Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonguruktól kérdezem...

Telefonguruktól kérdezem telefonvásárlás előtt. Blackberry Z10 vagy Iphone 5?

Figyelt kérdés
Más telefont ne írjatok nem érdekel. Ha negatív vélemény van, akkor kérlek titeket fejtsétek ki miért. Köszönöm!

2013. nov. 7. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért mondom az iPhone-t, mert arról bátran tudom állítani, hogy 3-4 évig biztos támogatott lesz szoftveresen. Blackberry-ről ezt nem tudom, bár mivel ők sem halmozzák el a piacot millió modellel egy évben, ezért az sem egy rossz választás, viszont kb. ugyanaz a helyzet az új rendszerrel is, mint a Windows Phone-al, hogy kezd felnőni. Használat tekintetében meg igazából egyikkel sem fogsz mellé. Lehetne mondani, hogyha ki akarsz tűnni a tömegből, akkor inkább a BB, de szvsz ilyen szempont szerint hülyeség telefont venni.
2013. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Attól függ mire kell, ha alkalmazás erősen akkor iPhone, ha text és üzeneteket küldeni akkor BlackBerry. Böngészésben már mindkettő kellemesen gyors.
2013. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma 12:34

A Z10-ben nincs billentyűzet, tehát mindegy, hogy mennyit ír, ugyanúgy kell pötyögni.


Egyértelműen iPhone. A BB-nek sajnos annyi, valaki majd felvásárolja talán. Bár most rúgták ki az igazgatót, mert nem tudott megegyezni az egyik felvásárlóval.


Az iphone 5 még támogatott lesz 3 évig legalább. Jóval több app van rá. Bár állítólag a BB hasznáhatja a droid appokat. Azt nem tudom, hogy ezek hogyan futnak rajta.


Azt viszont nem tudom, hogy új telefont veszel-e, mert i5-öt már nem nagyon kapni. Talán a szolgáltatóknál meg normális gsm boltokban még van. Esetleg az iStyle-ban. Ott valami potom összegért, még biztosítást is tudsz kötni.

Zuggsmben semmi esetre se vegyél. Ott igaz, hogy jóval olcsóbb, viszont nem gyári garanciát adnak rá. Aztán ha gond van, akkor vagy javítják vagy nem. Meg az sem biztos, hogy új a készülék.

2013. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem üzleti felhasználónak nem tudnám a z10-et ajánlani. Kevésbé támogatott (sokkal kevesebb app van rá, annak zöme is Androidra fordított), kezelőfelülete lassabb, és nincs is előnye árán kívül az iPhone 5-tel szemben (ugyanúgy zárt mint az). Ja, de: multitaskingja fejlettebb, mint iOS-é.
2013. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

a kettő közül egyértelműen iphone 5.

már ha csak a kijelzőpanelt nézem egyből azt látom, hogy az iphone-ban normális IPS panel van, míg a z10 egy szutyok TFT-panelt kapott közel 0 betekintési szöggel.

2013. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

z10 is IPsS kijelzős, és ugynaolyan szép mint az iphoné, PPI-ben még több is picit, bár ez nyilván nem szembetűnő.


Nem lassab a menüje, böngészője gyorsabb, kamerája ejszakai viszonyok között gyengébb, nappal viszont tudja azt mint az iphoné.


Maga a rendszer kezelhetősége szerintem fényévekkel kiforrottabb, szoftvertámogatottságban jóval gyengébb, maximum az androidos alkalmazásokban lehet bízni, de ott meg semmire nincs garancia, van amelyik program abszolút el se indul, van amelyik elindul, de akadozós, lassú, viszont van amelyik full tökéletes, pl GTA Vice city is tökéletsen megy, pedig nem egy egyszerű alkalmazás.

2014. ápr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!