Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefon a radio tornyok...

A mobiltelefon a radio tornyokkal kommunikal. Azt tudom, hogy a radiotorony hatalmas es igy nagy a lefedetseg, de a telefon nagyon kicsi akkor, hogy tud akkora jelet kibocsatani, hogy elerje az antennat? Pl: wifi 2antennas es 20m es nem erzekelheto.

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Én úgy tudom, azért, mert az sokkal magasabb frekvencián kommunikál, ezért nagyobb a hatótáv.

[link]

Itt is, az 5 Ghz-es WiFi-nek a nagy hatótávolság az előnye.

2013. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem azért nagy a lefedettség, mert nagy a torony. Az csak azért van, optikai rálátás lehessen a toronyra, ne legyen felesleges csillapítás. Két dolog miatt kisebb a WLAN adótávolsága a bázisállomásénál:

-frekvenciasáv (WLAN 2.4 GHz-en illetve 5 GHz-en működik, mobiltelefon technológiától függően 900/1800 (GSM), 900/2100 (3G), LTE rendkívül rugalmas, hazai kiosztást nem tudom (de tekintve, hogy csak meglévő frekvenciákat használhatnak a szolgáltatók, bizonyosan 900/1800/2100 valamelyike, akár egyszerre is). Azt kell tudni, hogy minél magasabb a frekvencia, annál inkább "fényszerűen" viselkedik, azaz nehezebben hatol át a tárgyakon - nem véletlenül 900 MHz-es sávot használnak a nagy területek lefedésére, Vodafone is ennek segítségével képes az ország teljes területén 3G-t biztosítani (nekik előző tenderig nem voltak 900 MHz-es frekvenciáik, emiatt nem kellett a meglévő rendszereket megbolygatniuk). Egy mobiltelefon egyébként emiatt alacsonyabb frekvencián ad, mint vesz - így kisebb teljesítmény is elég, kímélve az akkumulátort (is).

-másik dolog az adási teljesítmény. Egy WLAN router maximálisan ~100 mW teljesítménnyel sugároz, míg egy GSM telefon 2W-tal is adhat (természetesen ezt csak akkor, ha messze van a toronytól, ami városi környezetben ritkán lép fel).

Plusz ugye, a hálózati lefedettséget több ezer toronnyal biztosítják...

2013. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi. De a leirtakban is csak 140m belterben kulterben legyen max 200m de hozzam a legkozelebbi antenna is 5km. :/


de terjunk vissza a telefonhoz. A telefon ezek szerint 100GHz korul kene mukodnije, hogy elerje az antennat de valaki messzebb van akkor megnagyobb. Bocs de ez irrealis szam..

2013. nov. 3. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A mobilod 10-20 -szor akkora teljesítményre képes mint a wifid. Ez a különbség.
2013. nov. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!