Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android nagyon gyors aksi...

Android nagyon gyors aksi merülés?

Figyelt kérdés
Eddig semmi baj nem volt vele, kb 1 hete szinte 4-5 óránként töltenem kell az aksit. Tettem fel másik ROM-ot, kalibráltam többször is, de nem segített, pedig ezzel máskor megjavult. Az aksi is jó, mert direkt megmértem volt mérővel, mikor a telefon szerint "lemerült" 4 Volt helyett még mindig 3,7 volt benne. Mitől lehet akkor, találkozott már ilyennel valaki ? :) Neten mindenhol csak a kalibrálást javasolják.

2013. dec. 31. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a Li-Ion akkumulátor, ami 3,7V-ot mutat, bizony kimerültnek tekinthető.

Lemerült: 3,7V, teljesen töltve 4,1-4,15V.

Jó a telefonod "mérője"..

2013. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát gondolkoztam, hogy új aksit kellene venni, mert 2 éves, de akkor eddig bírta szerinted ? :) Nem tudtam, hogy 3,7-nél már lemerül. Mert akkor viszont nem a battery meter-rel van baj a telón .
2013. dec. 31. 22:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Igaz 1/10-ed Volt a különbség, de nem mindegy, hogy LiIon, vagy LiPo az akkud.


LiIon: Névleges feszültsége 3,6V, maximális töltőfeszültsége 4,1V


LiPo: Névleges feszültsége 3,7V, Töltési végfeszültsége 4,2V


Érdemes pontos műszerrel mérni, mert a tescogazdaságos 1-2 ezer Ft-os műszer nem képes pontosan mérni, már tizedvoltos tartományban sem.

2013. dec. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Li-ion aksi van benne, és 3.72-t mutatott, mikor kivettem a telóból , mert " lemerült" . Egyébként köszi a választ mind2-töknek, de továbbra is tanácstalan vagyok :D :/
2013. dec. 31. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Mobil márkája?
2013. dec. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Galaxy Ace, az számít valamit ? :)
2013. dec. 31. 23:05
 7/10 A kérdező kommentje:
*Samsung xD
2013. dec. 31. 23:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól tartok, a töltőáramköre hibás.

Volt telefonom, amit ha hagytam lemerülni, többé nem lehetett feltölteni, mert töltőlogikája hibásnak "mondta"

és nem állt neki tölteni.

Ezt ne csináld, mert veszélyes!

Akku ki, ott van benne az akku saját elektronikája, azt megkerülve ELLENŐRZÖTTEN, DIREKTben töltöttem rá annyit, hogy legyen 3,8V, akkor összerak és vissza, és lám már saját helyén is töltődött. Aztán már nem engedtem többet ennyire merülni, használható maradt, de tulajdonképpen hibádzik valami.

2014. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is Ace és ugyanez a hiba:D Kibírhatatlan lassan.
2014. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elvittem egy mobilszervízbe, rögtön mondta, hogy már mások is vitték be ilyen tünetekkel, és tuti aksi. Kérdeztem hogy ennyit birnak ezek az aksik ? ( 2éves ) , és aztmondta, hogy örüljek, hogy eddig elment. Vettem egy másikat, és már ahogy beleraktam töltetlenül, egy fél napig bírta úgy, hogy használtam is, szóval meg lett a hiba. Utolsó válaszoló valószínűleg nálad is ez lesz akkor :)
2014. jan. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!