Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell root a titanium...

Miért kell root a titanium backuphoz?

Figyelt kérdés

Szóval ugye a root az elvileg illegális ugye...

És ha rootolod a telót a garancia ugrik ugye...

Akkor miért lehet fent a play-en?



2013. okt. 25. 22:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha valaki nem azt mondja hogy illeg a root akkor miért okoz garancia vesztést?
2013. okt. 25. 22:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Két fajta root van:

1. Ideiglenes root

2. Végleges root

Ha nem akarod elveszteni a garanciát, root-old ideiglenesen, legfeljebb visszaroot-olod, ha valami baj van a telefonnal, így nem tudják meg, hogy root-oltad, és így nem veszted el a garanciát. A Superuser is fenn van Google Play-n, meg vagy úgy 500-600 féle CPU Booster, amikhez szintén kell root. A root nem illegális.

Azért kell root a backup-hoz, mert azzal pl. gyári alkalmazásokat törölhetsz, amiket, alapból nem tehetnél meg.

2013. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért veszti el szerintem a garanciát, mert, ha valaki root-olja a mobilját, az valószínűleg csinálni fog vele más olyan dolgot is, amivel belenyúl a rendszerbe, és ezzel könnyen tönkreteheti a mobilt. De ez egyáltalán NEM biztos, ezt az ELMÉLETet csak most találtam ki.
2013. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ideiglenes meg végleges? xD
2013. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

én se hallottam még ideiglenes rootról...

Viszont azt nem vágom hogy akkor miért van garancia vesztés emiatt?

Vagy legyen illegal vagy ne legyen gari vesztés emiatt...

[van 2 év garim nem akarom elb..szni...]

Mert pl mi van ha ugy hal meg a teló hogy be se tudom kapcsolni stb..

2013. okt. 25. 22:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, temporary root és permanent root.
2013. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A root semmi. Simán vissza lehet csinálni pl samsungnál,sonynál.
2013. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

,,Mert pl mi van ha ugy hal meg a teló hogy be se tudom kapcsolni stb.."

Az viszont tényleg szívás, és ugrik a gari :/

2013. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Naszoval: root: garancia szuneteltetes, mivel ha hülye valaki és szorakozik a fozott romokkal meg okosdit jatszik akkor ne a gyártó alja a javítást.. Ha rootolod akkor egy gombnyomás az unroot.(superuserben). Amugy megéri. Adblock, greenify, lucky patcher és egyéb rengeteg hasznos dolog tárul fel elotted amivel ki tudod hozni a rendszerből a maximumot vagy éppen kimeled az aksit hogy tovább bírja a telefon egy feltoltessel.

Garancia vesztes bootloader nyitasnal jár.

2013. okt. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én is gondoltam erre de annyira összevisszaság van ilyen téren szal mindenki mondja a magáét és valszeg 1iknek igaza van de nem tudni mert kb 50% mondja h garivesztés 50% azt h nincs gari vesztés
2013. okt. 26. 01:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!