Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jól döntöttem? (iPad Air)

Jól döntöttem? (iPad Air)

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a héten megy ki amerikába és megkértem hogy hozzon haza nekem egy iPadet,természetesen a pénzt oda adtam neki.

Az iPad Mini 2 és az iPad Air között vaciláltam

Igazából a lakásból nem nagyon vinném ki maximum akkor ha elutazunk,így végül az iPad Air-t választottam,a 16GB-sat ami átszámítva 108000 forint,az iPad Mini 2 az 87000FT lett volna,de mivel filmnézésre,játékokra,internetezésre használnám ezért inkább az Air mellett döntöttem.

Az iPad Mini 2 és az Air között van gyorsasági különbség?

Mert azt tudom hogy mindegyikben a7 proci van de űgy tudom hogy az iPad Air-ben 1,4GHZ-en fut,a miniben pedig 1,3-on.

Illetve hogy látszik-e az Air-on hogy gyengébb a kijelzője mint a mini 2-é,mivel ugyanakkora a felbontás de az mininek kisebb a kijelzője.

A válaszokat előre is köszönöm



2013. dec. 6. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
nem.
2013. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Indok?
2013. dec. 6. 19:30
 3/16 anonim ***** válasza:
Az igent is meg kellene indokolni?
2013. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha lehetséges,és nem csak véletlenszerűen írsz akkor igen :)
2013. dec. 6. 19:35
 5/16 anonim ***** válasza:

Nézd. Hoztál egy döntést. Azt mondtad, hogy ipad, ami biztos, hogy minőség lesz akár air, akár mini. Van akinek nem jön be, de az nem ide tartozik.


Innentől nehéz bírálni a döntésed, ezért is válaszoltam csak úgy valamit. Ha sosem viszed ki otthonról akkor szerintem az air jobb döntés, mert a felbontásbeli különbség egy illúzió, viszont számít, hogy mekkora a kijelző pl. filmnézésnél.


(ipad1-est vettem vagy 3-4 évvel ezelőtt, azóta is működik és filmet is simán nézek rajta pedig a felbontása gyengébb)

2013. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ilyen választ vártam,ment a zöld kéz
2013. dec. 6. 20:51
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Ha bejön az iOS, akkor jó döntés. 108 ezerért még az ára is nagyon jó.


Kijelzőjébe nem fogsz csalódni, hiába kisebb a PPI-je, mint az iPad mini 2-nek, ha nem nagyítóval vizsgálod, akkor bőven meghaladja majd az elvárásaidat.


Filmnézésre jó (bár a 4:3-as képarány miatt nem a legjobb), játékra tökéletes, netezni is jól lehet rajta.

Gyorsaságban semmi különbség nem lesz.

Nem tudom kihagytam-e valamit a kérdéseid közül, de a lényeg, hogy nem fogod megbánni a vásárlást.


Android fan vagyok, és nekem sosem kéne semmilyen iBetűs cucc, de ez személyes ízlés kérdése, ha te nem az Androidot preferálod, akkor valószínűleg semmilyen panaszod nem lesz rá.

2013. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Ige,jól döntöttél :)

nekem Ipad 3-am van,és nem bántam meg,az IOS sokkal jobb a szar andoirdnál,ami le is fagy.Szerintem mindenképpen a nagyobbat válaszd,szerintem a mini hülyeség.

2013. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8


Csak két dologban tévedsz:

1) az Android nem szar

2) a Mini nem hülyeség


Előbbit gondolom nem kell magyarázni, mert elfogult iSheep-ként úgy sem lehet téged érvekkel és tényekkel meggyőzni, szóval azt hagyom is, de az utóbbit elmagyarázom, hisz az is i betűs cucc, így talán annak elelnére is, hogy nagyon buta vagy elfogadod, hogy van létjogosultsága a kisebb iPad-nek is.


Amiért ideálisabb lehet egy ember számára egy kisebb tablet, az leginkább a hordozhatóság. Egy 7.9"-es kijelzőjű tabletet könnyebb bedobni egy táskába, mint egy 9.7"-eset. Ez a majdnem 2" lehet nem tűnik túl soknak, de ha pár képet nézel róla, azért láthatod, hogy elég lényeges a különbség:

[link]

[link]


Illetve ha nem hordozod sehova a tableted, csak otthon tartod, akkor is jobb lehet a kisebb. Pl. én is jobban szeretem a 7-8"-es tableteket, egy telefont túl kicsinek tartok "igazi" használatra, viszont a kompakt méretük jobban bejön, könnyebben átérhetők, átláthatók, stb, és a 7-8"-es tabletek nem sokkal nagyobbak nálunk, de azért vannak olyan nagyok, hogy már rendesen lehessen rajtuk videózni, böngészni,stb. És ezzel az emberek többsége is így van, hisz amióta van iPad mini, azóta az eladott iPad-ek 60%-a mini. Ízlések és pofonok.

2013. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nekem van egy Androidos telóm is (Huawei Honor 2 2gb ram,15ghz quad,4.5ips)és abban nem csalódtam soha pedig androidos viszont az olcsó 20-35 ezres androidos telókon tényleg szar az android tapasztalatból mondom.IOS megfele mivel mindennapi használatban van egy i4-em és tökéletes

Köszi a válaszokat

Ment a zöld kéz

2013. dec. 7. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!