Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem ciki, hogy ezekre a csucs...

Nem ciki, hogy ezekre a csucs telokra is csak nehany tucat studiominoségű hangfileban tárolt dal fér csak el?

Figyelt kérdés

Csak mert itt az emberek nagyon rákaptak a flacra pl, meg az egyéb humbuk marketinggel korulhintett formatumokra, ellenben meg a jo oreg PCM .wavot senki se elteti, pedig mai napig ez az ipari szabvany nagyon sok helyen. En pl zenelek, 120ezer forintos studio hangfalam van itthon meg 40ezerert hangkartya, megis meg tudom mondani egy 128kbps mp3-bol is, h egy adott zenei felvetel "jo minosegu e"...azaz, hogy alapjaiban jol szol e az mar ennyibol eldontheto. A 320as mp3 meg mar untig eleg, ha meg akarok valamit hallgatni.


Na de a kerdesem most azt fikazza, h itt veretik a nyalukat az emberek, h ok mennyire igenyesek es fensegesek, h ok mar csak premium okostelon hajlandoak zenet hallgatni, de azt is csak jo minosegu fajlokbol!


Na hat ajanlom nekik a 32bites 192kHz-s sztereo wav fileokat, amik szerintem gaudagabb zeneszeknel gyakran keletkezik. Igy renderelik ki a zenejuket a zenei szoftverjukbol. Egy dal igy tobb szaz megabajt is lehet ilyen minoseg mellett. Aztan majd elmorzsolsz egy konnycseppet, h nem fer el par tucatbal tobb a gizda lapattelefonodon.


2013. dec. 5. 02:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az Android hangtechnikája nem hinném hogy alkalmas lenne 32bit wav fájlok lejátszására,90%-ban a mai telefonokon android fut,szóval nincs értelme a kérdésnek sem.Minek akarna valaki csúcsminőségben zenét hallgatni telefonról? Még olyan media player-t sem tudtak csinálni eddig ami normálisan szólt volna erősítőre kötve,úgyhogy ez felejtős.Ja meg nem hiszem hogy bárki is százezres fülessel szaladgálna az utcán.A minőségi fájl a 192kb/s--->tól felfelé, sima kis mp3,de inkább wav.Zenehallgatásra! Amúgy nem értem miért írtad ezt a kérdést :D nem szoktam ebben a kategóriában írogatni,nem tudom mi ez az igényesség mánia.
2013. dec. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi az értelme? Ha más nem legalább megtudtuk,hogy a kérdezőnek nincs csúcs telója.
2013. dec. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én igazat adok félig-meddig. sokan azon a véleményen vannak, hogy nekik azért kell nagy tepsifon bivalyerős hardverrel, mert hogy ők kihasználják, meg kiváltotta a számítógépet, laptopot, ami ilyen hardver mellett már igazán elvárható lenne, de mégsincs így. más kérdés persze, hogy 100ból hány ember szeretné mondjuk erre használni.
2013. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy újabb "értelmes" kérdés. Kezdeném azzal, hogy kit érdekel, hogy hány ezer forintos cuccod van otthon? Már csak azért is bukó a dolog, mert az ár aztán nem sokat jelent. Aztán az ajnározott wav. Igen, sok helyen használják, nem véletlenül. Viszont nem az okostelefonoknál. Az első ok az említett méret. Ki az az állat, aki egy számra akár 500MB tárhelyet is felhasznál? Megsúgom. Az, aki hülye. A második, hogy mire mész vele? Profi cuccal teljesen jogos felvetés lenne, de az nem ott kezdődik, hogy okostelefon. Egyfelől sokáig nem is lett volna elég a hardver hozzá, másfelől pedig értelmetlen. Amit maximum érdemes még telefonon lejátszani, az a 24/96-os flac. Afölött nem fogsz eltérést találni, mert nem tud olyan minőséget nyújtani a telefon. A harmadik az mp3. Ebből max annyit tudsz meg, hogy nincs-e valamilyen hiba a hanganyagban, például túlvezérlés. De az apróbb részleteket nem lehet vele hallani. Innentől kezdve hallgassa az, aki erre nem érez igényt. Negyedikként jöjjön a beszólogatós rész. Javíts ki ha tévedek, de te sem pár számot szeretsz hallgatni folyamatosan. Ergo jön a kompromisszum, hogy akkor vagy cserélgeted őket, és kinyírod a memóriakártyát, vagy egyenest a NAND chipet, vagy pedig lejjebb adsz a minőségből. A második opció jobban hangzik adott szintig, nem? Főleg a mivel a telefonok kompromisszumosan képesek csak hanganyagot visszajátszani.


Konklúzió: Értelmetlen lenne 32/384-es, de még 32/192-es hanganyagot is tenni hordozható lejátszóra, mert nem fogja visszaadni azt a minőséget, mint egy jól összeállított hangrendszer. Maximum 24/96-ig van értelme elmenni. De nem is erre vannak ezek az eszközök. Hanem arra, hogy tudj zenét hallgatni (többek között) út közben, ha azt szeretnéd. Az, hogy valakinek nem elég erre egy noname telefon, fülhallgató, és az mp3, az Ő dolga. Nekem sem elég, egyszerűen megkövetelem legalább a 16/44.1-et. Mert nekem nem az számít, hogy az új piros-fehér fülhallgatón de jól szól az mp3, mert +100000db van tolva a mély tartományra.Hanem az, hogy a lehető legjobban adja vissza a rendszer azt, amit rejt a hanganyag.

2013. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na már bocs, de a legtöbb embernek az igénye a hangminöségre puszta gerjesztett dolog, mert amugy meg botfülüek :3
2013. dec. 5. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!