Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek az Avast mobile...

Szerintetek az Avast mobile securityt kitudja egy tolvaj iktatni? Van benne GPS telefon megtaláló!

Figyelt kérdés

És le lehet zárni a telefont, illetve csipog, ha kicserélik benne a sim kártyát.

Kipróbáltam, kikapcsoltam, beleraktam 1 új simkártyát, beírtam a pinkódot, és elkezdett riasztani, hogy lopott a telefon!

Ilyenkor kapok emailt, meg értesítést, és van benne GPS nyomkövetés, és megtalálom hol a telefon!


Szerintetek egy tolvaj ezt is kijátssza és úszott a telóm?



2013. okt. 31. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kikapcsolja a telefont akkor igen. Vagy csinál egy gyári visszaállítást és akkor törlődik (rootolt telefonnál azt hiszem az alkalmazás felkínál valami lehetőséget, hogy ne történhessen ilyesmi), vagy tesz a telefonra egy főzött romot és akkor szintén ugrik (ezzel már tényleg nem lehet mit kezdni).

Viszont ha nem alkalmaz ilyen "trükköket" a tolvaj akkor elég nagy esélyed lesz, hogy megtaláld így a telefont.

2013. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A teljes tudását csak rootolt telefonon tudja .
2013. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Recovery módban inditva simán lehet resetelni a mobilt, szóval semmit sem ér ez az alkalmazás, mivel könnyen gyári állapotba lehet hozni .
2013. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy valamire való telefontolvaj, úgy kezdi, hogy simkártya ki, és elhajítja. SD-kártyát(ha van benne) gépben formázza párszor. A telefont meg újrahúzza teljesen. Nem recoveryben csinál hard resetet, hanem számítógépről tesz rá új szoftvert.

Innentől már csak az IMEI szám alapján lehet hatástalanítani egy telefont, de azzal is lehet kezdeni még valamit.

És csak egy kérdés:hogyan küld e-mailt ha új sim kártyát tesz is bele. Ha wifihez nem csatlakozik, és mobilnetje sincs. Ilyenkor nem tud e-mailt küldeni.

Nem vagyok telefontolvaj, de vettem már használtan telefont, ott is gépről húztam újra, be sem kapcsoltam a saját simkártyámmal. Meg ismerősnek is csináltam telefont, amikor addig játszott vele, míg elrontotta/elfelejtette a jelszót, amivel a képernyőzárat tudta volna feloldani.

2013. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A GPS-szel kapcsolatban nem árt szem előtt tartani, hogy nem cm pontos. Ha rábök a térképen egy 10 emeletes panelra, hogy *na itt a telefon*, azzal mit kezdesz? A rendőrség nem tudja az egész ház minden köbdeciméterét felforgatni, hogy megtalálja a telefonod. Szóval kérdés, hogy van-e a programban olyan funkció, amivel le tudod kérdezni, milyen wi-fi hálózatokat lát onnan, ahol van, hogy wi-fivel vagy bluetooth-val lehet-e pontosabban bemérni a helyét, illetve hogy tud-e gombnyomásra távolról aktiválható szirénát. Ezek kellenek ahhoz, hogy a pontos lakást megtaláld és a rendőrök intézkedni tudjanak.

#4 hozzászólónak igaza van, hogy minden ilyen programot hatástalanítani lehet a telefon újrahúzásával, de ezt nem a jellemzően írni-olvasni is alig tudó tolvaj fogja megtenni, hanem az orgazda, és jellemzően több nap telik el addig. Bővebben:

https://www.youtube.com/user/tolvajkergetok

Itt rengeteget lehet tanulni arról, hogy hogyan lehet GPS-lopásvédett tárgyat megtalálni és visszaszerezni.

2015. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!