Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Felduzzadt a telefonom akkumul...

Felduzzadt a telefonom akkumulátora, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Jó régi telefon, épp készülök lecserélni, és felnyitottam a hátlapját, kíváncsi voltam az aksija állapotára, és teljesen formáját vesztette, mintha valami felfújta volna :(


Gondolom az akkumulátorának akkor hamarosan kaputt lett volna így is, úgy is, de kérdésem volna az is, hogy ha ilyet "művel" az akkumulátor, akár fel is robbanhatott volna a telefon a kezemben, vagy mi történhetett volna? Mert nagyon nem tűnik normálisnak ez az állapota...amúgy akkor is gy felpúposodhat az aksija, ha rosszul töltöm? Párom mondta,hogy arra figyeljek, hogy olyat ne csináljak, hogy elkezdem tölteni, majd leveszem töltésről, és később újra felrakom töltőre, amikor már ugye valamennyi töltés van rajta. Erre figyeltem is, és mindig megvártam, míg csumára lemerül, amikor már pittyeg, volt sokszor, hogy épp beszéltem telefonon, és egyszer csak úgy lemerült,hogy megszakadt a vonal. Vagy ez nem szabadott volna? Nem szabad megvásni, míg totálisan lemerül?



2013. dec. 30. 15:33
 1/6 dirtboy ***** válasza:

annak hamarosan vége lesz,ilyen állapotban már veszélyes az akis nem csak a robbanásra gondolok hanem ha szétreped és kifolyik akkor a telefon is károsodik.


az új telódat majd soha ne hagyd lemerülni,az nem tesz jót nekik,annál jobb minél kevesebbet ingadozik benne a feszültség,lehetőleg tartsd magasan majd.

2013. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokkal többet ártasz a lemerítéssel, mint a töltés megszakításával. Az akksi meg kipurcant. Nem biztos, hogy a töltések miatt.
2013. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor azt javasoljátok, hogy amikor már kezdi jelezni, hogy merül, akkor nyugodtan kezdjem el feltölteni?
2013. dec. 30. 16:19
 4/6 dirtboy ***** válasza:
a réginek már mindegy,az új gondolom már %osan fogja mutatni az aku szintjét,nyugodtan rá teheted akárhány %ot mutat.
2013. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, ne viccelj!

Ha azt akarod, hogy minál hamarabb tönkre menjen az akku, akkor mindig merítsd le.

40 és 80 % között tartsd, vagy ha lehet, mondjuk 50 és 80 % között.

Én naponta töltök a telefonomba kb. 4 % - ot.

2018. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát 76 % - ról 80 % - ra.
2018. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!