Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 4s vs Nokia lumia...

Iphone 4s vs Nokia lumia 920-t mondanátok véleményt a szoftvereikről?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szoftvereikről?

A Lumia windows phonet használ, amely egy viszonylag hosszú múltra visszavezethető mobil operációs rendszer. Megbízható, gyors, ritkán fagy le, alkalmazások terén talán egy kicsit karcsúbb, mint az IOS vagy az Android, de a legtöbb program már windows phonera is elérhető. A szinkronizálás a telefonnal viszonylag egyszerű.

Ezzel szemben az Apple iPhone-ok IOS rendszert használnak, amely 2007 óta elérhető. Hátránya más operációs rendszerekkel szemben az, hogy zárt. Tehát a zenéket, filmeket stb iTunes segítségével tudod szinkronizálni. Emiatt viszont a meghibásodás, lassulás esélye igen alacsony. Egyébként az IOS-t annyira jól optimalizálják a hardwarehez, hogy egy iPhone, normális használat melett nem is fagy le(Ezért nem lehet kivenni az akkumulátorát). Alkalmazások terén talán a legfejlettebb jelenleg. Mivel az Apple alapos kritériumokat támaszt a fejlesztőknek, ezért kevesebb a gagyi alkalmazás, mint a windows phone vagy android esetében.

2013. dec. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a két telefont semmiképp sem szabad összehasonlítani, mivel az iPhone 4S már egy több, mint két éves telefon, amelynél vannak frisebb modellek (5,5C,5S), míg a Lumia 1 éves, tehát a hardware sokkal erősebb, így az adott operációs rendszert jobban kihasználja. Viszont, ha a jelenlegi mobilgyártók csúcskészülékeit vesszük figyelembe és a hozzájuk tartozó szoftvert, akkor én mindenképpen az Apple-t tenném az élre, még akkor is, ha az IOS-ben van a legkisebb hozzáférése a felhasználónak átalakítani a rendszert.
2013. dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:) És a nokiánál az alkalmazásokból tényleg olyan kevés van mint mondják? Mert nekem nagyon tetszik a nokia csak több helyen hallottam hogy kevés rá az app és ezért is gondolkozok egy kicsit hogy inkább iphone 4s-t veszek
2013. dec. 24. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:

A 920-ra van több mint 100ezer alkalmazás és ez is folyamatosan bővül.

Az apple-t én is jónak tartom, de ma már nem vennék 4s-t, az 5 meg nagyon túl van árazva.

2013. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan rettentoen keves, de teny, hogy nincs annyi, mint iPhonera. :)
2013. dec. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lumia 920 funkcionalitásban (is) többet nyújt szerintem egy 4s-nél.
2013. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!