Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az aukciós oldalak tele...

Hatvani István kérdése:

Az aukciós oldalak tele vannak mindenféle Kínai klón telefonokkal. Aki használ ilyet, megírná a tapasztalatait? Érdemes ezekért pénzt adni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem használok ilyet de én biztos hogy nem adnék ki pénzt ezekért.
2013. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Néhány gondolatban megindokolnád? (azon felül, hogy kínai)
2013. okt. 31. 08:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnék pénzt ilyesmiért.

A klón telefonok csak kinézetre hasonlítanak az eredetiekre. Többnyire silány sokszor használhatatlan alkatrészekből építik őket. Másrészről a garanciát (amire szerintem szükséged lesz lehet akár már a vásárlástól számított pár héten belül) elfelejtheted. Az én szememben ez olyan mint azok a műanyag dummy telók amiket a boltokban szoktak kirakni. Úgy néz ki mint az eredeti de nem tudod mire használni. Azt gondolom, hogy ha veszel egy elektronikai eszközt akkor azt érdemes úgy megválasztani, hogy betöltse azt a funkciót amiért veszed. Azért venni egy fake vagy clone telót, hogy azt higgyék te milyen gazdag vagy szerintem értelmetlen...

2013. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad van! Nem állt konkrét szándékomban ilyet venni, csak olyan olcsók, hogy egy eszmefuttatást megért!
2013. okt. 31. 08:36
 5/8 anonim ***** válasza:
keress rá itt oldalon a "klón telefon" -ra és megérted miért nem szabad ilyet venni!
2013. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Szeretnék közel szó szerint idézni egy teszt-cikkből, ez ugyan hivatalosabb kínai jószágról szólt, de ide is stimmel: a jófene tudja, melyik rizsföld szélén álló pajtában talált elavult maradék alkatrészekből legózták össze.

Semmivel sem kompatibilis, frissíthetetlen, alkalmazás-letöltéseket felejtsd el, hardveresen agyonavult, szoftveresen alig összefércelt, félkész, garancia érvényesíthetetlen.

Gyakorlatilag az összes olyan tulajdonság hiányzik, amitől okostelefonnak lehetne hívni.

Érdekes módon vannak olyan klónok is, amelyek teljesen jól működő, teljesen android-kompatibilis példányok, ezek tudásra megfelelnek mondjuk a 2 évvel ezelőtti márkás csúcsmodelleknek.

Csak az a baj, hogy ez zsákbamacska, a netes hirdetésből sosem tudod meg, hogy az adott jószág egy trágyakupac vagy egy alsó-közép-kategóriás teló. Általában az előbbi.

Kár vele kockáztatni.

2013. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem! Azt hiszem még a gondolatot is kiverem a fejemből!
2013. okt. 31. 11:48
 8/8 anonim ***** válasza:
akinek ez eszébe jut, hogy klón telót vegyen az bármilyen őrültségre képes ...
2016. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!