Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A VIP Phone-nél vettem egy...

A VIP Phone-nél vettem egy Sony Xperia S-et és az eladó azt mondta, hogy soha se merüljön le teljesen, mert akkor tönkre fog menni. Ez igaz, vagy hazugság?

Figyelt kérdés
Azt mondta, hogy tönkre megy a telefon, ha teljesen lemerül, vagy akár rosszabb (nem tudom, az hogy lehet). Tényleg van egy ilyen hibája a készüléknek, vagy csak egy jó tanácsot akart nyomatékosan belém verni?

2013. okt. 6. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy jó tanácsot akart nyomatékosítani. A telefon mondjuk nem fog tönkremenni, de az biztos, hogy az aksit rövid időn belül cserélni kellene, ha állandóan csutkára lemeríted és aztán töltöd fel. Ez nem hiba, hanem egyszerűen ilyenek a lítiumos aksik. Ilyen aksikat meg már 10 éve használnak telefonokban. Sajnos sokan még mindig meglepődnek ezen, pedig már rég nem azoknál az aksiknál tartunk ahol szükséges volt a teljes lemerítés meg a sok órás első töltés.
2013. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazat mondott, jófejségből kicsit viszont túlzott. Megölni nem fogod ezzel a telefont, de az igaz, hogy pár csutkára merülés után elkezd jobban romlani az akku, mint a tervezett. Ezért sem szabad "kisütni" mint régen kellett, mert allergiásak a teljes lemerülésre. Hozzátenném, inkább 10%-ot mindig hagyj benne legalább, míg töltőhöz jutsz. Mivel az alacsony energiaszintet sem komálják annyira. De cserébe össze-vissza töltheted, ameddig akarod.
2013. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!