Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nekem van hülye elvárásopm,...

Nekem van hülye elvárásopm, hogy ha megveszek egy telefont közel 200 ezer forintért, kapjak már hozzá ingyenes dolgokat?

Figyelt kérdés

Ingyenes appokat pl.

Ez vonatkozik mind az Apple IOS és az Android rendszerre is.

Eszem megáll, hogy valaki megvesz közel 200 ezer forintért egy telefont, és az appok fizetősek.

Mégis hogyan?: Tudom, hogy ezzel dolgoztak a fejlesztők, de könyörgöm, ha fizetek közel 200 ezret ne kelljen már letöltenwem különböző programokat, akár 10 ezer forintért is(pl Navigációs program!)

Nekem van hülye felfogásom? Elvárnám, ha kiadok ennyi pénzt egy cuccért, akkor ugráljanak már körbe...



2013. okt. 17. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Valamilyen szinten igazad van, de még sem. Egy telefonnál nem az adott tartalmakat fizeted meg, hanem a készüléket. A hardwaret, a gyártási költséget, a fejlesztést, a dolgozók bérét, a reklámokat stb. Egy számítógépnél sem kapsz ingyenes programokat, bármennyibe kerül. Egyébként az új IOS eszközöknél ingyenesek az irodai alkalmazások. Pages, numbs stb.
2013. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Hülye felfogásod van. Ha veszel egy drága autót ,ahhoz se adnak ingyen benzint vagy szervizt.
2013. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De kapsz egy rakat dolgot ingyen.

A nagyobb gyártók csúcskészülékeiben van egy rakat olyan szoftver ami az olcsóbbakban nincs benne. Szóval nem értem a fennakadásodat.


Ez előző hozzászólókkel egyet értek, teljesen igazuk van.

2013. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Nos, nekem gyárilag a Z-men van 5 vagy 6 alkalmazás is, ami amúgy play-en fizetős.

De csodát nem lehet várni.

A készülékre nem csak a vevő örömére lehet plusz alkalmazásokat telepíteni, hanem azért, hogy azok árából is sok-sok ember megéljen.

Egy fizetős app letöltésre kerül mondjuk 1-2 milliószor , fejenként mondjuk 500 Ft-ért.

Szorozd fel, ez mennyi pénz.

Ha valaki úgy akar kiadni egy új készüléket, azzal ebből a pár millióból lehet, hogy több százezer ember máris nem veszi meg.

Ebből kikalkulálható, hogy mennyi pénzt fog elkérni az app szerzői jogi gazdája a készülékgyártótól a felhasználáshoz. És ez csak egy app volt, amennyivel te láthatóan nem vagy elégedett. :)

Lássuk be, mindenki pénzből él, veszteségből nem lehet. :)

2013. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, neked van hülye elvárásod. Ha jut 200k telefonra, akkor programra is jusson már pár ezer Ft.
2013. okt. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
Hát pár ezer jut is. Ennyit kapsz bele. :)
2013. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ahogy mar elotem is leirtak a telefont fizeted ki meg a tobbi hulyeseget konyorgom ez a XXI szazad mostmar mindenrt fizetni kel szinte amugy meg mostmar akar milyen programot aplikaciot leakarsz szedni telora ami egyepkent pezert van fent a neten lelehet szedni ingyen is csak kene egy kis esz hgy hol ker keresni mondjuk mer akarod letolteni mar alapbol a telora mert nem toltod le a setupot rateszed geprol telora es instal
2013. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!