Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a telefonomat felrakom...

Ha a telefonomat felrakom töltőre és mondjuk sok időt van rajta úgy, hogy már teljesen feltöltődött, akkor az rongálja az aksit?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha Lítium Ion technológiás az akkumulátor a telefonodban, akkor semmi baja nem lesz.. Nekem is egész éjszaka úgy van..


Ezt az akku fajtát "Li-Ion" -al jelöljük, és szinte minden újabb telefonhoz ilyet adnak.. Tehát egy mostani samsung, vagy lg telóba is tuti, hogy ilyen van. Persze, ha nem valami kínai hamisítvány :S

2013. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem most Nokia 200-am van, megnéztem, az aku alján ott a fránya Made in China, viszont feljebb van olyan írva, hogy "Rechargeable Li-ion battery. Use a specified nokia charger only. Must be disposed of properly. May explode if damaged or disposed of in fire. Do not short-circuit. Do not disassemle."

Nem igazán értek angolul, mivel németül tanulok. Google- fordítóba meg nem szeretném bevágni, mert az általában mindig mást ad ki.

Egyébként én is este szoktam tölteni, azért is kérdeztem, hogy erről akkor le kéne-e szoknom, vagy sem?

2013. szept. 26. 16:25
 3/7 anonim válasza:
én éjjel felrakom a töltőre és csak reggel veszem le egyszer sem észleltem semmiyen problémát!...)
2013. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Mivel azt írja hogy Li-Ion nem rongálja.Egyébként meg csak

az szokta rongálni hogy töltőn van és akkumlátor meg fullon és közbe használod.Na az rongálja

2013. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat. : )
2013. szept. 26. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok.


Az angol szöveg amit írtál, röviden ezt jelenti: Ne égesd meg, és ne okozz rövidzárlatot, tehát ne rakd víz alá, vagy ilyesmi.. És ne szakítsd szét a töltőt :D

Szerintem te egyiket sem fogod csinálni, de azért elmondtam.

2013. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, azt nagyjából értettem, hogy mit ne csináljak, csak azért biztos akartam lenni benne, szóval köszönöm. : )
2013. szept. 27. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!