Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia Z, Link2SD és második...

Wadmalac kérdése:

Xperia Z, Link2SD és második SD partíció használata?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam az Xperia Z-n a Lin2SD használatát, mivel a belső memória 16 GB-os mérete ellenére is kezd szűkössé válni.

Az xperia telefonokhoz találtam egy leírást, ami tökéletesen megfelel az eddigi tapasztalatomnak, ugyanúgy a Minitool Partition Wizarddal megcsináltam az SD-n a 2 FAT32 partíciót, amiből természetesen a Windows csak egyet, a pirmary-t látja.

A Link2SD indítása után viszont jött egy írási hiba üzenet, a telefon egyáltalán nem látja az sd-t és/vagy (mikor hogy) a beállítások tárhely menüpontja leáll hibaüzenettel, ha recoveryben mountolom az SD-t, akkor sem látja se a Windows, se a Minitool (pedig neki kötelessége lenne). Szóval telefonon keresztül teljesen halottként viselkedik az SD. Kártyaolvasóból még nem néztem, onnan tutira működni fog, és vissza is tudom majd állítani 1 partíciósra, de igen jó lenne használni a 2. partíció lehetőségét az appok áthelyezésére. A Z a 4.2-vel csak a belső tárhelyre átrakást engedi, azal meg sokkal nem vagyok előrébb.

AZ xda developers oldalán megnéztem, gyakorlatilag minden Z tulajdonos ugyanezzel a problémával szembesül, sőt sokaknál még bootloopoot is okoz a 2 partíciós kártya, az összes többi Xperia telón működik a 2 partíció + Link2SD megoldás.

Tulajdonképpen a kérdésem az lenne, hogy tud-e már valaki megoldást a gondra, megoldást az appok SD-re költöztetésaére, vagy kénytelen leszek reménykedni, hogy a 4.3 vagy 4.4 fejlesztői már gondoltak erre a hiányosságra.



2013. nov. 19. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a második partíció ext2 legyen és az is primary
2013. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez már kipróbálva Z-n?

Mert a többi Xperiánál állítólag a legbiztosabb, ha mindkettő partíció FAT32.

2013. nov. 19. 14:57
 3/9 anonim ***** válasza:
melyik az a többi xperia?
2013. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Z-ig bezárólag mindegyik,ami x8 utáni.

Szerintem a 4.2 a fő hunyó.

2013. nov. 21. 14:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
x8 utàni 2011-es xperia mini-m majd xperia sola-m volt, azokon ment ahogy leírtam. Mindkét partíció primary és fat32 az első, ext2 a második...
2013. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy van, mindenen működik. Az S, T, E, U stb szériánál is, még 2 FAT32-vel is működik. Csak a Z ilyen hisztis. Mindegy, épp eladtam a 16GB sD-t, veszem a 32-est és majd még kísérletezek, ha valahogy sikerül, megosztom az infót.
2013. nov. 22. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal semmit nem baxol el illetve semmit nem veszítesz, ha kipróbàlod ahogy írtam.
2013. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ki is próbálom. Csak a 16-os kártyámat eladtam és a 32-es még nem jött meg. :)
2013. nov. 25. 07:22
 9/9 A kérdező kommentje:

Na csak hogy le legyen zárva.

4.4.4 Existenz 3.0 főzött rom alatt, ketté particionált SD-vel (FAT32/Ext2) működik a Link2SD linkelése.

Kb. másfél GB belső tárhelyem szabadult vele.

Már csak egy olyan megoldás lenne még jó, amivel a RAM-ot tudnám virtuálisan bővíteni. :)

2014. dec. 3. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!