Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi alapján pontozzák a telefon...

Mi alapján pontozzák a telefonokat az Antutu (Beckmark) tesztben?

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy a processzor számít, de láttam egy eltérést: 2 teljesen azonos processzor - gyártó, SoC/CPU, GPU és a magok száma is azonos, de az egyik kicsivel lassabb, mégis sokkal több pontot kapott. Hogy lehetséges ez?

LG Optimus 4X HD (P880) és VU (P895)



2013. nov. 24. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csaltak a benchmark teszten, mint az SGS4.

Úgy szoktak csalni, hogy a mobil érzékeli, hogy egy CPU teszt fut rajta, ezért felpörgeti a CPU-t 100%-os szintre.

2013. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a család dolgot nem teljesen értem... Ha a telefonok érzékelik a tesztet és felpörgetik magukat fullra, akkor összességében a több GHz is több pontot kéne, hogy jelentsen, főleg azonos márkájú telefonoknál
2013. nov. 24. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A telefon is olyan, mint a számítógép. Egyszerre több program fut. Ezek a háttérben futó programok kis mértékben terhelik a procit. Például a launcher ha többet használ, akkor az a telefon kevesebbet fog kapni. De még a telepített programok is számítanak, a (szabad) memória mennyisége és gyorsasága, az SD kártya sebessége is. Egyébként néhány % mérési hiba is benne van a tesztekben (1-2% eltérés mérésenként lehet a telfonoknál).
2013. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha, így már értem, szóval ezek is befolyásolják! Utánanéztem, és 4X HD tele van előre telepített szoftverekkel, a VU-n meg szinte semmi, akkor logikus...

Köszönöm a válaszokat! :)

2013. nov. 24. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!