Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Észrevehető különbség van a...

Észrevehető különbség van a 21 mbit/s és a 60 mbit/s 4G/LTE hálózat között? Jelen esetben t-mobile, a kisebb csomagok levannak korlátozva 21mbit/s-re de ugyanúgy 4G

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyan én még nem próbáltam őket, de szerintem, ha netezésre használod, akkor nincs. Hogy most a weboldal 0,19 vagy 0,2 mp alatt tölt be, teljesen mindegy. Letöltésnél lehet különbség, de ez attól is függ, hogy egyáltalán a szerverek, ahonnan folyik a letöltés, bírják-e ezt a sebességet szolgáltatni.
2013. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem sincs sok jelentősége, főleg többletköltséget arra fordítani. normális országokban ez úgy működik, hogy maximum van adatforgalmi korlát, sebesség pedig "korlátlan", az adott elérhető hálózat függvényében.
2013. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igazából 1.5-2gb nettel sokmindent nem lehet letölteni, a youtube meg a sima 3gvel is viszi telefonon a HD-t sőt még laptopon is, szóval ilyen kis adatforgalomnál szerintem is felesleges, de azért köszi mindenkinek :) nehéz ma jól dönteni ennyi minden faktor mellett ha az ember díjcsomagot választ, főleg telefonnal
2013. dec. 3. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyit vehetsz belőle észre, hogy a feltöltés is változik, azaz ha képeket küldesz facebookra/instagramra/emailben, sokkal hamarabb végez. Nyilván nem eget rengető a változás, de egy nagyobb csomaghoz nem csak nagyobb sebesség, hanem leforgalmazható adatforgalom is jár.
2013. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lenne különbség, észrevehető is, ha gyakorlatban meg tudnák valósítani ezt a sebességet.

De gyakorlatban a 21 Mbit is csak álom, napközben 5-10 megabitet tud max adni a szolgáltató, és akkor ezt Budapesten szoktam mérni, ahol nincs gond a térerővel (bár lehet Bp-n lassabb, mert túl sok ember van a hálózaton).


A lényeg, hogy sehol sem fogod elérni a 60 Mbit/s-es letöltést.

2013. dec. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó kiegészítelek :D debrecenben például el lehet érni ~58 mbit/s-t, mértem már annyit, de tény, hogy pesten ott nagyobb a terhelés, ezelőtt 3G hálózaton is olyan jóindulattal 4 megát értem el a 21-ből, szóval igen...eléggé gyatra az egész, nem igazán éri meg rááldozni annyi pénzt.
2013. dec. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Szent szilvamag, hol van még T-Mobile 4G lefedettség?

Mert itt felénk (Esztergom környéke) a szerencsétlen teló izzadva kapcsolgat az edge/3G/H közt.

Még nem is láttam, milyen ikont-feliratot kellene látnom, ha van 4G-m.

LTE kapcsolat engedélyezve van, de eddig semmi nyomát nem láttam, hogy valaha is rajta lettem volna.

2013. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na igen, M6-os egy 10 km-es szakaszán az utóbbi időben még a térerőt is luxus kívánni...:D
2013. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
Hát tőlünk, talajszintről három T-Mobile tornyot is látok szabad szemmel. Ha lenne rajtuk 4G adó, akkor lenne 4G-m. Itt a hardver hiányzik.
2013. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5: nekem viszont eddig tiéddel ellentétes tapasztalataim vannak, Budapestről. Mikor megvettem a mostani telefonom, kíváncsiságból lefuttattam egy Speedtestet, és meglepődve láttam, hogy 18.7/4.5-t hozott (21/7-es csomagból). Azóta a városban (Budapesten élek) mászkálva többször több helyen is mértem, legrosszabb eredmény 14.9/5 volt. Ha már szóba került, nyomtam még egy tesztet, ezúttal letöltés csak 9.4 volt, viszont feltöltés 18.20(!).

Egyénként ami a gyakorlatban is számít, hogy érezhetően gyorsabb az LTE, mint a 3G volt, pedig ugyanott élek, csak telefont váltottam (és elődjével sem voltak gondok Wifin).

2013. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!