Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android alatt mit kell cseréln...

Android alatt mit kell cserélni, hogy független legyen a telefon, Kernelt? Mi alapján függő vagy független a telefon? Egy Galaxy S Plus-t szeretnék függetleníteni.

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az efs particion kell a nvdata.bin fileban atirni a simlock adatokat es ehhez kiszamolni a file checksumat .
2013. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de nem találtam semmivel az efs mappában azt a filet.
2013. dec. 5. 16:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Noname telefonoknál rom csere, van olyan telefon ahol kernel, máshol függetlenítettni kell.
2013. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ha kiessel felrakok valami módosított kernelt, azzal jó lehet?
2013. dec. 5. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Hat a kernel csere modszert kapasbol megkerdojeleznem,ugyanis a kernel az application cpuban fut ,a simlock meg a modem (baseband) cpuban . A modem reszben kell atirni,de akkor md5 szamolas . Az efs particio titkositott, root jog kell az elereshez,a rendszerfileok zaroltak es titkositottak . Ha barmit belenyulsz,a telefonod imei szama 4499.., lesz es semmilyen kartyat nem fog elfogadni .


Mar bocs,de a fuggetlenites ( es az otthoni fuggtlenitok utani helyreallitas) is egy szakma..

2013. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rootolva van, de nem találom az nv akármi filet, amiben átkéne írni a 01-et 00-ra..
2013. dec. 5. 16:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem csak egy 01-et kell 00-ra .. Ez ettol sokkal komplexebb , checksum vedi az egesz filet . Mintha lattam volna a storeban galaxyunlock applikaciot ,de passz,hogy mukodik-e.. Emellett tenyleg nem javaslom az otthoni mokuskodast,mert konnyen baseband hibad lehet
2013. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ez bosszant az egészbe, a S-t meg tudtam csinálni, lecseréltem a kernelt, romot és független lett, az S2-t meg root+Playből unlockerral generált egy kódot nekem.. Mit ajánlotok? Neten láttam ilyen kód generálókat, ezek valósak vagy csak lehúzás?
2013. dec. 5. 16:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Kernelt amúgy recoveryből vagy Kiessel kell cserélni? Majdnem egy éve csináltam utoljára, azóta iPhoneom van, elfelejtettem.
2013. dec. 5. 16:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg lehet venni minden samsung nck-jat,de ez boven dragabb,mint amennyiert egy barmilyen gsm szerviz fuggetleniti . Ezek a gyarbol kilopott listak,maga a kod az nv data nelkul nem szamolhato ki .
2013. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!