Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelót vegyek...

Milyen okostelót vegyek Iphone, android, windows?

Figyelt kérdés

Olyan ember válaszát várom aki próbált többfélét.

mert ugye "minden szentnek magfelé hajlik a keze".



2013. okt. 19. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Próbáltam mind a 3 fajtát, androidot ajánlom.
2013. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Én kettőt is tudok ajánlani, iphone meg android. Aztán tedöntöd el a kettő közül melyik kell!:DD
2013. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy iPhone 5c-t meg egy Xperia Z Ultra-t használok. Vegyél te is ilyet.
2013. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Próbáltam már mindhármat, mindegyiknek megvannak a maga előnyei, hátrányai. Leginkább a Windows Phone-ra tudnám azt mondani, hogy kiforratlan, számomra hiányzott néhány alapszolgáltatásnak tekintett dolog (pl egyszerre rezgés és csörgés, notification center, szeparált hangerőszabályzó fejhallgatónak és hangszórónak), és az app kínálat is elég szegényes a másik kettőhöz viszonyítva.

Android szabad, azt telepítesz a telefonra, amit csak akarsz, viszont emiatt "veszélyesebb" (malware-eket sem szűri a Google), illetve rendszer stabilitását is aláaknázhatja egy-egy rosszul megírt app. A rendszert úgy szabod testre, ahogy azt nem szégyelled, nem kell külső szoftver ahhoz, hogy háttértárra másolgass... Készülék terén sem vagy pár modellre korlátozva, ha nagyméretű kijelző kell, választhatsz azt is (viszont kisméretű, csúcsteljesítményű modellek nincsenek, bár Xperia Z1 mini ezen változtathat, már amennyiben 4.3"-t kicsinek lehet nevezni).

iPhone ezzel szemben korlátozottabb, csak azt telepíthetsz, amit Apple beenged a store-ba, háttérkép állításán kívül nincs lehetőséged a testreszabásra. Cserébe a rendszer kiforrottabb, alkalmazások többnyire hibamentesen működnek (új iOS verzió megjelenésekor azért lehetnek problémák), ha kijön egy új iOS, azonnal felteheted (Androidnál meg kell várnod, míg elkészíti a gyártó a saját készülékére, WP-nál pedig szolgáltatók tudják blokkolni a frissítést). Ezen kívül iOS általában véve jobban optimalizált (bár 7.0 ezen a téren még hagy kívánnivalót maga után), mint az Android, de utóbbinál sem olyan tragikus a helyzet, mint pár éve volt (Nexus 4 pl teljesen simán működik, de rosszul optimalizált gyártói felületek azonban okozhatnak kellemetlen meglepetéseket).

2013. okt. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem Lumia 520-am van és meg vagyok vele elégedve, annak való, aki nem akar warezolni, root-olni, custom rom-okat felrakni, de nem akarja, hogy félóránként lefagyjon. Persze, vannak hibái, meg kiforratlanságai, de aki ezeket el bírja viselni, annak nagyon jó.
2014. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!