Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek a középkategróriás...

Szerintetek a középkategróriás telefonok kapni fognak majd 5. 0-ás androidot?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy a google 5.0-ás androidját úgy akarják megcsináln,hogy akár 500 mb rammal simán elfut rajta.

Erre a Samsungból elterjedt a hír,hogy csak a felsökategóriás telefonok fognak kapni 4.2-esnél frissebb rendszert.(S4,S3,Note 3,Note 2).

Szóval van esélye,hogy S2,S2 plus,Grand,Core...stb telefonok kapjanak 5.0-t?



2013. nov. 3. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erősen kétlem.Habár képes lenne futni rajta de a Samsungnak meg az összes többi gyártónak sem éri meg "ilyen régi" telókra kiadni a legfrissebb szoftvert mert nekik ebből semmi haszon nem lesz.Így ösztönzik a vásárlókat az újabb modell megvételére.
2013. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez majd akkor fog kiderülni, ha megjelenik az 5.0. De szerintem a legtöbb gyártó inkább új modelleket fognak kiadni a bevételek miatt.

A 4.4 jelent meg a napokban és frissítések terén minden megtörténhet is.

2013. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a 4.4 is csak most a napokban jelent meg, hol van még az 5.0?!
2013. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam,hogy a google 5.0-ás androidját úgy akarják megcsináln,hogy akár 500 mb rammal simán elfut rajta."


A 4.4-et meg is csinálták úgy, hogy 512 mega ram elég neki, illetve minden téren elég neki a gyengébb hardver. Okos lépés volt, hisz az okosórák, okosszemüvegek meg ilyen dolgokba csak gyengébb hardvert tudnak rakni, na meg lassan mindenbe ott lesz az Android, és azt csak kisebb hardverigénnyel tudják igazán megoldani. Viszont hiába bírná el a hardver, a gyártónak nem éri meg a régebbi készülékeit is folyamatosan frissítgetni, hiszen akkor ki venné meg az újabb telefonját?

2013. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kár :(
2013. nov. 4. 10:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Én valamiért vitatkozni szeretnék.... Attól, hogy a HW elbírja a friss rendszert, még nem szorítja ki az új készülékeket. Nem mindegy, hogy az S2 2x1200 MHz-es processzora, vagy a Note 2 4x1600(?) MH
2013. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
MHz-es processzora dolgozik a gépben..
2013. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6


Kicsit sem értem mire gondolsz, valahogy át tudnád fogalmazni a kérdésed?

2013. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nem kérdés, csak nem vagyok benne biztos, hogy Note 2-nek 4x1600 MHz-es processzora van.

Arra gondoltam, hogy egy 5-10 éves PC is használhatja azt az op.rendszert, amit egy pár hónapja összeszerelt. Csak a kettő között a teljesítmény különbség elég jelentős. De ettől függetlenül megkaphatja a ugyan azt a frissítést.

És most ezt tessenek átemelni az androidok és okostelefonok világába.

2013. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Igen, Note 2-be négy magos proci van, 1.6 GHz-es órajelen.


És azért PC és okostelefon között van egy kis különbség.

A legalapvetőbb az egészben: PC-re egy új OS fizetős (nem is kevés pénzbe fáj ráadásul), míg telefonra ingyenes. Így mondhatni a gyártó csak "jófejségből" ad ki OS frissítéseket meg azért, mert ilyen rendes (természetesen nem ez az oka amiért frissítéseket ad ki).


Illetve máshogy működik az egész frissítéses dolog, nem nagyon akarok belemenni a technikai részletekbe, de mobilra a SoC gyártónak ki kell adnia a drivereket az új frissítéshez, ami ráadásul mindenféle jogi és papírmunkával is jár, tehát technikai akadálya nem nagyon van, de mire két cég ezt meg tudja beszélni az elég sok idő és pénz (amit ráadásul egy ingyenes frissítésre költenek), és minden külön telefontípusra át kell írni az újabb Androidot. Persze nem nulláról kell kezdeniük, a forráskód megvan, de más hardverre, más felbontásra, stb-re külön le kell fordítaniuk, tehát nem csak annyi, hogy kész a frissítés és azt a felhasználó telepítheti (mint gépre a Windowst), hanem a gyártónak kell elérhetővé tennie, tehát teljesen más a rendszer.


És az esetek többségében nem azért nem jön frissítés egy telefonra, mert nem bírja a hardver, hanem azért, mert már régi a telefon. Régi telefonnal meg minek foglalkozzon a gyártó, vegyél újat, hisz neki abból lesz pénze. És ha a régi telefonra is kiadná ugyanazt a frissítést, amit a legújabb telefonjára, akkor minek venne újat a vásárló?

2013. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!