Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mekkora adatforgalommal kell...

Adam1c1 kérdése:

Mekkora adatforgalommal kell számolni egy androidos / Windows -os okos telefon esetében alapjáraton? 100,200 megás internet előfizetés elegendő?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy vannak ezekben a telókban olyan extrák mint pl e-mail figyelő, folyamatosan frissülő időjárás jelentés, meg ugye külön google fiókot kell nyitni már a naptár használatához is, továbbá a névgyeket össze lehet kapcsolni a facebook profilokkal is. Arra volnék kíváncsi konkrétan, hogyha én külön nem nyitom meg a netes böngészőt, nem nézek videókat youtube-on, és ritkán facebook-ozom, viszont esetleg napi szinten kíváncsi lennék az e-mailjeimre, akkor az úgy hány megás adatforgalmat tesz ki ? mennyit számít az, ha a fent említett minden funkciót kihasználom ?

Nagyon zöldfülű vagyok még a téren. S40-es zártrendszerű Nokiákon nevelkedtem eddig többségében, de most egy LG optimus GT540-es telómat cserélném Nokia Lumia 520-ra, de már az LG-t is többségében offline módban mertem használtam csak. Bónuszkérdésként Micro Sim ről írhatnátok nekem néhány sort. Lényegét vágom, de mibe kerül ez a szolgáltatóknál, ha régi sim-emet cserélném kényszerűen egy ilyenre, és pl az a fent említett Nokiába akkor már csak új micro sim-el próbálkozhatom ?


2013. dec. 11. 20:05
 1/4 Atesz43 ***** válasza:
nekem 100 megás van korlát nélkül de és sokat netezek vele (úgy értem hogy ha elfogy a 100 lelassul) szerintem 100 elég csak emailra
2013. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Atesz43 ***** válasza:
ja és micro sim kártya: le lehet vágni a rendes sim kártyából, nézz utána
2013. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak e-mailre, meg időjárás szinkronizálásra, elég szűkösen, de elegendő a 100Mb.

Bár ezek a csomagok általában úgy vannak, hogyha lejár a a bizonyos adatforgalmi keret, akkor nem túlszámláznak, csak szimplán lelassítják. Ezzel a sebességgel még lehet e-mailezni, viszont a böngészés már szenvedés vele, sebessége vetekszik a régi betárcsázós internettel.

2013. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az én meglévő 100 megás csomagom a Djuice-nál olyan hogy 100 mega után nem lassít be, viszont túlszámláz megabájtonként 30 forint körül. Most egy csöppet elszórakozgattam a meglévő androidos telómmal, de nagyon gány megoldásokkal van tele. Beállítottam az email címet, kértem róla értesítést is, de ha külön nem nézem meg bejövő üzeneteim, akkor nem is írja, hogy érkezett volna valami, vagy csak akkor amikor épp meg van nyitva a fiók. Ami az időjárást illeti, ott meg csak városokat lehet megjelölni, falut/községet nem. Naptáramhoz meg nem tudok gamail fiókot beállítani, mert nem fogad el semmit. Így viszont nem tudok bejegyzéseket írni a naptárba. lehet hogy vannak értelmesebb telók is az LG optimus GT540 nél, de ha mind ilyen körülményes, akkor meg sem éri az előfizetést.
2013. dec. 11. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!