyen készülékük, a "Nokia szar, vegyél iPhone-t" típusú válaszokat kéretik hanyagolni...



2013. szept. 24. 12:58
 1/8 A kérdező kommentje:
U.i.: nincs egész napos használatban, néha telefonálok ról pár percet, megnézem az e-maileket vagy a Facebookot, de nem órákat böngészek. Teljesen átlagos használat.
2013. szept. 24. 13:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális így.
2013. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyanilyenem telóm van.Nekem intenzív használattal(wifi,fb,játékok,telefonálás)1 napot bír de ha csak telefonálok meg egyszer kétszer megy a wifi akk kibirja a 2 napot is.

Szóval teljesen normális

2013. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most legutóbb csütörtök reggel vettem le a töltőről, azóta is bírja, pedig telefonáltam, neteztem, skypeoltam, videóztam és navigáltam is vele. Jelenleg 47%!

Szerintem nem mindegy, hogy mennyit van töltőn, mert amikor a töltés befejezését követően azonnal levettem, kb. egy nap alatt lepusztult. Most kb. 6-8 órát volt rajta és már harmadik napja nyúzom.

2013. szept. 28. 13:49
 5/8 szavulyzsolt válasza:
Helló mindenkinek. Én is tanácsot/véleményt szeretnék kérni. Megvettem a telefon kb. két hete és természetesen használom. Először hamar lemerült, mert eljátszadoztam vele, amíg mindent elsajátítottam. Azután egy feltöltésnél (csak 2G kapcsolat és minden manuálisra állítva) kibírta a bő négy napot. Aznap este beraktam, és sajnos elaludtam és a telefon töltőben maradt reggelig. Na most már, azóta alig bírja ugyanazon beállításokkal 2 napot. Mi lehet ennek az oka? Van valami köze, hogy túl sokat telt? Mi a megoldás, hogy újra visszahozzam, azt a négy napos bírását? Köszi
2013. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is Lumia 520 van.

3G-re van állítva, adatátvitel általában ki van kapcsolva, csak addig kapcsolom be, amig Facebook üzeneteket váltok. Otthon vagy elérhető helyen wifit kapcsolok be amig Facebookozok, vagy VIBER-ezek, aztán azt is kikapcsolom,. Fényerő akkukímélőn van, ébresztő funkciót használom, sms, beszélgetés, néha fénykép... Kb. 2 hónapos a telcsi, egyre jobban bírja, először tényleg hamar lemerült. Azt vettem észre, hogy ha hálózatról töltöm, többet bír, átlagos használat mellett (sms irás, pár perc beszélgetés naponta, pár perc internet) 3 nap után volt még kb 20% benne, de ha USB-ről számitógépről tölötm, akkor ugyanennyi használatnál kb feleannyit bir. Ki lehet nyirni 1 nap alatt is, ha sokat netezel (wifivel többet bir mint az adatforgalommal), bluetoth-ot is csak addig kapcsolom be amig blutoth headsettel vezetek. Éjjel-nappal be van kapcsolva a telcsi amúgy.


2 nap szerintem átlagosan jónak tekinthető ha nem használod sokat, ha többet haszánlod, nyomkodod napoközben, akkor a mnden este lehet hogy tölteni kell. Ez szerintem a hasonló árkategóriájú készüleknél normális üzemidő. A beállításoknál a fényerővel meg egyéb energiatakarékos beállításokkal lehet még kimélni.

2013. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Feltelepítettem egy akkumulátor figyelő programot, mellékelem a képet, amin látszik, hogy 3 nap 5 óra telt el az utolsó töltés óta, és még 12 óra 4 percet jósol hogy addig bírná:


[link]


Ez idő alatt nem volt kikapcsolva, kb. napi 30 perc beszélgetés, wifis és adatforgalmas Internet, sms, kicsi zenehallgatás, de amúgy semmi extra...


Szerintem nem rossz ebben az árkategóriában...

2013. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Na aztán...én tegnap este töltöttem, de ma este megint kell...pedig jóformán nem is használtam :( nem értem miért...
2014. nov. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!