Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szebb az Iphone kijelzőj...

Miért szebb az Iphone kijelzője, mint a többi telefoné?

Figyelt kérdés
Nem a felbontásra gondolok, hanem arra, hogy olyan, mintha tejüveg lenne a telefon kijelzőjén, sokkal szebb az Iphone képe, mint egy Sony, vagy Samsung telefoné, miért? Nem a fényképekre gondolok, mert ott nincs ez, hanem a főoldalra, az ikonok, a szövegek képére, színére. Talán a Nokia telefonok kijelzője közelíti meg egyedül az Iphoneokét, az is nagyon letisztult, bár ugye azon kockákon kívül mást nem látni.
2013. dec. 31. 01:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
Retina kijelző
2013. dec. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
2013. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Mert a Samsung gyártja, azért. Mint a bele nagy részét.

Az Apple csak a márkanevet, és a szabadalmakkal körülbástyázott "saját" ötleteket adja a szifonhoz (mint például a sarkánál lekerekített téglatest forma)

2013. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, rohadtul nem erre voltam kíváncsi, az amit írtál nem válasz a kérdésemre. Szerinted mit tudtam meg abból, hogy azért mert a samsung gyártja? A "bele" nagy része pedig nem érdekel, mivel azt kérdeztem, miért szebb a kijelzője, mint a többi telefoné, nem értem miért kell teljesen feleslegesen provokálni a másik embert. Boldog újévet!


Első, második, nektek köszönöm!

2013. dec. 31. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ne pattog kisöcsi, mert a végén leversz valamit.

A Samsung az egyik legnagyobb gyártó, igen jó technológiával. Ezért az a válasz a kérdésedre, emit írtam. Bár az ilyen gusztustalan kistakony mint te, meg sem érdemli a választ.

Nyasgem.

2013. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
A fosdroidos samsungnak nem sok köze van az Apple telefonokhoz ..
2013. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Aha,tényleg nincs sok köze..Csak aki kicsit is jártas mobil témában az tudja hogy az OS-en kívül semmit nem az Apple készít a telóiba...De most ebbe ne menjünk ne menjünk bele.A választ már szerintem megkaptad a kérdésedre.
2013. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy valami szebb, szubjektív. Többen írták a retina kijelzőt, azaz a 320 PPI feletti képpontsűrűséget. Régen ez valóban egyedi volt (iPhone 4 korában semmi sem közelítette meg), ma már konkurencia csúcskészülékei meghaladják ezt (igaz, Samsung AMOLED-jeinél az élettartam miatt trükközik az alpixel-elrendezéssel, ami ront ezen), HTC One kijelzője pl 468-as PPI-jű.


"semmit nem az Apple készít a telóiba"

...ahogy ez az iparágban nem példa nélküli. Minden gyártó alkalmaz beszállítókat, Samsung is, senki sem rendelkezik ennyire szerteágazó kompetenciával (illetve nem is feltétlenül lenne költséghatékony). Kijelzőket egyébként nem Samsung szállítja (hanem többek között LG és Sharp), kamera érzékelőt Sony, tudtommal egyedül a processzort gyártja a Samsung, viszont azt is Apple design alapján.

2013. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A választ már megkaptam, meg is köszöntem.



Tudom, hogy a szépség szubjektív, ezért is írtam a tejüveg hatást, hogy mindenki tudja, mire gondolok, mitől látom szebbnek az Iphone kijelzőt, mint a többit.

2013. dec. 31. 19:37
 10/12 anonim ***** válasza:
A tejüveg hatás a téma műve, amit a kijelző felbontás tesz lehetővé.
2013. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!