Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az ingyenes Android-alkalmazás...

Az ingyenes Android-alkalmazások fejlesztői jutnak bevételhez? Kb. mennyihez? És miből?

Figyelt kérdés

2013. nov. 8. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha beleépítik az alkalmazásaikba a Google reklám API-ját, azért kapnak tudtommal némi juttatást a Google-től. Nem túl nagy összeg ha jól tudom.
2013. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van benne reklám, akkor igen. Pontos összeget nem tudok mondani, természetesen függ attól, hogy hányan töltik le, de hacsak nem egy több millió felhasználó által használt alkalmazásról van szó, akkor nem sok mindenre elég. Megélni nem lehet belőle. A 2012-es Google I/O-n mondták, hogy 1 év alatt 900 millió dollárt fizetett ki a Google 150000 fejlesztőnek, ezt ha elosztod akkor átlag 6000 dollárra jön ki 1 év alatt. Havi 500 dollár, kb 110 ezer forint nem valami sok, pláne, hogy ez valószínűleg adózás előtt van még, adózás után a fele marad meg talán.


Ha csak mellékállásként, vagy akár hobbiból csinálnád akkor nem olyan rossz még az a havi 50k sem, de azért ahhoz olyan programot is kell csinálni, amit letöltenek. A 2012-es adatok alapján átlag 50 letöltés után kapsz egy dollárt (ha adót is nézzük akkor 100 letöltés), tehát havi 10000 embernek kéne letöltenie az alkalmazásodat, hogy havonta csak egy 20-ast megkeress.

2013. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Egy másik link alapján havi átlag 4700 dollárt keresnek a fejlesztők (szintén adó előtt), de én ennek nem hiszek annyira, nem jönnek ki sehogy sem ezek a számok, de annyira nem érdekel engem a téma, hisz nem fejlesztek, szóval lusta vagyok utánanézni, hogy melyik is az igaz, itt a link, olvasd el, ha téged jobban érdekel a téma: [link]
2013. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Viszont arról nincs nagyon statisztika, hogy az ingyenes programokat fejlesztők mennyit kapnak, szóval ezekben az adatokban benne vannak az in-app vásárlások, a fizetős alkalmazások és minden ami csak létezik. Ingyenes alkalmazásokkal valószínűleg még kevesebbet lehet keresni
2013. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cickafarok76 válasza:

helló, nem válasz hanem inkább kérdés

az igaz ,hogyha van egy alkalmazásom, és azt ingyenesen teszem fel egy anroidos rendszerre, akkor a letöltések után jár valami pénz nekem ?

2015. máj. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!