Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » UK kínai stb mobiltelefonok...

UK kínai stb mobiltelefonok árusítása legális?

Figyelt kérdés
ugygondolom hogy megrendelem es itt meg eladom drágábbér pll barátok kozt, felteszem valamilyen bazár ra , csinálok facebook oldalt stb ... legális?lehet belole gondom? egyébként szlovákai vagyok de torvények nemannyira térnek el :) esetleg ha tudnátok ajánlani ilyen oldalakat ahonnan jó tapasztalataitok vannak és lehet rendelni UK s mobilokat pl... írhatnátok lécci :) ... és még hozzá teszem hogy órákat is legális?
2013. okt. 8. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom Szlovákiában hogy van ez, de itt a gatyád rámenne a vámra :D Annyival drágábban meg nem fogod tudni eladni, hogy megérje neked a sok macerát.
2013. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha egyszeruen megvan rendelve csomagként mint ha ruhát rendelnék akkor is kell fizetnem vámot ? O.o nemúgyvan hogy csak szállítási díjt kell fizetni?
2013. okt. 8. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha vámot nem is, de adót mindenképp. Én egyszer rendeltem külföldről elektronikai árucikket, ajándéktárgyként volt feladva, mégis rádobtak 27% áfát, ami nem esett jól :D

Az meg lehet, hogy feltűnne a hatóságoknak, ha sűrűn érkezne hozzád mobiltelefon külföldről :P

Úgyhogy szerintem nem működne. Valahogy máshogy gazdagodj meg - szedd el a suliban a kisebbektől a kajapénzt, vagy mittudomén :D

2013. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

így van. ha EU-n kívülről rendeled, mindenképp kell vámot fizetni, csak a szerencsén múlik, ellenőrzésen fennakad-e. persze nem lehet tudni, hogy szlovákiában maga az eljárás mennyire hasonló és mennyi az a haszon, amire gondolsz.

tegyük fel egy 20ezer Ft-nyi összegért megveszed a telót, és 50ért tudnád adni, akkor még az is lehet, megérné, mert mondjuk megállapítják vámon az értékét 25-30ezernek(meg persze ha értékesebbnek látszik, akár több is lehet), erre rászámolják az adót(ott nem tudom hány százalék) meg ha értékhatáron felül van, akkor vámot is, és lehet, kijönnél belőle egy 30ezer Ft befektetéssel.

másik dolog pedig a megbízhatatlanság, mivel jó messziről jön. megsérülhet, és akkor buktad a pénzed, meg eladni se nagyon tudod, ha megrepedt stb. és ez csak a szerencsésebb eset, lehet elkavarodik a csomag és meg se érkezik.

2013. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tóth Csaba ***** válasza:
pandawill. az chinai kimondotan ' ezekel v.is müszakicik amivel foglalkozik tölüklehet vilàgon bàrhovà ' rendelni! telefonok pl. mostani divat s 3 clon. stb. mind onanjön :) ès vàm 0! rendelèskor bankszàmla kelhogylegyen öklevonjàk 2/ hèt. àtlagosan idejük hogykiküldik! jàrjutàna megèri :)
2013. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyonszépen koszonom a pandawill oldalt:) egyébként van benne tapasztalatod? van más ilyen oldal is ami levonja?:) vagy levan ez ott valahova írva? [link] én ezt az oldalt találtam:) illetve ioffer.com ... ezekrol nemtudsz valamit?:)
2013. okt. 9. 20:31
 7/8 Tóth Csaba ***** válasza:
nincsmit ! ( köszöni ) tapasztalatom ' kb. 10/ ève adokveszek , telefonokat mostmàr ...... inkàb hobbiból sajàtnak , havernak :D az oldalt am amitlinkeltèl nemismerem , de pandawilt azt ajànlom ! voltmàr havernak rendelèse 0 gondnemvolt ' aztmondom próbàld ki ha pl. rendelsz ajàndèknak tüntetve stb... vàm 0:) hanincs v.mijük a raktàron az hasonmàsàt bekinàlja nevàrj pl. tulsokat igyhàt korektek.
2013. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én kicsi mellékpénz miatt szeretném csinálni:) koszi válaszokat! ha lenne valami kérdésem írok:)
2013. okt. 10. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!