Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jó az iPhone?

Miért jó az iPhone?

Figyelt kérdés
A legdrágább telefon, mégis rengetegen veszik... Nálunk suliban kb. mindenkinek az van rajtam kívül. Nem irigykedem, nem akarok venni, csak nem értem, miért jó. Azt hallottam, hogy ritkábban fagy le. De ennyi pénzért 5x több tudású Samsungot lehet venni. Gondolom sokan presztízsből veszik, de van sok ismerősöm, akik egyáltalán nem nagyképűek/beképzeltek, és iPhonejuk van... Miért olyan jó?

2013. okt. 3. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Őket kérdezd meg, szerintem meg tudják mondani.
2013. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
36%
Mert drága. De ez csak nekik jó, nem neked.
2013. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Mert szép (külsőre) és stabil az iOS.

Nekem is volt sokáig, de Andoridra váltottam, mert meguntam az iOS-t, meg az Android testreszabhatóbb.

2013. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

igazából megválaszoltad a kérdést. valaki presztizsből veszi, ezek a felhasználók feketefoltjai, akikből kiindul a sztereotípia, hogy csak divattelefon. ugyanígy az is egy sztereotípia, hogy a samsung 5x annyit tud, mert ugyanannyit tud, mégsem olcsóbb az sem(ha jogosan, szintén a felsőkategóriát nézzük, sgs sorozat, note sorozat). előnye semmi nincs, mert ha átlagon felül használsz mondjuk egy samsungot, az ott kezdődik, hogy fejlesztessz rá. olyan szinten, meg aki iOS-re fejleszt, az ugyanúgy el tudja érni azokat a dolgokat, amik átlag felhasználó szerint nem is tud az iPhone. szóval szummázva:

-nem a legdrágább telefon, mert a konkurens csúcskészülékei sem olcsóbbak, maximum jobban veszítik az értéküket, és megjelenés után 2-3 hónappal már a konkurensek 10ezerrel olcsóbbak.

-nem tud semmivel se többet/kevesebbet az átlagfelhasználó számára

2013. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Emberfüggő, hogy ki miért veszi. Valóban sokan presztízskérdést csinálnak a telefonvásárlásból, de ez nem csak iPhone esetén van így, van aki pedig úgy találja, hogy amit kínál az iOS, az számára fontosabb, mint más rendszerek nyitottsága.

iOS valóban stabilabban működhet, mint az Android, de ennek több oka is van. Egyrészt itt alig van pár készülék, 100% az eszközökre szabja az Apple az iOS-t, másrészt AppStore-ba sem lehet minden kacatot feltölteni (és privát API-khoz sem engednek hozzáférést, ergo olyan Appot, ami olyan funkciókkal szórakozik, amivel a rendszer működésére hatással lehet, be sem engednek a piactérre).

Az, hogy hányszor nagyobb tudású a Samsung, nézőpont kérdése. Ha valaki nem használ ki egyes funkciókat, akkor számára teljesen mindegy, hogy tudja-e azt az adott eszköz. Engem például hidegen hagy a szem-követés, így nem is veszem figyelembe a telefonválasztás során.

2013. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Én annó (3 éve) azért akartam iPhone-t mert csak jót hallottam róla , ezért az akkor legjobb 4-el kezdtem.

Amiért maradtam ezen a vonalon és nem váltottam:

- Mindent el lehet végezni egyszerűen , mindent elér az ember , mindent tud ,hogy mi hol van , ésszerű megoldásokkal van teli ( BTW minden telefont meg lehet szokni , de ezt szerintem sokkal könnyebb)

-Nincsenek fölösleges hülyeségekkel telepakolva , és minden ami fontos tud és nem hagy cserben , nem fagy , nem akad (ez persze csak csúcsmodellekre értem , mivel egy 3 éves iPhone 4 hardware-je alatt azért megakad az iOS7)

-A biztonsági mentés , ilyet még nagyon nem láttam , a telefont ha restore-olja az ember és betölti a biztonsági mentését , minden egyes program abban a helyzetben lesz , ahol volt , pl. Viber-en nem kell újraregisztrálni , minden üzenetem megmarad, és kb minden alkalmazásnál ugyanez -> új iPhone-t veszel , ugyanez a helyzet , betöltöd biztonsági mentésből a telefont ,és minden olyan mint régen

Kis effektek -> nagyon jó design-ja van az iPhone-nak , nem csak kívül ,hanem belül is (iOS) , itt értem a régi iOS6 kinézetét és az iOS7-ét is. A programoknál szép animációk léptetnek ki ,ha elfordítod a telefont , röccenésmentesen fordul minden , lehet nem tűnik nagy dolognak , de mindennapos használat esetén ezt nagyon értékeli az ember

- Támogatás , ha veszel egy iPhone-t az tudja amit tud , és egyre okosodik , már az iPhone 4 már több mint 3 éve a piacon van és még mindíg kapja a frissítéseket.


Persze változtak a dolgok , jött az iOS 7 és az iPhone 5C

a 3d effektek nem tudom miért kellett beletenni a telefonba , az első 2 nap még szép, nézegeti az ember , de utánna már csak hülyének nézi magát az ember , amikor csak úgy unalomból döntögeti a kijelzőt , és zavaró is szerintem , elfelejted mit akartál.

iPhone 5c ??? minek? az ára még mindíg annyi , mint az egyel régebbi generációké (ugyebár amikor megjelenik az új generáció a réginek az árát minimálisan lejjebb viszik)

Ugyan annyit is tud mint az iPhone 5 , csak műanyag -> rosszabb minőség.


Az iPhone-nak az is előnye ,hogy az első "értelmes" okostelefon volt a piacon, ha nem kezdett volna ilyen hamar akkor úgy állna mint a Winphone. Ez persze Jobs-nak köszönhető ,hogy meglátta a lehetőségeket. És szerintem ez a hiánya a vállalatnak , ez az ember, szerintem szépen lassan lecsúszik majd a ranglétrán (ez csak személyes vélemény).

2013. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

És ha az 5s érdekel itt egy videó :

http://www.youtube.com/watch?v=dOBQEwaS-X8#t=56

Szórakoztató a csávó , nagyon tud szerintem , tehetséges előadó :) (bár elfogult,de lehet ,hogy ez is kell ahoz ,hogy ilyen szinten be tudja mutatni a készüléket)

2013. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
szerintem csak annyira elfogult, amennyire muszáj egy apple témájú lapnál. például az 5C-t azt jobban kritizálta.
2013. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom... agyalok rajta azért. Mert ha vennék egy iPhone 5-öt, kb mindegy ár szempontjából, hogy hány gigás. T-Mobilenál a 16, 32, 64 GB-snél is 91 ezer a kezdőrészlet, a törlesztésnél meg pár száz ft a különbség havonta... Mert nézegettem, és a jó telefonok más márkából is drágák. Amúgy a Nokia Lumia szériájáról mi a véleményetek?
2013. okt. 6. 12:41
 10/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy a Nokia Lumia szériájáról mi a véleményetek?"


800-as fölött már jók.

2013. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!