Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen aktuális okostelefonok...

Milyen aktuális okostelefonok vannak GPS-szel?

Figyelt kérdés
A dolog a következő: Olyan okos telefont keresek, amelyiknek van WLAN-vevője, GPS vevője (ami lehetővé teszi, hogy a készülék offline módban is navigálni képes legyen, mint az autós GPS-ek) és bővíthető memóriája van; ezen kívül legalább 3 megapixeles kamera van benne. Kérlek, aki tud, ossza meg velem, milyen olyan okos telefon van, ami ezeket a követelményeket teljesíti. Kérésem az is, hogy NE azon polemizáljatok, hogy vajon kellenek-e ezek nekem mind: kellenek, ezt már átgondoltam sokszor! :)

2013. dec. 21. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nokia Lumia 520 mindezekre tökéletesen alkalmas, a legjobb ár/értékű a maga kategóriájában. Annyit viszont tudnod kell, hogy bár ingyenes hangos offline navigációra képes, de kizárólag ott, ahol aktiválták a telefont - esetünkben gondolom Magyarországon. Ez azért van, ez a legolcsóbb Windows Phone. Ha egyel feljebb kategóriába lépünk - Lumia 620, ott már világszerte ingyenesen letölthetőek a térképek, van előlapi kamera és segédfény a főkamerához!
2013. dec. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
így van, a legegyszerűbb valamilyen windows phone 8-as nokia lumia telót venni, mert azokhoz gyárilag is tartozik ingyenes navigációs alkalmazás. kiegészítésképpen minden okostelefon rendelkezik wifi és gps modullal, ezek általában hardveres megkötések.
2013. dec. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én nemrég néztem egy mobilos oldalt, ahol a különböző okostelefonok vannak adatlappal ellátva fenn. Eddig mindegyik típusnál csak a-GPS-t láttam, nem "sima" GPS-t. Lehet, hogy tévesen tudom, de az én értelmezésem szerint az a-GPS az "nem igazi" GPS, mivel kell hozzá folyamatos Wifi/adatkapcsolat.

A Nokia Lumiák, amiket itt felsoroltatok az előbb, mennek adatkapcsolat nélkül(!), offline is?

2013. dec. 22. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, már évek óta tudják (legalábbis a Nokiák).
2013. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
az a-gps az ún. kiegészített gps, nem kell kötelezően hozzá internetkapcsolat, de igen, ha van, akkor gyorsabban talál jelet, szóval folyamatosan nem használ netkapcsolatot, csak ameddig jelet talál. amihez viszont tuti kell netkapcsolat, az az olyan navigációs program, ami a netről tölti a térképet. és ez az, amit a lumiák ki tudnak küszöbölni, mert előre letölthetőek ingyenesen minden ország térképe. :)
2013. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Nekem Samsung Galaxy Mini 2-m van, a felsoroltak közül minden benne van, és tökéletesen működik, pedig nem egy számítógép erősségű készülék. Android 2.3.6-os rendszer fut rajta, elvileg egy Jelly Bean-t, vagy egy ICS-t nem bírna el (Android 4).

RAM: 512 MB

CPU: 800 MHz


A WiFi működik szépen, a GPS jel max. 5 mp-be telik (nagyon ritkán tart tovább) hogy megtalálja a helyzetemet 2 méteres pontossággal.

Navigációs szoftverként a Navigon-t használom, amit a neten könnyen megtalálsz .apk fájlkiterjesztéssel, és ingyen le is tudod tölteni. Én csak autóban használom, mert gyorsan meríti a telefont, de kb. 8 órán keresztül így is működik vele a telefon. Autós töltőt már 1000 Ft-ért is találsz a Tescoban. Egyébként az akksija elég erős, egy hétig is képes lenne elvinni a telefont, de én sokat használom. Az akksi jelző ikon elég pontatlan, de egy egyszerű alkalmazással kiírható az állapotsávra a százalék.


Memóriája bővíthető 32 GB-ig, de az alkalmazásoknak nem lesz rá szüksége. Az alap memória 4 GB-os, ebből 1 GB-hoz nincs hozzáférésem, mert a rendszer használja, még 1 GB-ra telepíti az alkalmazásokat (nekem kb. 50 alkalmazásom van), és 2 GB szabad hely van, amire képek, zenék, videók, dokumentumok, stb. mehetnek.


A kamerája 3,2 Megapixeles, viszonylag jó minőségű képeket készít (világosban), vaku és fókuszálási lehetőség sajnos nincs rajta, ezt a kettőt hiányolom. Gyorsan készíti el a képeket, de azért nem árt megtámasztani a kezeket, mert beremeghet a kép egy kicsit.


Nagyjából ennyi, egy éve használom, azóta semmi baja sem volt. nem csúcskategóriás készülék, de nekem elég. 32000-be került a Telenornál.

2013. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az előbb említett Samsungnak a GPS-e működik offline is? (azaz adatkapcsolat/Wifi nélkül is)
2013. dec. 30. 12:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Szinte minden Androidos készüléken van GPS, működik is offline módban, csak navigációs szoftver nincs rajtuk. A google maps állítólag már működik hangosan is, de nem offline. Tehát venned kell, vagy rájuk kell varázsolni egy szoftvert. A lumia ezt alapból tudja, rajta van.
2014. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!