Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minek az az okostelefon?

Minek az az okostelefon?

Figyelt kérdés

Hogy én is menő legyek miatta, és én is fényképezzem magam a tükörbe, meg előjöjjenek a hiperaktív hajlamaim, és én is örömtáncot járjak, hogy nekem milyen vagány telefonom van?


Az a baj, hogy már 10 ezrekért lehet kapni, és viszik, mint a cukrot. És a legnagyobb baj, hogy tükörben fényképezik már vele magukat a 40-50 évesek is, ami mell és bugyi villantással jár.



2013. okt. 21. 05:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nekem egy régi Nokiám van. Nem nézegetem rajta állandóan a facebook-ot. Tudok hívni és sms-t küldeni. És nem csinálom azt vele, mint a beszívott majom.


Az okostelefon inkább üzletembereknek való.

2013. okt. 21. 05:13
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Repüljünk vissza az időbe mondjuk 1998 magasságába és akkori terminológia szerint te tahó vagy, mert van mobilod. Aztán el telt egy-két év és már alap lett, mint a karóra, (amit aztán pont a mobil koptatott ki).


Nekem még nincs okostelefonom, mert addig nem váltok, amíg a régi működik, de van táblagépem, így van fogalmam a műfajról.

Nos az okos teló az minden, csak nem "menőzés" már. A GPS és a folyamatos netes elérés valamint az erre épülő alkalmazások egy hasznos eszközzé teszik, amilyen maga a mobil megjelenése is volt anno. Lehet hülyeségekre használni persze, de nem mindenki a tükörben való önfényképezésre használja.

2013. okt. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
29%
Hat igen. Viszont ha valamelyik osztalyban mindenkinek okostelefonja van Csak nekm nen,kepesek emiatt kinezni -.-"
2013. okt. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Sikerült kitombolnod magad?


Egyébként két féle ember van. Az egyik amit Te írtál, a másik aki ki is használja az okostelefont. Például én. Elég gyakran kell a GPS, fontos, hogy nagyobb felbontású, és részletgazdagabb felvételt készítsen, és nem árt, ha mobilinternet segítségével akár ingyen is tudok hívni bárkit.

2013. okt. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 _Jessy_ ***** válasza:
70%
Ha van elérhető áron okos, miért vennél butát? Vannak olyan funkciói, amik hasznosak. A sok buta ember pedig, aki csak azért veszi, hogy menő legyen, nem kellene ellenérv legyen (az ilyenek úgyis találnak maguknak valamit, ami miatt lenézhetnek). Ha szükségét érzed, hogy neked is legyen megveszed, ha meg nem, akkor használod a régi vágásút.
2013. okt. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 2001 után készült normál kamerás telefonokkal is tudod magad a tükörben fényképezni, nem kell ahhoz okostelefon4

Viszont az okostelefon elsősorban nem felvágni jó vele mások előtt (ez csak egy megszokás), hanem ez már telefon mellett majdnem olyan, mint ha számítógép is lenne egyben, sokkal több funkciója van, mint egy sima mobiltelefonnak (internet, heti időjárás-előrejelzés, GPS, térkép, iránytű stb.), az mellett, hogy megmaradtak az alapfunkciók is (telefon, sms, mms, zenelejátszó stb), szóval az okostelefonok már nagyon sok mindent tudnak, nagyon hasznos társ út közben! :)

2013. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Az okostelefon nem menő dolog. Egyik sem az, hiába kerül százezrekbe, semmi menő nincs rajta.


Okostelefon=mini számítógép. Arra jó, amire egy PC. Vagy amire akarod, hogy jó legyen... :) De hogy menő lenne? Kizárt.

2013. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Jó, valahol azt megértem, hogy egy óvodásnak nem kell még okostelefon, de pont ez az hogy ma már az alsó árkategóriásak egész elérhetőek és használhatóak.


Alapból ezer dologra jó:

-olvasni lehet rajta (ráfér egyszerre 100 "könyv", hosszú utakon teljesen jó)

-filmet nézhetsz rajta (egy 3-4 órás vonatozásnál szintén jól jön, plusz nem akkora bitang mint egy laptop)

-hallgathatsz rajta zenét (diákmelóm 8 óra totál monotonitás, beépített rádió nélkül meg is ölne az unalom)

-fényképezhetsz vele (ezt 10 éve tudják a telefonok, nem új dolog, és nem is profi gép, de azért néha jól jön, ha 1-2 emléket megörökítenék)

-menetrendet lehet nézni rajta, ami pl pesten teljesen jó, mindig frissül is

-ha bármit fel akarsz jegyezni, elég elővenni a telefont és bepötyögni, mert nálam pl se toll, se papír nem szokott lenni többnyire (vagy ha van is elhagyom)

-alkalomadtán kiválthatsz vele egy tudományos számológépet is, így azt se kell külön venned


Plusz ami legfőbb, van rajta internet, elolvashatod az e-mailjeidet, megnézhetsz valamit ami fontos, google maps is működik rajta, gps-es meg kb nélkülözhetetlen.


Lehetőség az kb korlátlanul van benne, most az hogy te a "csak azért sem veszek" emberek táborába tartozol attól még egy hasznos dolog. Azt meg nem tudom, kinek milyen ismerősei vannak, de én próbálom normális embereket magam köré gyűjteni, azok nem fotózgatják magukat, az meg hogy idegen mit csinál marhára nem is érdekel.

2013. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Igen, ebbe igazad van kérdező! Sok 10 éves gyerek is okostelefonnal járkál, sőt öregek is vesznek, de nem tudják miért, ki se tudják használni. Az okostelefon nem hülyéknek való, és igen rengeteg hülye van az országba. De nézd a jó oldalát. Tudsz rajta ingyen netezni ha Wifi van közelbe, híreket olvasni, ha netalántán nem ismersz egy zenét, csak odarakod a telefont a hangszóróhoz és kiírja a címét. Ingyen GPS van rajta, ha megoldod ügyesen. Sokkal gyorsabban lehet vele írni, jó minőségű videókat tudsz vele csinálni. Rengeteg hasznos (és persze haszontalan) alkalmazás van rája!
2013. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést.



"…és akkori terminológia szerint te tahó vagy, mert van mobilod"

Milyen terminológia szerint?


"Aztán el telt egy-két év és már alap lett, mint a karóra, (amit aztán pont a mobil koptatott ki)"

Én használom a karórát a mobil mellé is.


"…és nem árt, ha mobilinternet segítségével akár ingyen is tudok hívni bárkit"

Úgy tudtam, hogy a mobilinternetért fizetni kell.


"filmet nézhetsz rajta (egy 3-4 órás vonatozásnál szintén jól jön, plusz nem akkora bitang mint egy laptop)"

Nekem filmnézéshez kicsi, egy mozivászonhoz mérten – persze. :)


"Sok 10 éves gyerek is okostelefonnal járkál, sőt öregek is vesznek"

A gyereknek miért kell? Mert otthon ezt látta? Az öregnek miért kell? Mert otthon nem ezt látta?

Ha lenne gyerekem, nem vennék neki, majd ő vesz magának, ha kell.


"Az okostelefon inkább üzletembereknek való"

Láttam üzletembernél hagyományos telefont, mosolyogtam is magamban.


Miért van az, hogy pld. metrón ülnek az emberek és mindenki a telefonját bújja? Tudom; fb, net, chat… de nem tűnik egy intelligens dolognak. Vagy csak nekem nem az?


Ezt a kérdést ma éjjel tettem ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..

2016. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!