Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéréri Iphone 5s-t venni?...

Megéréri Iphone 5s-t venni? Tud annyival többet?

Figyelt kérdés

Iphone 5 és 5s közt vacillálok, nehezen döntök, mert mivel az 5s újabb, tovább tudom majd használni, tovább marad korszerű, de megér kb 50-70 ezret az a pár változtatás?

18/L (Suli mellett dolgozom, és saját spórolt pénzből venném, csak, hogy elkerüljem az apuci pici lánya jelzőt.)



2013. okt. 23. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
NEm tud annyival többet, és az ój IOS 7 miatt ne is vegyél iphonet. Balckberry nagyon jó az ój 10-es ek. ajánlani tudom öket. Vagy vegyél droidot.
2013. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

iPhone 5s gyorsabb processzorral rendelkezik (64 bitesség miatt időtállóbb is, és ez nem csak parasztvakítás), jobb a kamerája (jobb képeket készít rossz fényviszonyok mellett, továbbá képes lassított videókat készíteni), valamint rendelkezik ujjlenyomat olvasóval (nem kell feladnod a kényelmet ahhoz, hogy le tudd védeni a telefont). Hogy mindezek megérnek-e ennyit, kizárólag te tudod eldönteni. Én is hasonló dilemmában voltam, de úgy döntöttem, időtállóság miatt inkább 5s-t veszek.

Ha mégis 5 mellett döntenél, BestByte-ban 170-be kerül a 16 gigás, és elvileg valami designer fülest is kapsz hozzá.

2013. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a 64 bites proci előnyös, de valóban olyan sok előnyöd neked nem származik belőle, legalábbis nem hinném, hogy olyan dolgokat szeretnél rajta csinálni, mint például hosszú videók vágása, esetleg 3D modellezés. az új BB telók is valóban jók, én szvsz iOS7-ben nem útálok semmit, ízlés kérdése.
2013. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a blackberry egy üzleti telefon. nem tinilányoknak való az :) egyébként majd nyáron akarok venni, addig nem lesz rá annyi pénzem, addigra meg talán pár tizessel lejjebb megy az 5s is. vagyis hát reménykedem benne :)
2013. okt. 23. 21:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Erősen "gépháztető alatt" infók: 64 bites pointer teljes méretét értelemszerűen jelenleg nem használják ki iOS-en (sem), így a "felesleges" biteket fel tudják használni az objektummal kapcsolatos információk adminisztrálására - így pl referenciaszámlálásra is. Ennek hatására a sok objektumot példányosító/kezelő kódrészletek többszörösére gyorsulhatnak. Persze máshol meg megvan a böjtje a 64 bitnek dupla akkora pointer miatt, de ez egy ilyen business. (Csodálkozom, hogy 5s nem 2 gigás memóriával jött ki, mert fajlagosan nagyobb a memóriaigénye, mint a 32 bites rendszernek, de majd jövőre.)
2013. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#4: viszont nyáron már sima 5-t nem fogsz kapni, csak 5c-t.
2013. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
gms boltokban fogok kapni :) és talán olcsóbban is jövök ki :)
2013. okt. 23. 21:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod, de szerintem max használtan. De majd legfeljebb akkor újra gondolod, hogy 5c vagy 5s:)
2013. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hát ha ez a kettő közül kell választanom, akkor egyértelműen 5s :D az 5c az egy az egyben olyan, mint az 5, csak szinesben :D
2013. okt. 23. 21:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha most veszel, akkor jól nézd meg, hogy hol. Ugyanis nem mindenhol kapsz rá gyári garanciát. A bolti meg kb semmit sem ér.

Az isamurai-ban pl gyári garisakat árulnak és ott is olcsóbb 60e-el. Viszont az ilyen-olyan zuggsm-ekben, ahol még olcsóbbak, ott nem kapsz hozzá gyári garanciát. Aztán ha gond van vele, akkor vagy megjavítják vagy nem. Ha meg gyári garis, akkor kapsz egy újat.

Egyébként +60-70e-et nem ér meg az 5s szerintem.

Az 5 is még elég sokáig támogatott lesz. Legalább még 3 évig. Ugyanúgy támogatják majd ahogy az 5c-t, mivel ugyanaz a hardver van benne.

2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!